Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Jaar van release: 2014
Label: SPV / Steamhammer Records
Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Techneuten mogen zich weer in de handen wrijven, want de nieuwe cd van Mekong Delta ligt in de schappen. Veel eigenzinniger dan dit Duitse gezelschap wordt het volgens mij niet. Technisch gezien is dit misschien wel één van de beste progressieve (thrash)metalbands die er is. Met de ongrijpbare thematiek en klassieke invloeden doet het collectief rond bassist Ralph Hubert daar nu zoals gebruikelijk weer een schepje bovenop.

In A Mirror Darkly is namelijk best een lastig album. Sinds The Principle Of Doubt uit 1989 heeft het me niet zoveel tijd gekost om een plaat van Mekong Delta te doorgronden. Dat is dan ook de schijf waaraan deze nieuweling het meest doet denken. Weliswaar met de productie van nu en de progressieve inslag van Wanderer On The Edge Of Time, maar toch. De plaat is echter wel wat minder conceptueel opgebouwd dan de briljante voorganger uit 2010. Meer metal ook met slechts een twee instrumentaaltjes.

Wat Mekong Delta op deze schijf presteert, grenst regelmatig aan het ongelofelijke. Het is ongehoord hoe extreem technisch bepaalde riffs en baslijnen in elkaar steken. Ook het drumwerk is van een buitenaardse kwaliteit. Alex Landenburg mag in naam niet zo bekend zijn als drumdemonen als Gene Hoglan en Dave Lombardo, hij doet er weinig voor onder. Snel, stroperig, jazzy, inventief en technisch. Zomaar een paar sleutelwoorden die van toepassing zijn op zijn prestaties.

Des te knapper is het dat schijnbaar ondoordringbare muziekstukken The Armageddon Machine en Mutant Messiah na intensief luisteren toch echte songs blijken. Nummers waarin ondanks al het gefreak wel degelijk een rode draad verwerkt is. Dat is vooral te danken aan zanger Martin LeMar die zich bijzonder goed staande weet te houden tussen al het muzikale geweld. De zanger is ten opzichte van Wanderer On The Edge Of Time en het tussendoortje Intersections duidelijk gegroeid. De man waait zo nu en dan met de wind mee, maar gaat veelal zijn eigen gang in sterke zangmelodieën, waarin hij zichzelf nooit forceert.

Er zijn bands die om de vier jaar voor de dag komen met een plaat die na een paar weken alweer uit de speler verdwijnt. Mekong Delta levert een werkstuk dat de liefhebber ook daadwerkelijk vier jaar zoet kan houden. De hectische muziek herbergt zoveel details en verstopte extra's, dat het zeker een luisterbeurt of dertig kost voordat alles bezinkt. Niet dat er iets mis is met simpel gebeuk, maar hier is een band aan de slag die zich tot bloedens toe in het zweet werkt om te vernieuwen. Dat dit is gelukt, mag geen verrassing zijn.

Tracklist:
1. Introduction Ouverture
2. The Armageddon Machine
3. The Sliver In Gods Eye
4. Janus
5. Inside The Outside Of The Inside
6. Hindsight Bias
7. Mutant Messiah

Score: 86 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 mei 2014

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Alex op 06-05-2014 om 13:29u
Score: 87 / 100

Wereld plaat van een wereld band, jammer dat ze alleen zo weinig spelen.

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Old Mhb op 06-05-2014 om 14:00u
Score: 90 / 100

Ik volg deze band al van in den beginne. ( Heb de eerste twee nog op lp) Deze band is wereldtop. En dit album bewijst dat alweer. Grote klasse, alweer smullen geblazen.

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Kees op 06-05-2014 om 19:28u
Score: 80 / 100

Prima derde album sinds de heropleving in 2007. Ligt in het verlengde van de eerste plaat van die heropleving, namelijk ´Lurking Fear´. Relatief thrashy en technisch, maar tegelijkertijd ook melodieus en herkenbaar.

Nu nog een keer een live-optreden in Nederland. Ten opzichte van een band als Toxik of Forbidden is Mekong Delta vreselijk ondergewaardeerd!

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Devoraz op 19-06-2014 om 10:28u
Score: 95 / 100

Als webmaster van de officiële website probeer ik al jaren de band naar Nederland te halen. De laatste keer in Lelystad (lekker centraal). De band vraagt namelijk niet de hoofdprijs maar blijkbaar hebben zalen er moeite mee omdat men niet zeker is van de opkomst en dus bang is er bij in te schieten.

Misschien dat er zalen zijn die het risico durven nemen? Als je het redelijk centraal in Nederland houd, ben ik ervan overtuigt dat je uit het hele land Mekong Delta fans aantrekt. De band wil namelijk graag live spelen, maar ook zij lopen tegen deze problemen op.

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Een Metalfan op 19-06-2014 om 12:36u

Ramrock festival in Almelo wellicht? Volgend jaar

Mekong Delta - In A Mirror Darkly
Reactie van Gard op 22-09-2014 om 21:08u
Score: 95 / 100

Natuurlijk is de monumentale voorganger nauwelijks te evenaren maar wat een luisteravontuur, wederom. Heavy zonder powerchords en klassiek zonder notengefriemel en solo´s. De voorliefde voor Russische klassiek is zo´n natuurlijk element geworden dat ze beter zijn dan ooit. Ook met dank aan de zanger.Na 20 luisterbeurten niet meer uit je hoofd te krijgen, hij blijft maar groeien..ik kan wel janken, zo mooi.. snel weer opzetten!

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.