Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Komatsu - Recipe For Murder One
Jaar van release: 2016
Label: Argonauta Records

Komatsu - Recipe For Murder One

Kijk, dat is nog eens een aangename verrassing! Het Eindhovense Komatsu is terug met een nieuw album. Drie jaar na het wat teleurstellende full-length-debuut Manu Armata, is de nieuwste plaat Recipe For Murder One een feit. En wat voor een! Met de nieuwste telg snoeren de mannen uit de lichtstad de critici de mond, want deze elf nieuwe songs vormen samen het beste product van Komatsu tot nu toe.

Net zoals op de vorige plaat en de debuut-ep zet Komatsu een gevarieerd geluid neer. Vakkundig manoeuvreert de groep zich langs genres als sludge, stoner, doom en vuige (biker)hardrock. Het laatste wat metal nodig heeft, is een nieuw subgenre, maar het is verleidelijk om de muziek van Komatsu spierballen-metal te noemen. Laaggestemd, groovend gitaarwerk, een zware, logge ritmesectie, ruwe vocalen en een flinke hoeveelheid meebrulrefreinen vormen de kern van Komatsu’s geluid. Recipe For Murder One is een volwassenere plaat dan de voorganger. Er is duidelijk vooruitgang geboekt qua songwriting en ondanks de uiteenlopende liedjes klinkt het album toch als een geheel.

De eerste helft van Recipe For Murder One komt aardig in de buurt van foutloos, want met het rauwe, groovende Scavanger, het logge, trage The Sea Is Calm Today en het meer toegankelijke, bijna dansbare So How’s About Billy kent het album een uitstekend begin. Tel daar het lekker stampende Locked Down bij op en je hebt een droomstart. In laatstgenoemde is er een gastoptreden van Nick Oliveri (Kyuss, Queens Of The Stone Age), die hier zijn herkenbare, venijnige vocalen brengt. Ook op de tweede helft van de plaat zijn er maar weinig kritiekpunten. De doomachtige titeltrack en de aanstekelijke meezinger The Long Way Home zijn hier de pieken.

Recipe For Murder One is de plaat van Komatsu waarop we gewacht hebben. Dat de Eindhovenaren talent hebben en live hun mannetje staan, wisten we al. Nu laat de groep ook zien dat het op songwriting-gebied gegroeid is. Komatsu komt hier sowieso op alle fronten beter uit de verf en dat maakt dit tot een van de beste albums in het stoner-/sludge-/doom-genre van dit jaar. Chapeau Komatsu!

Tracklist:
1. Scavanger
2. The Sea Is Calm Today
3. So How’s About Billy
4. Locked Down
5. A Dish Best Served Cold
6. WTF!
7. Recipe For Murder One
8. There Must Be Someting In Your Water
9. The Long Way Home
10. Against All Odds
11. Breathe

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 25 september 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.