Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Danny Clinch (fotograaf) - 62
  • Gary Kellgren (producent)† - 87
  • Hans van Hemert (producent)† - 81
  • John Cooper (Skillet) - 51
  • Kevin Codfert (Adagio) - 45
  • Michele Luppi (Vision Divine) - 52
  • Mick Abrahams (Jethro Tull) - 83
  • Oleg "Papa" Filistovich (Dominia) - 52

Vandaag overleden:
  • Andy Johns (producent) - 2013
  • Kidd Jordan (R.E.M.) - 2023
Review

Pain Of Salvation - Falling Home
Jaar van release: 2014
Label: InsideOut Music
Pain Of Salvation - Falling Home
Hij is alweer van vorig jaar, maar heeft destijds om onduidelijke redenen de burelen van de Metalfan-redactie niet bereikt: het akoestische ‘tussendoortje’ Falling Home van de progressieve rock-/metalband Pain Of Salvation. Een band van dit kaliber verdient natuurlijk alsnog een bespreking. Met platen als BE en Scarsick heeft Pain Of Salvation immers een aantal moderne progklassiekers afgeleverd. En hoewel collega Jeroen destijds niet te spreken was over de Road Salt-platen, horen ook die albums mijns inziens bij iedere muziekliefhebber in de kast te staan.

Nu was ik al op voorhand benieuwd naar hoe de akoestische insteek van Falling Home zou klinken. We mogen Daniel Gildenlöw immers gerust tot één van de beste zangers wereldwijd rekenen. Als er dus iemand is die deze uitgeklede versies puur met zijn stemgeluid zou moeten kunnen dragen, dan is hij het wel. En het zal geen verbazing wekken dat Gildenlöw daar wonderwel in slaagt. Maar het is te gemakkelijk om de kwaliteiten van Pain Of Salvation puur aan het stemgeluid van Gildenlöw toe te wijzen. Ook de muzikanten verdienen credits. Want hoewel Falling Home sober klinkt, is de enorme muzikaliteit van Pain Of Salvation goed te horen in accentverschillen ten opzichte van de originele arrangementen, waardoor bijvoorbeeld nummers als Linoleum en Mrs. Modern Mother Mary ineens een heel andere toon krijgen.

Opener Stress stamt van het debuutalbum Entropia. Het nummer is ook in akoestische vorm een stuk progressiever en complexer dan het meer songgerichte nieuwe materiaal, maar klinkt ook wel wat zenuwachtig. De uitvoeringen van nummers afkomstig van het Road Salt-tweeluik en Scarsick (die het overgrote deel van het album in beslag nemen), zijn echter stuk voor stuk excellent. Hoewel To The Shoreline niet enorm anders klinkt, blijft het een prachtig nummer dat me keer op keer kippenvel weet te bezorgen. Het (anti-)rapnummer Spitfall, dat in 2007 behoorlijk wat discussie opriep, klinkt in een akoestische uitvoering dan wel weer behoorlijk afwijkend ten opzichte van het origineel. De kwaliteit van het nummer blijft echter overeind, ook in deze bijzondere variant.

De grootste verrassing is wel de enorm relaxt klinkende, bijna lounge-achtige cover van Holy Diver (Dio). Een heel bijzondere versie die van veel lef getuigt, maar ook de muzikale klasse van de band laat horen (het is immers zeker niet gemakkelijk om zo’n bekend nummer een volledig nieuwe draai te geven). Jammer genoeg is de andere cover op het album – Perfect Day van Lou Reed – juist het enige mindere nummer op deze plaat. De tekst voelt bijna te banaal aan voor een band van dit kaliber, maar ook muzikaal gezien is het een beetje saai. Deze cover is echter maar een klein smetje op een verder vrijwel vlekkeloze uitvoering. Falling Home maakt maar weer eens duidelijk dat Pain Of Salvation een vat is dat overloopt van kwaliteit. Nu maar hopen dat Gildenlöw, nu hij hersteld is van zijn ziekte, snel met nieuwe nummers in de weer gaat.

Tracklist:
1. Stress
2. Linoleum
3. To The Shoreline
4. Holy Diver (Dio Cover)
5. 1979
6. Chain Sling
7. Perfect Day (Lou Reed Cover)
8. Mrs. Modern Mother Mary
9. Flame To The Moth
10. Spitfall
11. Falling Home

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 mei 2015

Meer Pain Of Salvation:

Pain Of Salvation - Falling Home
Reactie van Rogier op 18-05-2015 om 11:35u
Score: 20 / 100

Meningen kunnen verschillen. Pain of Salvation heeft prachtige platen gemaakt, maar deze is zo verschrikkelijk slecht. De zang is op veel nummers werkelijk niet om aan te horen. Wat een aansteller die Gildenlöw.

Pain Of Salvation - Falling Home
Reactie van Een Metalfan op 18-05-2015 om 16:16u

idd snow patrol is beter

Pain Of Salvation - Falling Home
Reactie van pos op 18-05-2015 om 18:27u
Score: 40 / 100

Pain of Salvation kan weinig fout doen bij me maar dit soort nummers pruim ik echt niet. Nummers klinken stukken beroerder met als dieptepunt die Dio cover. Wordt weer eens tijd voor een pure progmetalplaat.

Pain Of Salvation - Falling Home
Reactie van Een Metalfan op 18-05-2015 om 19:16u
Score: 90 / 100

Wat een heerlijke plaat, super relaxed
Staat nog regelmatig aan, en het titelnummer is zo ongelofelijk mooi

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.