Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Red Vultures - Damn Pretty
Jaar van release: 2015
Label: Selfie Records
Red Vultures - Damn Pretty
Een van de bands die op de komende editie van Cityrock (Leeuwarden) speelt, is Red Vultures. Deze rockband uit Hilvarenbeek is bij sommige lezers wellicht bekend. De roodkopgieren die de line-up vormen, hebben namelijk al de nodige vlieguren en bestemmingen achter de rug. Zanger/oprichter Tony de Bruijn en bassist/medeoprichter Patrick de Kok hebben in Vals Licht gespeeld, gitarist Daan Janzing zat net als laatstgenoemde in My Favorite Scar en drummer Mike Coolen kennen we van Within Temptation. Nadat de heren elkaar vonden en het al snel eens waren over de muzikale richting, doken ze eind vorig jaar de studio in. Ze kwamen naar buiten met het eerste volledige album Damn Pretty, dat via het eigen Selfie Records werd uitgebracht.

Op deze plaat staan vijf nieuwe nummers en zes oudere nummers. Vanaf de eerste tonen doet de ‘badass rock’ me denken aan Foo Fighters. Zowel de zanglijnen van Tony als de muziek hebben veel weg van Dave Grohl & co. Ook zijn de invloeden van Nirvana, Queens Of The Stone Age en Soundgarden en de jaren zeventig goed te horen. Origineel is het dus niet, maar de energieke no-nonsense-rock ligt lekker in het gehoor. Dat komt met name door de pakkende refreinen. Die van Waiting (dat rijp is om als single te verschijnen) en de single Slave kun je al tijdens de eerste luisterbeurt meezingen en mede daardoor weet de muziek de aandacht aardig goed vast te houden.

De kracht van Red Vultures zit 'm dus met name in de energieke eenvoud. Verwacht geen technische hoogstandjes zoals solo's of complexe ritmiek. Wel is er nog een aardige bijdrage op orgel van Jimmy (The Black Marble Selection), de zoon van Patrick. Pakkende refreinen, catchy hooks en een stevig rockende ritmesectie kenmerken de songs van de Brabanders. Ze hebben stuk voor stuk wel herkenbare momenten en zitten bovendien goed in elkaar. Sharks springt er qua compositie licht bovenuit.

Toch weet de plaat me niet over de gehele lengte te boeien. Met name op de tweede helft staan de wat minder spannende nummers. Deze zijn al eerder uitgebracht op ep. Ze zijn wel aardig, maar hebben niet de power en positieve vibe van eerdergenoemde tracks (een positieve uitzondering is Feet On The Ground). Daarnaast had de akoestische song wat mij betreft achterwege mogen blijven. Tony schiet daar vocaal iets uit zijn slof. Tijdens de rest van het album zingt hij overigens prima.

Damn Pretty is dus een aardige, energieke rockplaat met catchy tracks. Red Vultures is geen hoogvlieger, maar weet ongetwijfeld met meerdere tracks liefhebbers van rock uit de jaren negentig en -zeventig te pakken. De muziek leent zich uitstekend voor festivals en ook de releaseshow was een succes, dus dat belooft veel goeds voor de gigs, waaronder die op Cityrock.

Tracklist:
1. The Sound Of The Homeless Man
2. Slave
3. New York
4. Waiting
5. Beam It Up
6. Sharks
7. Long Gone Enemy
8. Feet On The Ground
9. Man In A Tree
10. Beautiful Nails
11. Jane
12. Wanna Break Out (bonus track)

Score: 72 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 13 april 2015

Red Vultures - Damn Pretty
Reactie van Een Metalfan op 20-04-2015 om 21:36u

lekker plaatje.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.