Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 28-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 60
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 63
  • Eddie Jobson (Roxy Music) - 71
  • Einar Solberg (Leprous) - 41
  • Enid Williams (Girlschool) - 66
  • Göran Edman (Time Requiem) - 70
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 57
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 73

Vandaag overleden:
  • Brian Montana (Possessed) - 2025
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Review

Dawn Of Destiny - F.E.A.R.
Jaar van release: 2014
Label: Phonotraxx

Dawn Of Destiny - F.E.A.R.

De uiterst productieve Duitsers van Dawn Of Destiny presenteren met F.E.A.R. al hun vijfde langspeler in zeven jaar tijd. Hoewel je hun stijl het beste kunt typeren als powermetal met vrouwelijke vocalen, zijn ze veel diverser dan dat. Hun muziek is doorspekt met invloeden van pompeuze jaren zeventig rock en duistere metal. Wat betreft opzet van hun songs en albums proberen ze in de voetsporen te treden van met name de rockopera's van Savatage en King Diamond. Op deze nieuwste creatie krijgen ze daarbij zelfs hulp van niemand minder dan het grote brein achter Savatage Jon Oliva en vocalist Mats Léven (o.a. Therion). De toevoeging van Jon Oliva blijkt dan ook een gouden bijdrage te zijn.

F.E.A.R. vertelt het tragische verhaal in zowel tekst als muziek van een gehandicapt meisje in een ellendige familie. Met name de eerste helft van de plaat is dan ook alles behalve vrolijk. And With Silence Comes The Fear is een bijzonder sterke opener die vooral smaakt naar meer. Het strakke, agressieve gitaarwerk en de samenzang van zangeres Jeanette Scherff en Mats Léven werkt bijzonder goed. Opvallend is ook het puike keyboardwerk, dat op de rest van de plaat ook een zeer prominente rol inneemt. Na dit knalwerk kiest de groep er voor om een stapje terug te doen in agressie en tempo in dienst van het verhaal. Het zijn solide songs, maar hebben toch niet dezelfde glans als de openingstrack.

De groep is erg gegroeid in de twee jaar na Praying To The World uit 2012. Zangeres Jeanette Scherff zingt afwisselender, en hoewel de vocale hoogtepunten vooral bestaan uit de samenzang met anderen, staat zij heden meer haar mannetje dan zij twee jaar geleden deed. Ook zijn de songs wat compacter en kabbelen zij minder voort dan op de voorganger. Dat is zeer goed te horen op de tweede helft van de nieuwe schijf.

No Hope For The Healing is echt een keerpunt van F.E.A.R., want na deze spectaculaire song zit de vaart er echt in. Tevens is het een van de echte knallers van deze plaat en dat is zeker niet in de laatste plaats vanwege de fantastische bijdrage van Jon Oliva. Hij is natuurlijk een echte performer en dat hoor je; verhalen vertellen kan hij als geen ander en zijn krijsen gaan door merg en been. Het nummer is erg spannend en doorgeven met invloeden van Savatage in zowel keyboard- als gitaarwerk. Echt fantastisch en wanneer Dawn Of Destiny hier een volledig album mee weet te vullen, hebben ze goud te pakken.

Zoals gezegd, zit na No Hope For The Healing de vaart er goed in met een serie van heerlijke uptempo songs die degelijk in elkaar zitten en lekker spannend klinken. Met name Then I Found You valt in bijzonder positieve zin op met een bijzonder aanstekelijke melodie en een energie die doet denken aan enkele van de epische nummers van Meatloaf. Na al die vrolijkheid sluit de groep deze schijf af met twee donkerdere songs in de vorm van One Last Time en Dying In Your Arms. Het deels gesproken To Live Is To Suffer, dat tevens het motto is van deze schijf, voelt als mosterd na de maaltijd en had achterwege kunnen blijven.

F.E.A.R. is een sterke plaat van een groep die nog volop in ontwikkeling is en die, wanneer hij verder gaat op de ingeslagen weg, ons nog veel moois brengen zal.

Tracklist:
1. And With Silene Comes The Fear
2. Waiting For A Sign
3. My Memories
4. Innocence Killed
5. End This Nightmare
6. No Hope For The Healing
7. Rising Angel
8. Finally
9. Prayers
10. Then I Found You
11. One Last Time
12. Dying In Your Arms
13. To Live Is To Suffer

Score: 82 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 mei 2014

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.