Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Hark - Crystalline
Jaar van release: 2014
Label: Season of Mist

Hark - Crystalline

Motörhead, Rush, Nirvana, Cream, Primus, ZZ Top. Het zijn allemaal overbekende voorbeelden van powertrio’s uit het verleden en nu. De driemansformatie van Hark uit Wales hoort daar vooralsnog niet bij. Kenners van de stoner/sludge scene zullen met Hark-zanger James “Jimbob” Isaac wel een relatief bekende naam treffen. Isaac leverde met in 2010 het ter ziele gegane Taint al twee sludge-albums af. Overige leden Nikolai Ribnikov (bas) en Simon Bonwick (drums) completeren de line-up van het in dit jaar uitgekomen debuutalbum Crystalline.

Bij het luisteren komen al gauw referenties naar bands als Baroness en Mastodon naar voren. Crystalline blijkt een complexe plaat te zijn dat een flink aantal luisterbeurten nodig heeft om het echt op waarde te kunnen schatten. Ook wordt duidelijk waar de sterke en zwakke punten liggen. Hark toont aan dat het boeiende, zware, gecompliceerde nummers kan schrijven die bol staan van de wendingen, loopjes, versnellingen en vertragingen. Opener Palendromeda, Sins Of Sleeves en Breathe And Run zijn daar goede voorbeelden van.

Helaas zakt het album halverwege in en laat Hark horen dat het er niet altijd in slaagt om al die creatieve ideeën om te kunnen zetten naar goede nummers. Crystalline blijkt dan toch een beetje een hit-or-miss album. Enkele nummers komen te gekunsteld en niet compleet over en missen daardoor overtuiging. Ook laat de zang te wensen over. Jimbo heeft een krachtig stemgeluid dat prima bij dit genre past. Op Crystalline zet hij echter wel een zéér eentonig, generiek stemgeluid neer dat hierdoor aan het einde van het album kan gaan vervelen. Waar de zang wat tegenvalt, is het ronkende, goed te horen, basgeluid van Ribnikov wel een verademing.

Crystalline wordt op een goede manier afgesloten met het elf minuten durend Clear Light Of.... waarop Clutch zanger Neil Fallon nog te horen is. Hark laat op dit album duidelijk potentie horen, maar als geheel komt Crystalline te kort om het een indrukwekkend debuutalbum te noemen. Wil je weten hoe Hark live uit de verf komt? De band speelt op zaterdag 12 april op het Roadburn 2014 festival.

Tracklist:
1. Palendromeda
2. Hounded By Callous Decree
3. Sins On Sleeves
4. Black Hole South West
5. Breathe And Run
6. Mythopoeia
7. Scarlet Extremities
8. All Wretch No Vomit
9. Xtal 0.6
10. Clear Light Of....

Score: 70 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 8 april 2014

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.