Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Behexen - The Poisonous Path
Jaar van release: 2016
Label: Debemur Morti Productions
Behexen - The Poisonous Path
Eerlijk is eerlijk: ik heb de Finse blackmetalband Behexen nooit echt een kans gegeven. In mijn beleving stond deze band geparkeerd in het hokje ‘middelmatige clichéblackmetal’. Wellicht dat de nogal ongeïnspireerde titels Support The War Against Christianity (1999) en By The Blessing Of Satan (2004) daar debet aan zijn. Of misschien komt het doordat de Finse blackmetalscene toch wat minder echte topbands in het genre heeft voortgebracht dan zijn Noorse of Zweedse evenknie. Goed, de Finnen hebben bands als Azaghal, Horna en Sargeist, maar dat staat toch in schril contrast met de grote namen uit de buurlanden. Hoe dan ook: met The Poisonous Path bewijst Behexen het ongelijk van mijn vooroordelen.

Deze vijfde langspeler van dit viertal is namelijk een uitstekende exercitie in de kracht van orthodoxe black metal. Vanaf het titelnummer, waarmee The Poisonous Path aftrapt, grossiert Behexen in zwartgeblakerd geros van hoge kwaliteit, met duivelse precisie uitgevoerd. Denk aan de smeuïge grooves van Tsjuder en Urgehal vermengd met de orthodoxe insteek van Ondskapt en het oudere werk van Watain en je krijgt een goed beeld van de muziek. Voeg daar de eveneens Watainiaanse, giftige melodielijnen en de bulderende, zeer imposante strot van frontman Hoath Torog (die wat aan Mikołaj Żentara van Mgła doet denken) aan toe en het plaatje is compleet.

Vooral het eerste deel van The Poisonous Path bestaat uit louter krakers. Het vlammende titelnummer heb ik al genoemd, maar ook The Wand Of Shadows en het bezeten klinkende Umbra Luciferi zijn geweldig. Met het lange Tyrant Of Luminous Darkness gaat het tempo wat omlaag en dat zorgt ook eigenlijk voor het enige inzakmomentje. Met orthodoxe en zwaar aan Watain refererende tracks als Chalice Of The Abyssal Water en Pentagram Of The Black Earth wordt de orde gelukkig weer snel hersteld. De fantastische, zware productie, waarin de bassen vervaarlijk brommen, zorgt voor een sound die het best te karakteriseren is als massief en pikzwart. Deze krachtige, verstikkende productie zorgt ervoor dat The Poisonous Path nóg intenser klinkt.

Samenvattend kunnen we concluderen dat Behexen hier een uitstekend werkstuk heeft afgeleverd voor de liefhebber van orthodoxe black metal. Natuurlijk is de schijf niet vernieuwend of grensverleggend, maar daar zal niemand om malen. Als The Poisonous Path immers één zaak duidelijk maakt, is het wel de kracht van pure, toegewijde en met militaire precisie uitgevoerde black metal.

Tracklist:
1. The Poisonous Path
2. The Wand Of Shadows
3. Cave Of The Dark Dreams
4. A Sword Of Protean Fire
5. Umbra Luciferi
6. Tyrant Of Luminous Darkness
7. Chalice Of The Abyssal Water
8. Pentagram Of The Black Earth
9. Gallows Of Inversion
10. Rakkaudesta Saatanaan

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 juni 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.