Alcatraz
Enquête

Wat was voor jou het beste optreden van Graspop 2025?

Amenra
Behemoth
Brutus
Bullet For My Valentine
Dream Theater
Epica
Falling In Reverse
Hatebreed
In Flames
Iron Maiden
Jinjer
Judas Priest
King Diamond
Korn
Krokus
Nine Inch Nails
Opeth
Powerwolf
Savatage
Skillet
Slipknot
Spiritbox
The Hu
Till Lindemann
een ander optreden, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 26-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amen (Lordi) - 52
  • Colin Greenwood (Radiohead) - 56
  • Johan Niemann (Therion) - 48
  • Jürgen Reil (Kreator) - 59
  • Rodrigo Berne (Tuatha De Danann) - 45
  • Sandra Schleret (Elis) - 49

Vandaag overleden:
  • Johnny Solinger (Skid Row) - 2021
Review

Imago Mortis - Vida, A Play Of Change
Jaar van release: 2003
Label: Mausoleum Records
Imago Mortis - Vida, A Play Of Change
Metal Do Brazil! Mausoleum Records laat zien dat Brazilië meer is dan Sepultura en Angra. Naast Andralls en Nordheim komen ze met Imago Mortis, een band die in eigen land een begrip is. Met hun tweede album "Vida, A Play Of Change" haalden ze lovende kritieken en vele prijzen binnen, onder andere die van "beste album van het jaar". Tijd dus om dat juweeltje ook in Europa uit te brengen.

"Vida, A Play Of Change" vormt een theater, waarin emoties de hoofdrol spelen tegen een achtergrond van een terminale ongeneeslijke ziekte, Vida. Gebeurtenissen en handelingen zijn niet relevant. Het gaat vooral om de gedachten van de hoofdpersoon, die eraan lijdt. Aan de hand van dagboeken en getuigenissen heeft de band zo realistisch mogelijk de gevoelens en gedachten van echte terminaal zieken in de teksten verwerkt, en met succes. De oncontroleerbare woede en jaloezie zijn voelbaar in de nummers Pain en Envy. In het nummer Me And God, waarin de zieke 'zijn' God om vergeving smeekt, druipt de dramatiek er vanaf zonder kitscherig te worden. Uiteindelijk accepteert de stervende zijn lot en vind hij rust in het hiernamaals.

Muzikaal is het album een dwarsdoorsnede van de Metalscene. Van de keiharde riffs en de vocalen die het midden houden tussen grunten en (nu-metal)gebrul in Pain tot gevoelige ballades met speelse koortjes, het zit er allemaal in. The Silent King swingt dan weer met zijn hammondorgeltje, en Envy bevat een aantal experimentele verrassingen. De productie zit slechts redelijk in elkaar maar dat is niet storend. De multimediatrack bestaat uit een spelletje, wat weer gebaseerd is op een of ander oud Chinees kaartspel. Niet aan mij besteed, maar een leuke extra. Een meesterwerk!

Tracklist:
1. Long River
2. Central Hospital
3. Three Parchae
4. Pain
5. Envy
6. Me And God
7. The Silent King
8. Insomnia
9. Terminal Christ
10. Unchained Prometheus
11. Saudade

Score: 88 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 18 december 2003

Imago Mortis - Vida, A Play Of Change
Reactie van Thaes op 21-12-2003 om 19:19u
Score: 85 / 100

Zeker een superplaat, mooi artwork ook!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.