Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

Banquet - Jupiter Rose
Jaar van release: 2016
Label: Heavy Psych Sounds

Banquet - Jupiter Rose

Dat de Amerikaanse westkust een prima broedplaats is voor psychedelische rock wisten we al. Dat is al sinds de sixties het geval. De laatste jaren is de heavy psych-stroming vooral populair. Steeds vaker duiken er nieuwe bandjes op, die de sound van Blue Cheer, Hawkwind, Blue Öyster Cult, Vanilla Fudge en Black Sabbath omarmen en pogen er een eigen draai aan te geven. Zo ook het uit San Francisco afkomstige Banquet dat eerder dit jaar debuutplaat Jupiter Rose uitbracht.

Vooral het proberen er een eigen draai aan te geven, is een heikel punt bij deze stroming. Maar al te vaak kleuren de bands braaf binnen de lijntjes, wat vaak resulteert in songs die meer klinken als een ‘ode aan’ in plaats van een ‘voortzetting van’. Ook Banquet gaat hier op Jupiter Rose niet helemaal vrijuit. Bij vlagen hoor je nog te veel loopjes van Blue Cheer of Black Sabbath terug. Toch voegt Banquet wat elementen toe, die enigszins voor wat onderscheid zorgen. Het dubbele gitaarwerk van Doug Stuckey (tevens zanger) en Brandon Chester, in combinatie met het hoge tempo en explosieve, intense karakter van enkele songs (Mastermind, Run To You, Set Me Free) zorgt voor een NWOBHM-achtige setting.

Jupiter Rose heeft een lekker, ongepolijst live-gevoel. De gitaarsolo’s zijn talrijk en er wordt voor heavy psych-maatstaven behoorlijk stevig ‘geshred’. Pluspunt is de ronkende bas van Eric Kang, een genot om te horen. Jupiter Rose luistert eenvoudig weg. Toch krijg je het idee dat Banquet al haar kaarten al heeft laten zien in songs als Mastermind en Set Me Free. Met Burning Bridges en de titeltrack laat de band horen dat het ook rustigere, opbouwende songs kan maken, maar daar houdt het qua uiteenlopendheid wel op. Banquet blijkt geen band te zijn die de platgereden paden van hun idolen wil volgen. Toch ontbreekt er nog de nodige diversiteit om Jupiter Rose tot een topper te maken.

Tracklist:
1. Mastermind
2. Sword Of Damocles
3. Run To You
4. Set Me Free
5. Burning Bridges
6. Touching The Grave
7. Jupiter Rose

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 7 oktober 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.