Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
Geen concerten bekend voor 04-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice Cooper - 78
  • Bill Ham (producent)† - 89
  • Daniel Freyberg (Naildown) - 44
  • Doug Piercy (Heathen) - 65
  • Henry Bogdan (Helmet) - 65
  • Marc Charron (Exciter) - 51
  • Nick Raskulinecz (producent) - 56
  • Noodles (The Offspring) - 63
  • Phil Ehart (Kansas) - 75
  • Robert Jan Stips (The Nits) - 76
  • Sven-Erik "Maniac" Kristiansen (Mayhem) - 57

Vandaag overleden:
  • Lux Interior (The Cramps) - 2009
Review

Engel - Raven Kings
Jaar van release: 2014
Label: Gain
Engel - Raven Kings
Hoewel de zwaar melodieuze melodeath van Engel altijd al hip en modern klonk, waren de albums van het gezelschap uit Göteborg altijd vooral van de categorie ‘degelijk’. Zo bevatten albums als Threnody en Blood Of Saints een aantal heerlijke, spetterende nummers die de kwaliteiten van deze band haarfijn zichtbaar maken, maar slaagde de groep er nog niet in om dat hoge niveau over de gehele linie vast te houden. Die wisselvalligheid was jammer, want de vorige platen hadden de potentie om tot echte toppers uit te groeien. Het waren de toenemende voorspelbaarheid en soms wat zeikerige cleane vocalen die dat verhinderden.

In de vocalen is in ieder geval verandering gekomen, want sinds 2013 neemt nieuwe zanger Mikael Sehlin die voor zijn rekening. Hij vervangt oudgediende Magnus Klavborn en dat is zeker geen slechte ontwikkeling. Qua screams zitten beiden op hetzelfde niveau, maar met betrekking tot cleane vocalen wint Sehlin de strijd. Zijn refreinen komen toch wel een stuk krachtiger over. Bij vlagen herinnert het aan het oudere werk van Mercenary en dat is een uitstekende zaak. Met name nummers als Salvation en Fading Light stijgen daardoor met gemak uit boven het oudere materiaal van Engel.

Naast het aantrekken van een nieuwe zanger laat Raven Kings ook een ietwat andere sound horen. Natuurlijk klinkt Engel ook op dit vierde album nog altijd modern en fris, met een flinke keyboardlaag die de strakke melodieuze death metal dichtplamuurt, maar er wordt ditmaal minder opzichtig meegelift op trendy dubstep- en elektro-invloeden. Opvallend genoeg zijn ook de composities sterker dan voorheen. Dat valt vooral op bij de wat langzamere nummers. Terwijl de band bij dat soort nummers eerder moeite had om de aandacht van de luisteraar vast te houden, slaagt men daar nu beter in (My Dark Path, When The Earth Burns en de verrassende afsluiter Hollow Soul). Alleen bij het wel erg tamme I Am The Answer kakt het geheel wat in.

Raven Kings is dan ook het beste album dat Engel tot nu toe heeft afgeleverd. Het is nog geen Scar Symmetry of Mercenary ten tijde van 11 Dreams, maar in vergelijking met de vorige platen heeft Engel zeker een stap vooruit gezet. Liefhebbers van met name laatstgenoemde band kunnen dan ook zeker het nodige plezier beleven aan deze schijf.

Tracklist:
1. Salvation
2. Your Shadow Haunts You
3. Denial
4. Fading Light
5. My Dark Path
6. I Am The Answer
7. When The Earth Burns
8. End Of Days
9. Sanctuary
10. Broken Pieces
11. Hollow Soul

Score: 81 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 maart 2015

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.