Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aram Kalousdian (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bobby Blotzer (Ratt) - 67
  • Bobby Fuller (The Bobby Fuller Four)† - 83
  • Cris Kirkwood (Meat Puppets) - 65
  • Darryl Jenifer (Bad Brains) - 65
  • Dave McClain (Machine Head) - 60
  • Don Doty (Dark Angel) - 60
  • Ed Repka (illustrator) - 65
  • Fred "Sephiroth" Colombo (Spheric Universe Experience) - 42
  • Helmut Lotti - 56
  • Jon Foreman (Switchfoot) - 49
  • Kevin Killen (producent) - 66
  • Leslie West (Mountain)† - 80
  • Luisma Hernández (Arwen) - 48
  • Marc Shaiman (componist) - 66
  • Martijn Brauwers (Morning) - 49
  • Mike Elizondo (producent) - 53
  • Mikhail "Lightspeed" Pekhotin (Below The Sun) - 39
  • Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - 60
  • Rafael Bittencourt (Angra) - 54
  • Steffi Hertz (Haggard) - 50
  • Stuart Chatwood (The Tea Party) - 56
  • Svante Henryson (Yngwie Malmsteen) - 62
  • Tim Kinsella (Cap’n Jazz) - 51
  • TobyMac (DC Talk) - 61
  • Vinnie Hornsby (Sevendust) - 58
  • Zardonic - 40

Vandaag overleden:
  • Edd Griles (regisseur) - 2024
  • George Young (The Easybeats) - 2017
  • Jane Dornacker (The Tubes) - 1986
  • Jimmy Miller (producent) - 1994
Review

Zun - Burial Sunrise
Jaar van release: 2016
Label: Small Stone Records

Zun - Burial Sunrise

Gary Arce, John Garcia, Mario Lalli, Bill Stinson. Voor wie een beetje thuis is in het stoner-/desertrockgenre zijn het waarschijnlijk bekende namen. Stuk voor stuk muzikanten uit de omgeving van Los Angeles, die de afgelopen twee decennia hun sporen verdiend hebben met bands als Kyuss, Fatso Jetson en Yawning Man. Dit kwartet vormt samen met zangeres Sera Timms (onder andere Ides Of Gemini) ook de kern van Zun. Eerder dit jaar kwam het debuut Burial Sunrise uit, waarop zes composities staan die het moeten hebben van hun dromerige, psychedelische ambiance.

Wie dus riffgeoriënteerd, rechttoe rechtaan stonergeweld verwacht, komt bedrogen uit. Ook de aanwezigheid van John Garcia verandert daar niets aan. Eerlijk verdeeld over het album voorziet Garcia samen met Sera Timms de liedjes van zang. Hierbij maakt hij niet gebruik van zijn befaamde, krachtige schuurpapieren uithalen, maar zingt hij ingetogen, soms zelfs tegen het fluisterende aan. Ook de dweperige, hypnotiserende stem van Timms mag er zijn.

Ondanks de aanwezigheid van twee sterke vocalisten is Burial Sunrise vooral een Gary Arce-feestje. De gitarist geeft op dit album zijn typerende spel vrij baan. Naast het eveneens prominent aanwezige baswerk van Fatso Jetson-/Yawning Man-collega Lalli, vormt hij de basis van het geluid van Zun. Arce’s gitaarspel klinkt erg psychedelisch en speels. Zijn veelal van reverb voorziene gitaarstukken meanderen als het ware continu door de songs. In Nothing Farther duelleert Gary op prachtige wijze met een elektrische sitar, ingespeeld door Robbie Krieger (ja, dé Robbie Krieger van The Doors). Ook in All That You Can Say I Am is er weer zo’n lange, uitgesponnen gitaarsolo te vinden, waarin Arce schittert.

Met Nothing Farther bevat Burial Sunrise een ware parel, maar ook Into The Wasteland, All That You Can Say I Am en Solar Incantation zijn aanwinsten. Daar staan All For Nothing en Come Through The Water tegenover, die minder te bieden hebben. Burial Sunrise is een groeiplaat bij uitstek. Voor riffs ben je hier op de verkeerde plek. Ben je echter op zoek naar een sfeervolle, psychedelische plaat met enkele mooie gitaarmomenten, dan is dit debuut zeker het proberen waard.

Tracklist:
1. Nothing Farther
2. Into The Wasteland
3. All For Nothing
4. Come Through The Water
5. All That You Can Say I Am
6. Solar Incantation

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 december 2016

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.