Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Fig (Kiss) - 74
  • Colin Jones (fotograaf)† - 90
  • Hal Patino (King Diamond) - 64
  • Les Binks (Judas Priest)† - 75
  • Lüpüs Thünder (The Bloodhound Gang) - 54
  • Mel Tillis (Old Dogs)† - 94
  • Pekka Kasari (Amorphis) - 60
  • Rikki Rockett (Poison) - 65
  • Sam Totman (Dragonforce) - 47
  • Scott Stapp (Creed) - 53
  • The Edge (U2) - 65
Review

Hark - Crystalline
Jaar van release: 2014
Label: Season of Mist

Hark - Crystalline

Motörhead, Rush, Nirvana, Cream, Primus, ZZ Top. Het zijn allemaal overbekende voorbeelden van powertrio’s uit het verleden en nu. De driemansformatie van Hark uit Wales hoort daar vooralsnog niet bij. Kenners van de stoner/sludge scene zullen met Hark-zanger James “Jimbob” Isaac wel een relatief bekende naam treffen. Isaac leverde met in 2010 het ter ziele gegane Taint al twee sludge-albums af. Overige leden Nikolai Ribnikov (bas) en Simon Bonwick (drums) completeren de line-up van het in dit jaar uitgekomen debuutalbum Crystalline.

Bij het luisteren komen al gauw referenties naar bands als Baroness en Mastodon naar voren. Crystalline blijkt een complexe plaat te zijn dat een flink aantal luisterbeurten nodig heeft om het echt op waarde te kunnen schatten. Ook wordt duidelijk waar de sterke en zwakke punten liggen. Hark toont aan dat het boeiende, zware, gecompliceerde nummers kan schrijven die bol staan van de wendingen, loopjes, versnellingen en vertragingen. Opener Palendromeda, Sins Of Sleeves en Breathe And Run zijn daar goede voorbeelden van.

Helaas zakt het album halverwege in en laat Hark horen dat het er niet altijd in slaagt om al die creatieve ideeën om te kunnen zetten naar goede nummers. Crystalline blijkt dan toch een beetje een hit-or-miss album. Enkele nummers komen te gekunsteld en niet compleet over en missen daardoor overtuiging. Ook laat de zang te wensen over. Jimbo heeft een krachtig stemgeluid dat prima bij dit genre past. Op Crystalline zet hij echter wel een zéér eentonig, generiek stemgeluid neer dat hierdoor aan het einde van het album kan gaan vervelen. Waar de zang wat tegenvalt, is het ronkende, goed te horen, basgeluid van Ribnikov wel een verademing.

Crystalline wordt op een goede manier afgesloten met het elf minuten durend Clear Light Of.... waarop Clutch zanger Neil Fallon nog te horen is. Hark laat op dit album duidelijk potentie horen, maar als geheel komt Crystalline te kort om het een indrukwekkend debuutalbum te noemen. Wil je weten hoe Hark live uit de verf komt? De band speelt op zaterdag 12 april op het Roadburn 2014 festival.

Tracklist:
1. Palendromeda
2. Hounded By Callous Decree
3. Sins On Sleeves
4. Black Hole South West
5. Breathe And Run
6. Mythopoeia
7. Scarlet Extremities
8. All Wretch No Vomit
9. Xtal 0.6
10. Clear Light Of....

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 8 april 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.