Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Grave Digger - Exhumation - The Early Years
Jaar van release: 2015
Label: Napalm Records

Grave Digger - Exhumation - The Early Years

De Duitse formatie Grave Digger brengt al sinds de vroege jaren tachtig met enige regelmaat stevige Teutoonse metalalbums uit. Hoewel een deel van de oude discografie inmiddels in de vergetelheid is geraakt, worden een aantal klassiekers uit het prille begin nog vol enthousiasme gespeeld tijdens de vele liveshows. Denk bijvoorbeeld eens aan Heavy Metal Breakdown, Witch Hunter en We Wanna Rock You.

Hoewel die klassiekers toen ze uitkwamen al flink beukten, zijn de moderne uitvoeringen een stuk harder en hier en daar misschien wat aangepast aan wat men vandaag de dag horen wil. Inmiddels bestaat de groep in 2015 ook 35 jaar en is dat een mooi moment om oud materiaal voor de fans opnieuw op te nemen. Onder de toepasselijke titel Exhumation - The Early Years, met wederom fantastisch artwork, krijgen we dertien songs voorgeschoteld uit de beginjaren van de band.

Uiteraard mogen publieksfavorieten als Headbanging Man en het eerdergenoemde Witch Hunter, We Wanna Rock You en Heavy Metal Breakdown niet ontbreken. Gelukkig is er ook ruimschoots aandacht voor de minder gehoorde nummers van de eerste vier studioplaten., hoewel er van het destijds geflopte Stronger Than Ever enkel het nummer Stand Up And Rock terug te vinden is.

De nummers zijn in een nieuw jasje gegoten, maar Grave Digger heeft er verstandig aan gedaan om maar weinig aan de originele songs te veranderen. Het is een goede weergave van hoe de groep de nummers nu live ten gehore brengt. Ruiger, harder, een iets zwaardere mix en een lager, ruwer stemgeluid van frontman Chris Boltendahl. Echt verrassend is het uiteraard allemaal niet, maar lekker toch zeker wel. De degelijke heavy metal van de mannen is al jaren effectief, en hoewel de groep zich na die eerste paar platen toch voornamelijk heeft gestort op conceptalbums rondom historische of mythische gebeurtenissen, mogen de klassieke rechttoe-rechtaan metaltracks er nog altijd zijn.

Toch moet opgemerkt worden dat het nu toch ook weer de publieksfavorieten zijn die de show stelen, en zijn songs als Playing Fools, Stand Up And Rock en het kille Tyrant nog altijd eenvoudig inwisselbaar voor andere songs uit de rijke historie van de groep. Desalniettemin is er genoeg leuks op deze plaat te ontdekken, vooral voor mensen die de band al jaren trouw volgen. Een echte best of kun je het niet noemen, omdat het latere materiaal ontbreekt, maar toch kan Exhumation - The Early Years een aardige introductie zijn voor mensen die de band alleen van naam kennen. Tot slot mag niet onvermeld blijven dat de ultieme metalhymne Heavy Metal Breakdown nu dan ook eindelijk een heuse videoclip heeft.

Tracklist:
1. Headbanging Man
2. Fire In Your Eyes
3. Witch Hunter
4. Shoot Her Down
5. Stand Up And Rock
6. Heavy Metal Breakdown
7. Enola Gay - Drop The Bomb
8. Get Away
9. We Wanna Rock You
10. Playing Fools
11. Here I Stand
12. Tyrant
13. Paradise

Score: 78 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 28 november 2015

Meer Grave Digger:

Grave Digger - Exhumation - The Early Years
Reactie van Rens op 28-11-2015 om 17:39u

Ook iets van the last supper?

Ik mis persoonlijk toch wel rebbelion en Scotland United. Met daarnaast nog excalibur

Grave Digger - Exhumation - The Early Years
Reactie van De Groenteboer op 28-11-2015 om 19:07u

Iemand snapt niet wat "The Early Years" betekent...

Grave Digger - Exhumation - The Early Years
Reactie van Bakslet op 29-11-2015 om 04:05u

The early years is een dvd box van iron maiden!

Grave Digger - Exhumation - The Early Years
Reactie van Jos op 29-11-2015 om 20:30u

Deze ga ik luisteren, hopelijk wordt het iets wat bijv. First Strike Still Deadly van Testament of Thrash Anthems van Destruction was, een vettere uitvoering van geweldige klassiekers. Zolang ze de essentie van de songs maar intact laten zal het wel goed zitten

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.