Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Anvil - Anvil Is Anvil
Jaar van release: 2016
Label: SPV / Steamhammer Records

Anvil - Anvil Is Anvil

Anvil is een band waar veel mensen een beetje van zijn gaan houden in de afgelopen jaren. Dit heeft natuurlijk allemaal te maken met de documentaire Anvil! The Story Of Anvil uit 2008. Hierin zagen we een band die na een kickstart in de jaren tachtig inmiddels gedwongen was tot het spelen in kroegen voor anderhalve dronkaard en een paardenkop. Het enige wat zanger/gitarist Steve 'Lips' Kudrow en drummer Robb Reiner op de been hield, was hun onvoorwaardelijke liefde voor heavy metal.

De documentaire was een enorm succes en het duo, aangevuld met toenmalige bassist Glenn Five, stond na 25 jaar eindelijk weer in de spotlights. Anvil speelde sindsdien grotere shows, verscheen op de betere festivals en de nieuwe releases werden weer opgepikt door de media. Anvil Is Anvil is inmiddels het derde album sinds de grote wederopstanding van de band en nummer zestien in totaal.

Voor dit nieuwe hoofdstuk heeft Anvil weer een nieuwe bassist in de gelederen: Chris Robertson. Hij is de opvolger van Sal Italiano, die het na twee jaar alweer voor gezien hield. De positie van bassist is dan ook het enige wat met regelmaat verandert bij de band. Immers, de sound is sinds het begin van de jaren tachtig nagenoeg intact gebleven en bij Anvil Is Anvil is dat niet anders.

Het album opent met het onverklaarbare piratenlied Daggers And Rum, waarna het gas er iets meer op gaat met Up, Down, Sideways. Wanneer een nummer iets meer tempo heeft, dan klinkt het al gauw weer alleraardigst. Dit geldt vooral voor Runaway Train, waar dat lekker doorstoomt, een lekkere gierende solo bevat en ook de zang van Lips veel beter uit de verf komt. Dit laatste geldt echter alleen voor de snellere nummers. Hij mag sowieso al niet de beste zanger ooit zijn, maar bij Gun Control en vooral Zombie Apocalypse is het niveau toch vaak tenenkrommend.

Anvil Is Anvil bestaat bijna louter uit dertien-in-een-dozijn heavy metal. De originaliteitsprijs zal het trio nooit winnen en de enige variatie op de plaat is de afwisseling van snellere nummers met langzamere tracks. Anvil is voornamelijk een relikwie uit een andere tijd en heeft zich sinds de jaren tachtig nooit verder ontwikkeld op muzikaal gebied. Deels is het bewonderenswaardig dat de band zich ongevoelig toonde voor trends en altijd dezelfde stijl is blijven hanteren, maar anderzijds is het wel de reden waarom de band na de beginjaren al snel uit het oog werd verloren.

Mocht je een verstokt fan zijn van Anvil, een groot liefhebber van de vroege jarentachtig-sound of als je gewoon houdt van cultbands, dan kun je met Anvil Is Anvil nog wel uit de voeten. Behoor je niet tot één van deze drie categorieën, dan zal je weinig missen als je deze plaat laat liggen. De gunfactor mag dan wel groot zijn voor deze band, maar meer dan een krappe voldoende zit er simpelweg niet in.

Tracklist:
1. Daggers And Rum
2. Up, Down, Sideways
3. Gun Control
4. Die For A Lie
5. Runaway Train
6. Zombie Apocalypse
7. It’s Your Move
8. Ambushed
9. Fire On The Highway
10. Run Like Hell
11. Forgive Don’t Forget

Score: 60 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 13 april 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.