Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Jaar van release: 2015
Label: Metal Blade Records
Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
De reünies die me nog het meest verrast hebben, zijn degene waarvan ik nul komma nul verwachtingen had. Dat zijn de bands die nooit groot zijn geweest en in veel gevallen geen album uitgebracht hadden. Herinner je je Hell nog? Juist, zij brachten in de afgelopen jaren twee klappers van jewelste uit. Ooit gehoord van Sorcerer? Vast niet, want deze Zweedse band kwam begin jaren negentig nooit verder dan enkele demo’s en een kleine schare fans. Toch is dit de volgende heavy-/doom metalband waar je absoluut rekening mee moet gaan houden.

Sorcerer had bij ondergetekende slechts een half nummer nodig om diepe indruk te maken. Je hoort het namelijk al meteen: vlammende solo’s, een sterke sfeer en vlijmscherpe zang! Waarom heeft deze band in godsnaam stilgezeten in de afgelopen 25 jaar!? Wat hebben we al die tijd moeten missen? Oké, Sorcerer is officieel weer vijf jaar actief en de line-up bevat een paar ervaren rotten die verledens hebben in bands als Therion, Tiamat en Lion’s Share, maar toch. Als je niet beter zou weten, dan zet je In The Shadow Of The Inverted Cross op en zou je denken dat je naar een stel enthousiaste jonge honden zit te luisteren.

Het lijkt wel alsof Sorcerer vanwege de verloren tijd iets goed wil maken. Iedere seconde wil de band indruk maken. Anders Engberg valt op als fenomenale zanger. Wat grappig is, is dat ik steeds weer aan andere zangers moet denken als ik probeer zijn zangstijl te plaatsen. In de lagere regionen herken ik Brian Balich van Argus, maar wanneer Anders helder zingt, schieten me vooral zangers als Robert Lowe (ex-Candlemass, Solitude Aeturnus), Tony Martin (ex-Black Sabbath) en Tom Phillips (While Heaven Wept) te binnen. Stuk voor stuk ijzersterke zangers van minstens zulke goede bands. Het goede nieuws is dan ook dat Sorcerer niet onderdoet voor deze topacts.

Het songmateriaal is om van te smullen. De zuurpruimen onder ons keuren het af, omdat het niet origineel is, maar wie bovengenoemde bands een warm hart toedraagt en vooral meer wil, kan dit album blind aanschaffen. Sorcerer presenteert het ene epos na het andere. Ik voel me als een kind in een snoepwinkel. Het loodzware, melancholische Sumerian Script kan me niet lang genoeg duren, maar aan de andere kant wacht Lake Of The Lost Souls met prachtige melodieën en dito bravoure waar Leif Edling jaloers op mag zijn. The Gates Of Hell nodigt uit tot meezingen. Het heeft zelfs iets opvallend vrolijks en met Pagan’s Dance trekt Sorcerer alles uit de kast om de plaat op doomwaardige wijze af te sluiten.

De manier waarop deze tovenaar een geweldige plaat uit de hoge hoed tovert, verdient niets minder dan een diepe buiging. In The Shadow Of The Inverted Cross heeft alvast een plaatsje in mijn jaarlijst gereserveerd. Iedere liefhebber van heavy- of doom metal moet toch zeker hetzelfde overwegen.

Tracklist:
1. The Dark Tower Of The Sorcerer
2. Sumerian Script
3. Lake Of The Lost Souls
4. Excorcise The Demon
5. In The Shadow Of The Inverted Cross
6. Prayers For A King
7. The Gates Of Hell
8. Pagans Dance

Score: 93 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 3 april 2015

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van VaDeR op 03-04-2015 om 10:20u
Score: 93 / 100

Nice :)
Eindelijk weer een echte goede EPIC doom metal plaat !
Ben de sludge / stoner doom wel een beetje beu ;)

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van Metalfuel op 03-04-2015 om 11:30u

Nog geen score, heb al wat stukjes gehoord en hem direct maar besteld.

Nog een andere verse Doom tip: Crypt Sermon - Out of the Garden.

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van appie op 03-04-2015 om 22:57u
Score: 90 / 100

Bedankt voor de tips, 'Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross' kan ook maar zo bij mij in de jaarlijst komen en 'Crypt Sermon - Out of the Garden' doet er niet veel voor onder.

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van Lennert op 04-04-2015 om 14:49u

Ben benieuwd, de cd kan ieder moment bij mij geleverd worden!

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van blikkie op 04-04-2015 om 16:23u
Score: 94 / 100

in 1 word super, genieten van begin tot eind score een dikke 9

Sorcerer - In The Shadow Of The Inverted Cross
Reactie van Erik op 04-04-2015 om 16:26u
Score: 95 / 100


Waanzinnig goede plaat!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.