Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Tusmørke vs Spectral Haze - Elektriske Skrekkøgler Og Forhistoriske Framtidsfabler
Jaar van release: 2015
Label: Duplicate Records
Tusmørke vs Spectral Haze - Elektriske Skrekkøgler Og Forhistoriske Framtidsfabler
Splits komen niet vaak voor, maar wat opvalt is dat het steeds vaker ‘versus’plaatjes worden. Eind vorig jaar besprak ik de RAM vs. Portrait-split, waarop deze twee Zweedse heavy metalacts de symbolische strijd met elkaar aangingen. Ditmaal is het een Noors onderonsje met de vrij bijzondere naam Elektriske Skrekkøgler Og Forhistoriske Framtidsfabler. In de ene hoek hebben we Tusmørke, dat steeds meer naam maakt als obscuur psychedelisch folkrockbandje en in de andere hoek staat Spectral Haze dat tot nu toe niet bepaald onverdienstelijk spacerock speelt.

De speelduur is vrij eerlijk verdeeld. Spectral Haze heeft weliswaar maar een nummer aangeleverd, maar die klokt ruim zeventien minuten. Tusmørke pikt iets meer tijd in. Met drie nummers overigens, die samen rustig een EP hadden kunnen vormen. Wat de band laat horen, is niets meer dan een logische volgende stap. De band gaat vrolijk verder met het opzoeken van de grenzen. Demonologi is een fantastische opener dat gerust op Riset Bak Speilet had kunnen staan. Het rituele karakter is er overigens niet minder op geworden. Dat hoor je in de teksten, maar ook in het veelvuldig terugkerende shamanengezang. Vanwege het vele gebruik van de dwarsfluit en de keyboards dwalen mijn gedachten nog wel eens af naar onze eigen progrocklegende Focus. Tusmørke blijft echter dichter bij de natuur en is hard op weg om een van de belangrijkste acid folkrockbands van dit moment te worden. Empathy For The Evil komt dicht bij middeleeuwse duivelsverering. Het roept bij ondergetekende beelden op van een eeuwenoude heksensabbat. Zoals sommigen hopelijk al van Tusmørke gewend zijn, zit de muziek vol met eigenaardigheden en onvervalste psychedelica. Na vele luisterbeurten blijf je nieuwe dingen ontdekken en dat is een kwaliteit waarover helaas maar weinig bands beschikken.

En dan is het de beurt aan Spectral Haze. Het is lastig om een band te beoordelen op één track. Skallen duurt dus ruim een kwartier. Het klinkt wel iets anders dan ik wat ik me van Spectral Haze kan herinneren. Hier weten de heren een perfecte mix te vinden tussen Black Sabbath en Hawkwind. Het is zwaar en traag, maar ook wel erg spacy. Het is dan ook een lange ruimtereis, waarbij af en toe de lage stem van Spacewülff voorbijzweeft. Er gebeurt veel en dat maakt de muziek interessant. Zo erg zelfs dat ik me ga afvragen waarom ik het vorig jaar verschenen I.E.V.: Transmutated Nebula Remains niet meer aandacht heb gegeven. De indruk heerst dat beide bands beter kunnen, maar dat neemt niet weg dat dit een mooi product geworden is.

Tracklist:
1. Tusmørke - Demonologi
2. Tusmørke – Empathy For the Evil
3. Tusmørke – Reptilhjernen Vet
4. Spectral Haze - Skallen

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 17 juni 2015

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.