Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Tsjuder - Antiliv
Jaar van release: 2015
Label: Season Of Mist
Tsjuder - Antiliv
In tijden waarin het blackmetalgenre innovatiever dan ooit is en deze stijl enorm is uitgedijd qua exotische invloeden, is het voor de meer puriteins aangelegde liefhebber ook wel weer eens fijn als een band zich gewoon bij de kern van de stijl houdt. Het Noorse Tsjuder is zo’n band die zich nooit op vreemde gronden zal begeven en aan een zeer strikte opvatting van het genre vasthoudt. Compromisloos en pikzwart roswerk derhalve. Die bevlogenheid leverde in het vorige decennium een aantal genadeloze pareltjes op, waarvan Desert Northern Hell (2004) het meest memorabel is.

Hoewel het trio Nag (vocalen en bas), Draugluin (gitaar) en AntiChristian (drums) op de top van hun kunnen leken te zijn, werd Tsjuder uiteindelijk toch lange tijd in de vriezer gezet. Pas na zes jaar vierde de band een uitstekende comeback met het ijzersterke Legion Helvete (2011). Inmiddels is het gezelschap met Antiliv toe aan zijn vijfde langspeler. De fans van de band hebben er ditmaal slechts vier jaar op moeten wachten. Die fans zullen echter snel bij de les zijn, want letterlijk vanaf de allereerste seconde vuurt Tsjuder een waar spervuur aan furieuze blastbeats, hakkende riffs en getergde screams op de luisteraar af. Kaos is de toepasselijke titel van deze fantastische openingstrack, die qua intens en verwrongen gitaarwerk bij vlagen een bijzonder fijne 1349-vibe met zich meedraagt.

Met het hierop volgende Krater wordt echter verrassend veel gas teruggenomen. Het lagere tempo zorgt er echter ook voor dat de impact van Tsjuder wat minder groot is. Erger is echter het regelrechte plagiaat: het is vrijwel onmogelijk om bij sommige riffs niet aan In The Shadow Of The Horns van Darkthrone te denken. Ietwat te opzichte verering? Op Antiliv valt vaker op dat de band af en toe een versnelling terugschakelt. Nu is dat niet zo verwonderlijk, want non-stop blasten wordt ook saai, maar het is wel jammer dat de intensiteit van de openingstrack niet helemaal wordt vastgehouden. Desondanks laat Tsjuder horen nog steeds een flink aantal vette grooves in huis te hebben. Zo zijn nummers als Djevelens Mesterverk en Demonic Supremacy (inclusief vuige solo) buitengewoon genietbaar.

Met het ruim acht minuten durende titelnummer sluit Tsjuder op epische wijze af. De vorige albums maakten al duidelijk dat de band wel vertrouwd is met lange afsluiters en ook nu weet men de aandacht vast te houden met stoere riffs en een flinke scheut black-‘n-roll. Antiliv mag dan niet zo’n kraker zijn geworden als het oude materiaal, maar biedt meer dan genoeg kwaliteitsblack, die vooral in de smaak zal vallen bij degenen die terugverlangen naar de jaren dat een term als ‘post-blackmetal’ hooguit associaties met de PTT opriep en de lieflijke thematiek, die bands als Alcest en Wolves In The Throne Room introduceerden, nog ver te zoeken was.

Tracklist:
1. Kaos
2. Krater
3. Norge
4. Djevelens Mesterverk
5. Demonic Supremacy
6. Slumber With The Worm
7. Ved Ferdens Ende
8. Antiliv

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 oktober 2015

Tsjuder - Antiliv
Reactie van Artorius op 14-11-2015 om 18:04u
Score: 60 / 100

Desert Northern Hell was (is) een briljant album, maar de rest van Tsjuder's oeuvre blinkt toch vooral uit in middelmatigheid. Slecht is het allemaal niet, maar bijzonder is het evenmin. Helaas werd Antiliv niet de uitzondering waarop ik na al die jaren eigenlijk nog steeds hoopte. Jammer.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.