Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Dawn Of Destiny - To Hell
Jaar van release: 2015
Label: Phonotraxx Publishing

Dawn Of Destiny - To Hell

De Duitse metalband Dawn Of Destiny is met To Hell toe aan zijn zesde langspeler. Sinds 2007 brengt de groep in rap tempo de ene na de andere plaat uit met een speelduur van om en nabij het uur. Hoewel de groep zichzelf omschrijft als een female fronted metalband, is er de afgelopen albums een geleidelijke ontwikkeling geweest naar meer samenzang met mannelijke vocalisten, waardoor de songs voorzien zijn van een aangenaam ‘beauty and the beast’-effect.

Dat is direct al in opener Hide Our Sorrow het geval. Zangeres Jeanette Scherff heeft een sterke stem, die iets meer variatie in manieren van zingen zou kunnen gebruiken in plaats van ‘slechts’ krachtig’, maar door er een mannelijke zanglijn aan toe te voegen, krijgt haar stem meer warmte en wint deze aan overtuigingskracht. Niet alleen is er weinig veranderd qua zang, ook muzikaal is het grotendeels hetzelfde verhaal als op voorganger F.E.A.R. De muziek is groots opgezet, klinkt beladen en is meeslepend. Met recht kunnen de platen van Dawn Of Destiny omschreven worden als rockopera’s. Veel van de melodielijnen zijn onheilspellend of in mineur. Wanneer je bekend bent met eerder werk van deze groep, klinkt het recept bekend in de oren. De krachtige, gitaargedreven melodieën gaan nog altijd goed samen met de enigszins romantische en melancholische zanglijnen. From Paradise en titelsong To Hell zijn daar de perfecte voorbeelden van.

Het tempo van de muziek ligt over het algemeen vrij hoog. Af en toe misschien zelfs te hoog om de zanglijnen mooi uit te laten komen. Daarnaast is er wel wat variatie in de nummers, maar blijft de klankkleur van het album redelijk constant, waardoor je hier en daar het gevoel bekruipt deze muziek eerder gehoord te hebben. Bijna aan het einde van To Hell verrast de groep echter nog met het opgewekte Life en akoestische Forgive. Die nummers zorgen samen voor de broodnodige afwisseling.

Trouwe volgelingen van Dawn Of Destiny zullen, buiten het plezier van nieuw materiaal, door To Hell niet verrast worden. Voor liefhebbers van stevige, verhalende heavy metal met krachtige, vrouwelijke vocalen zijn deze plaat en diens voorgangers een absolute aanrader.

Tracklist:
1. Hide Our Sorrow
2. Fire
3. From Paradise
4. To Hell
5. Scream
6. Hateful Heart
7. Burn In The Fire
8. Only The Ocean Knows
9. Light In The Night
10. Then I Found You
11. Destroy My World
12. Belief
13. Life
14. Forgive

Score: 77 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 19 februari 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.