Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 15-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Justin Broadrick (Godflesh) - 57
  • Louis Svitek (Ministry) - 63
  • Sander Gommans (After Forever) - 48
  • Thomas Holm (illustrator) - 65

Vandaag overleden:
  • Jack Russell (Great White) - 2024
  • Jim Dickinson (producent) - 2009
  • Jimi Quidd (The Dots) - 1990
  • Steve Grimmett (Grim Reaper) - 2022
Review

Cripper - Hyena
Jaar van release: 2014
Label: Metal Blade Records

Cripper - Hyena

Soms stuit je op een band die interessant is om te volgen, maar die nog niet weet te overtuigen. Voor mij was dat het geval bij de Duitse thrashmetalband Cripper. In meerdere opzichten heb ik deze band altijd vergeleken met Izegrim. Beide bands hebben de laatste jaren eenzelfde soort ontwikkeling doorgemaakt, waaronder de Europese tour met Onslaugt. Maar waar Izegrim mij direct greep met hun agressieve thrash/death combinatie, deed Cripper dat niet.

Twee jaar geleden bracht Cripper haar derde album uit, Antagonist. Het album werd goed ontvangen en maakte duidelijk dat de band een behoorlijke groei had doorgemaakt. Solo’s waren beter uitgewerkt, tempowisselingen waren logischer en er was meer variatie in de grunts van Britta Görtz te horen. Veelbelovend, maar nog niet overtuigend. Wel bleek de band voldoende potentie te hebben om te worden opgenomen in de stal van Metal Blade.

Het nieuwe album Hyena laat horen dat Cripper volwassen is geworden. Snelle thrash metal, met veel oldschool-invloeden, wordt afgewisseld met groove metal. Door de vele tempowisselingen worden de strakke riffs extra krachtig. Een nummer als Patterns In The Sky laat horen dat deze band zeker zo goed kan thrashen als Izegrim, maar verder laat Cripper echt een ander geluid horen. Het zijn juist rustige tracks als 7” en Pure waar de band de meeste indruk maakt, vooral wat betreft de opbouw van de nummers.

Het album is gevarieerd en weet van het begin tot het eind te boeien. De band lijkt volledig op elkaar ingespeeld en Britta heeft vocaal een topprestatie neergezet. Vernieuwend is het allemaal niet, maar dat doet niets af aan het feit dat Hyena gewoon een prima plaat is geworden.

Tracklist:
1. Hyena
2. Tourniquet
3. Bloodshot Monkey Eye
4. A Dime For The Establishment
5. 7''
6. Animated Flesh
7. The Origin
8. Patterns In The Sky
9. The Jackhammer
10. Patronized
11. Pure

Score: 82 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 24 november 2014

Cripper - Hyena
Reactie van Mathijn op 27-11-2014 om 22:29u

Goede review een goede cd. De groove nummers spreken me zeker aan. Pure is een top nummer.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.