Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Tarja - The Brightest Void
Jaar van release: 2016
Label: earMusic
Tarja - The Brightest Void
Productieve dame, die Tarja. Na haar ontslag bij Nightwish in 2005 bracht ze al acht solo-albums uit. Daarnaast is ze ook nog actief op andere vlakken. Zo is ze bijvoorbeeld jurylid bij The Voice Of Finland. In augustus verschijnt haar nieuwste full-length The Shadow Self. Daarvoor nam ze zoveel materiaal op dat ze besloot een voorloper uit te brengen in juni, een aangename verrassing voor de fans?

The Brightest Void is een gevarieerde plaat, waarop de Finse experimenteert. Zo staan er drie covers op waaraan ze haar eigen draai geeft. Dat zijn een geslaagde donkere, klassieke versie van Paul McCartney’s House Of Wax, een remix van Paradise (What About Us?), waarin de zang van Tarja meer en beter te horen is dan bij het origineel, en een hele moderne versie van Goldfinger, die geen recht doet aan het karakter van de originele soundtrack door Shirley Bassey van de gelijknamige James Bond-film.

Om in de filmsferen te blijven; er staat ook een bewerkte soundtrack op van de Argentijnse film Corazón Muerto, in de vorm van An Empty Dream. Deze ingetogen track behoort samen met het van elektronica doordrenkte Witch Hunt, een oudere track die diezelfde sfeer goed vasthoudt, tot de hoogtepunten van het album. Daartoe behoren ook Eagle Eye, dat deels teruggrijpt op het oudere solomateriaal. Hierin zingt broer Toni overigens verdienstelijk mee.

In de openingstrack, het rockende No Bitter End, gebruikt Turunen op een prima manier haar popvocalen, terwijl ze in Your Heaven And Your Hell, het dynamische duet met de sleazy Michael Monroe (Hanoi Rocks), haar operavocalen inzet. Zowel de muziek als de vocalen zullen voor verdeeldheid onder de fans leiden. Het is misschien wel het wildste nummer (ook Shameless is stevig) dat ze ooit heeft uitgebracht, maar tegelijkertijd is er halverwege een rustige sectie met saxofoon.

Een veelzijdige release dus. The Brightest Void is ook meer een verzameling losse tracks dan een geheel. Tarja bevestigt dat ze vocaal van veel markten thuis is en experimenteert er flink op los. In het ene nummer pakt dat geslaagd uit, in het andere wat minder. Het ligt er ook aan of je de poprockkant, die op dit tussendoortje de boventoon voert, weet te waarderen. Voor de fans derhalve niet zomaar een verplichte aanschaf. Twijfelaars doen er verstandig aan om eerst de vrijgegeven nummers te beluisteren.

Tracklist:
1. No Bitter End
2. Your Heaven And Your Hell (Feat. Michael Monroe)
3. Eagle Eye (Feat. Chad Smith)
4. An Empty Dream
5. Witch Hunt
6. Shameless
7. House Of Wax (Paul McCartney-cover)
8. Goldfinger (Shirley Bassey-cover)
9. Paradise (What About Us?) (Within Temptation-cover)

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 juli 2016

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.