Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jason Thirsk (Pennywise)† - 58
  • Josh Freese (The Vandals) - 53
  • Mac Tontoh (Osibisa)† - 85
  • Matti Aikio (Silentium) - 50
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience)† - 80
  • Rui Neves (Shadowsphere) - 53
  • Stix Zadinia (Steel Panther) - 56
  • Tomas Freden (Beyond Twilight) - 61
  • Tuomas Holopainen (Nightwish) - 49

Vandaag overleden:
  • Christian Namour (Patrick Rondat) - 2001
  • Phil Hines (Repulsion) - 2006
  • Vic Chesnutt - 2009
Review

Upon A Burning Body - The World Is My Enemy Now
Jaar van release: 2014
Label: Sumerian Records
Upon A Burning Body - The World Is My Enemy Now
Hoe promoot je op originele wijze je nieuwe album? Nou, niet door een ontvoering van je frontman te faken en daardoor het hele internet en je management op je dak te krijgen. Het overkwam onlangs deathcore-formatie Upon A Burning Body, maar of de bandleden daar nou echt mee zitten? Denk het niet, want slechte publiciteit is ook publiciteit en zo stond de groep even volop in de aandacht.

Als je dan ook nog eens een goede plaat te verkopen hebt, ben je goed bezig. Laat dat nou precies zijn waar de Texanen mee op de proppen komen. The World Is My Enemy Now is een heerlijk agressief werkje geworden waar de energie vanaf druipt en regelrecht aankomt als een vuist in je gezicht. Vanaf het eerste nummer tot aan het slot is het één bonk testosteron en spierballenmassa wat de groep op je los laat.

Als valkuil moet je wel stellen dat de plaat gewoon één uit duizenden is. De band brengt geen nieuwe inzichten maar dat is ook nergens de intentie van de formatie. Wel wordt het deathcore-geluid, dat steevast op de eerdere platen te horen was, langzaam losgelaten en verschuift de sound meer richting catchy metalcore. Een logische stap voor Upon A Burning Body, dat zich hiermee steeds beter in de kijker weet te zetten bij een groter publiek. Helaas hoort het toevoegen van cleane zang in de refreinen hier ook bij. In mijn ogen overbodig want het is juist de power, die los komt in de schreeuwende coupletten en refreinen, die goed werkt voor de band. Gelukkig beperkt zich dit ook maar tot een tweetal liederen en is er nog niets aan de hand.

Tracks als The New Breed, Scars en Pledge Your Allegiance zijn de sterkste nummers, die de luisteraar overdonderen met brutale refreinen en lekkere moshstukken. De plaat mist wel een kraker van het kaliber Texas Blood Money maar daartegenover staat wel dat het album de gehele speelduur weet te boeien met een consistent niveau. Ook staat er ditmaal met A Toda Madré O Un Desmadré weer een heerlijk instrumentaal flamenco-intermezzo op het schijfje, dat zeker een hoogtepunt te noemen is.

Upon A Burning Body presenteert met The World Is My Enemy Now een lekkere ongecompliceerde beukplaat. De spierballen-metalcore die hier tentoongesteld wordt, werkt aanstekelijk en doet wat het moet doen. Nergens vernieuwend maar gewoon het bekende recept verbeterend. Na die misplaatste publiciteitsstunt leek het misschien allemaal even verkeerd uit te pakken voor de groep en werd de wereld daadwerkelijk even hun vijand. De band heeft echter een goede plaat om mee terug te slaan en voorkomt hiermee dat ze afgedaan worden als een lachertje. De laatste lach zal in dit geval dan ook van Upon A Burning Body zijn.

Tracklist:
1. Red Razor Wrists
2. Scars
3. Fountain Of Wishes
4. Bring The Rain
5. Pledge Your Allegiance
6. The New Breed
7. A Toda Madré O Un Desmadré
8. Judgement
9. The World Is My Enemy Now
10. Blood, Sweat and Tears
11. I've Earned My Time
12. Middle Finger To The World

Score: 80 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 17 september 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.