Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Dawn Of Destiny - To Hell
Jaar van release: 2015
Label: Phonotraxx Publishing

Dawn Of Destiny - To Hell

De Duitse metalband Dawn Of Destiny is met To Hell toe aan zijn zesde langspeler. Sinds 2007 brengt de groep in rap tempo de ene na de andere plaat uit met een speelduur van om en nabij het uur. Hoewel de groep zichzelf omschrijft als een female fronted metalband, is er de afgelopen albums een geleidelijke ontwikkeling geweest naar meer samenzang met mannelijke vocalisten, waardoor de songs voorzien zijn van een aangenaam ‘beauty and the beast’-effect.

Dat is direct al in opener Hide Our Sorrow het geval. Zangeres Jeanette Scherff heeft een sterke stem, die iets meer variatie in manieren van zingen zou kunnen gebruiken in plaats van ‘slechts’ krachtig’, maar door er een mannelijke zanglijn aan toe te voegen, krijgt haar stem meer warmte en wint deze aan overtuigingskracht. Niet alleen is er weinig veranderd qua zang, ook muzikaal is het grotendeels hetzelfde verhaal als op voorganger F.E.A.R. De muziek is groots opgezet, klinkt beladen en is meeslepend. Met recht kunnen de platen van Dawn Of Destiny omschreven worden als rockopera’s. Veel van de melodielijnen zijn onheilspellend of in mineur. Wanneer je bekend bent met eerder werk van deze groep, klinkt het recept bekend in de oren. De krachtige, gitaargedreven melodieën gaan nog altijd goed samen met de enigszins romantische en melancholische zanglijnen. From Paradise en titelsong To Hell zijn daar de perfecte voorbeelden van.

Het tempo van de muziek ligt over het algemeen vrij hoog. Af en toe misschien zelfs te hoog om de zanglijnen mooi uit te laten komen. Daarnaast is er wel wat variatie in de nummers, maar blijft de klankkleur van het album redelijk constant, waardoor je hier en daar het gevoel bekruipt deze muziek eerder gehoord te hebben. Bijna aan het einde van To Hell verrast de groep echter nog met het opgewekte Life en akoestische Forgive. Die nummers zorgen samen voor de broodnodige afwisseling.

Trouwe volgelingen van Dawn Of Destiny zullen, buiten het plezier van nieuw materiaal, door To Hell niet verrast worden. Voor liefhebbers van stevige, verhalende heavy metal met krachtige, vrouwelijke vocalen zijn deze plaat en diens voorgangers een absolute aanrader.

Tracklist:
1. Hide Our Sorrow
2. Fire
3. From Paradise
4. To Hell
5. Scream
6. Hateful Heart
7. Burn In The Fire
8. Only The Ocean Knows
9. Light In The Night
10. Then I Found You
11. Destroy My World
12. Belief
13. Life
14. Forgive

Score: 77 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 19 februari 2016

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.