Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
Kalender
Vandaag jarig:
  • Boudewijn Bonebakker (Gorefest) - 58
  • Dero Goi (Oomph!) - 56
  • Eric Drew Feldman (Captain Beefheart) - 71
  • Federico Paulovic (Destrage) - 41
  • Gerry Rafferty (Stealers Wheel)† - 79
  • Ian MacKaye (Minor Threat) - 64
  • Jan Kovar (Castaway) - 43
  • Jörg Springub (Povertys No Crime) - 57
  • Lee Kerslake (Uriah Heep)† - 79
  • Marcus Keef (fotograaf) - 79
  • T Lavitz (Dixie Dregs)† - 70
  • Ted Lundström (Amon Amarth) - 52
Review

Zun - Burial Sunrise
Jaar van release: 2016
Label: Small Stone Records

Zun - Burial Sunrise

Gary Arce, John Garcia, Mario Lalli, Bill Stinson. Voor wie een beetje thuis is in het stoner-/desertrockgenre zijn het waarschijnlijk bekende namen. Stuk voor stuk muzikanten uit de omgeving van Los Angeles, die de afgelopen twee decennia hun sporen verdiend hebben met bands als Kyuss, Fatso Jetson en Yawning Man. Dit kwartet vormt samen met zangeres Sera Timms (onder andere Ides Of Gemini) ook de kern van Zun. Eerder dit jaar kwam het debuut Burial Sunrise uit, waarop zes composities staan die het moeten hebben van hun dromerige, psychedelische ambiance.

Wie dus riffgeoriënteerd, rechttoe rechtaan stonergeweld verwacht, komt bedrogen uit. Ook de aanwezigheid van John Garcia verandert daar niets aan. Eerlijk verdeeld over het album voorziet Garcia samen met Sera Timms de liedjes van zang. Hierbij maakt hij niet gebruik van zijn befaamde, krachtige schuurpapieren uithalen, maar zingt hij ingetogen, soms zelfs tegen het fluisterende aan. Ook de dweperige, hypnotiserende stem van Timms mag er zijn.

Ondanks de aanwezigheid van twee sterke vocalisten is Burial Sunrise vooral een Gary Arce-feestje. De gitarist geeft op dit album zijn typerende spel vrij baan. Naast het eveneens prominent aanwezige baswerk van Fatso Jetson-/Yawning Man-collega Lalli, vormt hij de basis van het geluid van Zun. Arce’s gitaarspel klinkt erg psychedelisch en speels. Zijn veelal van reverb voorziene gitaarstukken meanderen als het ware continu door de songs. In Nothing Farther duelleert Gary op prachtige wijze met een elektrische sitar, ingespeeld door Robbie Krieger (ja, dé Robbie Krieger van The Doors). Ook in All That You Can Say I Am is er weer zo’n lange, uitgesponnen gitaarsolo te vinden, waarin Arce schittert.

Met Nothing Farther bevat Burial Sunrise een ware parel, maar ook Into The Wasteland, All That You Can Say I Am en Solar Incantation zijn aanwinsten. Daar staan All For Nothing en Come Through The Water tegenover, die minder te bieden hebben. Burial Sunrise is een groeiplaat bij uitstek. Voor riffs ben je hier op de verkeerde plek. Ben je echter op zoek naar een sfeervolle, psychedelische plaat met enkele mooie gitaarmomenten, dan is dit debuut zeker het proberen waard.

Tracklist:
1. Nothing Farther
2. Into The Wasteland
3. All For Nothing
4. Come Through The Water
5. All That You Can Say I Am
6. Solar Incantation

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 december 2016

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.