Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore, Whitechapel, Shadow of Intent en Humanity's Last Breath
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Review

Nailed To Obscurity - King Delusion
Jaar van release: 2017
Label: Apostasy Records
Nailed To Obscurity - King Delusion
Mis je de oude tijden van Opeth en vooral Katatonia? Dan moet je behalve het beluisteren van de platen uit die tijd ook eens het materiaal van Nailed To Obscurity checken. Met King Delusion is de Duitse death/doomformatie toe aan zijn derde full-length sinds de oprichting in 2005.

De metal van de formatie uit Oost-Friesland (een streek in het noordwesten van de deelstaat Nedersaksen) is over het algemeen zeer melodieus en atmosferisch. Soms stevig, zoals in de sterke Katatoniaanse opener (die handelt over woede en frustratie en het tergkijken daarop), maar vaak juist rustgevend, zoals in het verbindende atmosferische intermezzo Apnoea en aan het begin van Deadening. De muziek is regelmatig melancholisch à la Katatonia en Insomnium. Ook de fluisterende en iets ‘kreunende’ vocalen doen denken aan laatstgenoemde ten tijde van Shadows Of A Dying World.

Toch is lang niet alles kopieerwerk, al komen bovengenoemde namen regelmatig terug in gedachten. De release pakt gevarieerder uit dan het vorige studiowerk Opaque (2013). Dat blijkt allereerst uit het deels Opethiaanse Protean, waarin Tool-ritmiek, twinleads van Volker Dieken en Jan-Ole Lamberti en (meerstemmige) cleane vocalen van Raimund Ennenga verwerkt zijn. Het zijn vernieuwingen voor de oosterburen die zeer goed uitpakken. Daarmee begint deze plaat erg sterk.

Behalve muzikaal bieden de teksten ook het nodige. Daarover geeft Raimund uitleg in twee track by track-video’s. Het gaat over in de spiegel kijken en over de zoektocht naar jezelf en de twijfel en frustraties die daarbij komen kijken. Raimund heeft een goede, verstaanbare grunt en een prettige cleane zangstem. Prettig is ook de productie van Victor Santura (Noneuclid, Dark Fortress, Triptykon). Transparant, zacht gemasterd, ruimtelijk en sfeervol met veel ruimte voor de emotionele component.

Nooit tevoren was Nailed To Obscurity zo ambitieus en divers. Het is een vernieuwende plaat die wat rustiger uitpakt dan zijn voorgangers. Er staat geen enkele misser op deze reflectieve en beheerste release. Integendeel, in elke track zitten memorabele ideeën verwerkt. Memento is een van de uitschieters en Desolate Ruin sluit het album in fraaie stijl af. De andere tracks doen er niet veel voor onder. Het luisterplezier blijft daarmee constant aanwezig. King Delusion is absoluut een aanrader voor metalfans die Katatonia, In Mourning, October Tide, Opeth en Insomnium hoog hebben zitten.

Tracklist:
1. King Delusion
2. Protean
3. Apnoea
4. Deadening
5. Memento
6. Uncage My Sanity
7. Devoid
8. Desolate Ruin

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 februari 2017

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.