Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Geen concerten bekend voor 06-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cristina Scabbia (Lacuna Coil) - 54
  • Dallas Toler-Wade (Nile) - 52
  • James "Munky" Shaffer (Korn) - 56
  • Katherine "Kat" Thomas (The Great Kat) - 60
  • Robin Miller (King Crimson)† - 84
  • Salvador Payá Crespo (Phantom Mask) - 51
  • Sean Yseult (White Zombie) - 60
  • Stéphane Thuriot (Syrens Call) - 57
  • Steve Vai - 66
  • Tom Araya (Slayer) - 65
  • Tony Levin (King Crimson) - 80

Vandaag overleden:
  • Billy Preston (The Rolling Stones) - 2006
  • Jim Seals (Seals And Crofts) - 2022
  • Ralph Santolla (Obituary) - 2018
  • Robbin Crosby (Ratt) - 2002
Review

Zun - Burial Sunrise
Jaar van release: 2016
Label: Small Stone Records

Zun - Burial Sunrise

Gary Arce, John Garcia, Mario Lalli, Bill Stinson. Voor wie een beetje thuis is in het stoner-/desertrockgenre zijn het waarschijnlijk bekende namen. Stuk voor stuk muzikanten uit de omgeving van Los Angeles, die de afgelopen twee decennia hun sporen verdiend hebben met bands als Kyuss, Fatso Jetson en Yawning Man. Dit kwartet vormt samen met zangeres Sera Timms (onder andere Ides Of Gemini) ook de kern van Zun. Eerder dit jaar kwam het debuut Burial Sunrise uit, waarop zes composities staan die het moeten hebben van hun dromerige, psychedelische ambiance.

Wie dus riffgeoriënteerd, rechttoe rechtaan stonergeweld verwacht, komt bedrogen uit. Ook de aanwezigheid van John Garcia verandert daar niets aan. Eerlijk verdeeld over het album voorziet Garcia samen met Sera Timms de liedjes van zang. Hierbij maakt hij niet gebruik van zijn befaamde, krachtige schuurpapieren uithalen, maar zingt hij ingetogen, soms zelfs tegen het fluisterende aan. Ook de dweperige, hypnotiserende stem van Timms mag er zijn.

Ondanks de aanwezigheid van twee sterke vocalisten is Burial Sunrise vooral een Gary Arce-feestje. De gitarist geeft op dit album zijn typerende spel vrij baan. Naast het eveneens prominent aanwezige baswerk van Fatso Jetson-/Yawning Man-collega Lalli, vormt hij de basis van het geluid van Zun. Arce’s gitaarspel klinkt erg psychedelisch en speels. Zijn veelal van reverb voorziene gitaarstukken meanderen als het ware continu door de songs. In Nothing Farther duelleert Gary op prachtige wijze met een elektrische sitar, ingespeeld door Robbie Krieger (ja, dé Robbie Krieger van The Doors). Ook in All That You Can Say I Am is er weer zo’n lange, uitgesponnen gitaarsolo te vinden, waarin Arce schittert.

Met Nothing Farther bevat Burial Sunrise een ware parel, maar ook Into The Wasteland, All That You Can Say I Am en Solar Incantation zijn aanwinsten. Daar staan All For Nothing en Come Through The Water tegenover, die minder te bieden hebben. Burial Sunrise is een groeiplaat bij uitstek. Voor riffs ben je hier op de verkeerde plek. Ben je echter op zoek naar een sfeervolle, psychedelische plaat met enkele mooie gitaarmomenten, dan is dit debuut zeker het proberen waard.

Tracklist:
1. Nothing Farther
2. Into The Wasteland
3. All For Nothing
4. Come Through The Water
5. All That You Can Say I Am
6. Solar Incantation

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 december 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.