Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Anvil - Pounding The Pavement
Jaar van release: 2018
Label: SPV / Steamhammer Records
Anvil - Pounding The Pavement
2018 is het jaar dat Anvil veertig jaar bestaat. De Canadese band begon in 1978 nog onder de naam Lips. De naamsverandering naar Anvil gebeurde in 1981 bij de release van het debuut Hard ’N Heavy. Maar zanger en gitarist Steve Kudlow en drummer Robb Reiner zijn in ieder geval al sinds 1978 bezig met muziek maken. Het is pas sinds de laatste jaren dat het duo fulltime met de band bezig kan zijn. Anvil is tegenwoordig een graag geziene gast op het podium en die plek is waar de band het beste tot zijn recht komt. Ook de platenmaatschappij ziet nog altijd brood in de rauwe heavy metal van Anvil en stuurt de band om de paar jaar de studio in voor nieuw plaatwerk.

Album nummer zeventien heet Pounding The Pavement en is weer typisch Anvil. Het album opent sterk met Bitch In The Box, waarin Kudlow zijn afkeur voor navigatiesystemen op geheel eigen wijze bezingt. Met haar stuwende riffs en heerlijk cynische tekst is dit Anvil op zijn best. Het daaropvolgende vlotte Ego mag er ook zijn. Het rauwe, volle geluid zorgt ervoor dat het energieke spel van de band goed naar voren komt. Even verderop komt het soortgelijke Black Smoke voorbij, ook een van de betere nummers.

Het overgrote deel van Pounding The Pavement is echter middelmatig tot slecht. Rock That Shit en het trage World Of Tomorrow luisteren lekker weg, maar zijn wel erg simpel. Het titelnummer is een instrumentaaltje met weinig indrukwekkend gitaarspel van Kudlow. Met Nanook Of The North snijdt de band een serieus onderwerp aan door een oude Canadese Eskimo-stam te eren. Dat gebeurt met de beste bedoelingen, maar Kudlows valse zang leent zich hier totaal niet voor.

Het grootste probleem van Pounding The Pavement is dat de band echt helemaal niks nieuws laat horen. De beste nummers zijn uiteindelijk ook maar klonen van de klassiekers Metal On Metal en Winged Assassins. Dat was ook al het geval op voorgaande albums. Pounding The Pavement voegt als geheel niets toe aan al het andere werk van Anvil. Zelfs diehard-fans zouden goed bij zichzelf te rade moeten gaan of ze weer hetzelfde album willen gaan aanschaffen.

Tracklist:
1. Bitch In The Box
2. Ego
3. Doing What I Want
4. Smash Your Face
5. Pounding The Pavement
6. Rock That Shit
7. Let It Go
8. Nanook Of The North
9. Black Smoke
10. World Of Tomorrow
11. Warming Up
12. Don´t Tell Me

Score: 65 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 22 januari 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.