Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Lonely Kamel - Shit City
Jaar van release: 2014
Label: Napalm Records

Lonely Kamel - Shit City

Het is algemeen bekend dat Scandinavië een uitstekende bron is voor metalmuziek. De laatste jaren lijkt er bijvoorbeeld geen einde te komen aan de stroom van stoner/retro/psychedelische rockbandjes uit met name Zweden en Noorwegen. Kwantiteit staat niet gelijk aan kwaliteit, maar er zijn toch een hoop leuke bands te vinden als je goed zoekt. Het Noorse Lonely Kamel is daar een goed voorbeeld van. Met al drie prima albums op zak komt de heavy blues-/stonerband dit jaar alweer met het vierde album, Shit City, uitgebracht op Napalm Records.

In de beginjaren van de band lag de nadruk wat meer op de psychedelische kant, maar met het nieuwe album, laat de band zich van een directere kant zien. Het album start met de naar Motorhead’s Ace Of Spades-neigende titeltrack. Een typische opener waar eigenlijk weinig op aan te merken is. Het midtempo White Lines doet wat denken aan Red Fang en Graveyard en bevat enkele mooie solo’s. Op I Feel Sick komen de echte kwaliteiten van Lonely Kamel bovendrijven. Qua refrein is het eigenlijk weinig bijzonders. Het nummer is echter gestoeld op een heerlijke gitaarriff en staat bovendien bol van de uitstekende solo’s.

In songs als BFD en Seal The Perimeter gaat Lonely Kamel wat meer de blueskant op en zijn de groovende, stampende riffs erg vermakelijk. Uiteraard mag de Black Sabbath-verering niet ontbreken. In Freezing en met name Nightjar steken de Noren hun liefde voor Tony Iommi en co niet onder stoelen of banken. Bij Nightjar doet het intro-(en ook outro)gitaarstuk overigens wel heel erg denken aan het bekende jarenzestignummer Shakin’ All Over van Johnny Kidd & The Pirates. Op de ruim zeven minuten durende afsluiter Falling Down trekt de band nog eens alles uit de kast: lekkers solo’s, krachtige, afwisselende riffs en een uitblinkende zangprestatie van Thomas Brenna.

Rode draad van het verhaal is dat de nummers op Shit City vaak doen denken aan andere bands. Lonely Kamel maakt echter een hoop goed door het geheel op een prima manier dicht te timmeren met bovenmaats gitaarwerk. De mannen uit Oslo hebben een neusje voor solo’s en wisselen de riffs voldoende af. Origineel is het misschien niet, maar dat wordt met de kwaliteiten van de muzikanten goedgemaakt.

Tracklist:
1. Shit City
2. White Lines
3. Is It Over?
4. I Feel Sick
5. Seal The Perimeter
6. Freezing
7. BFD
8. Nightjar
9. Falling Down

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 2 september 2014

Lonely Kamel - Shit City
Reactie van appie op 04-09-2014 om 12:06u
Score: 85 / 100

ook zo'n band die stoner rock combineert met een lekkere dosis blues en veel gitaarsolos , fijn album weer

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.