Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

In Death It Ends - Analogue Witch
Jaar van release: 2013
Label: aufnahme + wiedergabe
In Death It Ends - Analogue Witch
Sommige albums spreken direct tot de verbeelding. Neem nu het mij volstrekt onbekende In Death It Ends. De combinatie van de bijzonder sfeervol ogende hoes, bandnaam en albumtitel (ik weet niet wat een Analogue Witch is, maar het klinkt gaaf) zorgde ervoor dat deze plaat mijn aandacht wist te trekken. Gelukkig maar, want Analogue Witch blijkt een aangename verrassing te zijn. Hoewel het artwork wellicht doet vermoeden dat In Death It Ends ergens tussen doom en gothic metal opereert, blijkt de praktijk anders.

De band zelf duidt het genre waarin men opereert aan met de term ‘cold wave’. Of dat een reguliere genreaanduiding is, weet ik niet, maar de kille, ietwat klinisch aandoende, maar zeer dansbare mengelmoes van post-punk, subtiele elektronica en dark ambient werkt in ieder geval érg goed, ook zonder zware gitaren. In Death It Ends is een groep die speelt met allerlei interessante tegenstellingen. Zo klinken de meeste nummers tegelijkertijd dansbaar en afstandelijk – een combinatie die bijzonder, maar effectief is. Dat geldt ook voor de algehele sound van dit schijfje, dat enerzijds door zijn vintage-sound nogal ‘warmbloedig’ klinkt, maar anderzijds door zijn kale, gestripte nummers weer kil aandoet.

Met name nummers als Time Underground (met zijn ‘funky’ loopjes en ritmes), het hoekige, hypnotiserende Lamentable (All Loss) en het met spookachtige effecten opgeluisterde The Nature Of All Things laten horen wat deze groep in zijn mars heeft. Het zijn dit soort dansbaardere nummers waarop In Death It Ends het best tot zijn recht komt, want op de momenten waarop psychedelische, luwe ambientklanken het voortouw nemen, klinkt de band wat minder enerverend.

Hoewel zeer sporadisch enkele beverige, echoënde vocalen hun opwachting maken, is Analogue Witch overwegend instrumentaal. Ook zonder zang weet In Death It Ends een aardig en intrigerend geluid neer te zetten, waarin creepy synths, bedwelmende ambient en puntige post-punk tot een vloeiend geheel gesmeed worden. Een interessant uitstapje voor degenen die nog wel eens The Cure en dergelijke groepen luisteren.

Tracklist:
1. Acheron Drift
2. I Wander As I Am
3. Time Underground
4. Conducting The Shades
5. Lamentable [All Loss]
6. With Tears And Pains
7. Come To A Close
8. The Nature Of All Things
9. Taken Across
10. House Of The Wide Gates
11. Reach The Beginning

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 26 juni 2014

In Death It Ends - Analogue Witch
Reactie van Jari op 26-06-2014 om 21:08u

Bedankt voor de tip! Plaat staat aan en stelt zeker niet teleur!

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.