Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Review

The Wounded Kings - Consolamentum
Jaar van release: 2014
Label: Candlelight Records
The Wounded Kings - Consolamentum
Het Britse doomgezelschap The Wounded Kings heeft nooit eerder aandacht gekregen op Metalfan.nl. Dat is niet terecht, want ze hebben een aantal niet onverdienstelijke platen op hun naam staan. Zelf ben ik erg te spreken over de stijl die ze uiteenzetten op The Shadow Over Atlantis. Fijne, gitzwarte doom met gevoel voor klassieke structuren. Consolamentum was dan ook meer dan welkom.

Sinds The Shadow Over Atlantis ben ik de band wat uit het oog verloren. Zonder te weten van de wissel in de line up in 2011 (waarbij van de oprichters alleen Steve Mills overbleef) werd ik geconfronteerd met een band die behoorlijk veranderd is. Driekwart van de groep is vervangen en er staat een zangeres in plaats van een zanger. Het is ook niet echt verwonderlijk dat de sound niet meer hetzelfde is. Nu vind ik dat je altijd open moet staan voor vernieuwing. Het accepteren ervan is een ander verhaal.

De nieuwe The Wounded Kings speelt nog steeds doom metal, zij het minder duister dan ik van ze gewend was. Het lijkt er alleen op dat alle creativiteit in 2010 vertrokken is. Wat Steve Mills goed doet is alle doomclichés uit de kast trekken. Het is zwaar, het is log, maar het weet zich op geen enkele manier te onderscheiden van de doorsnee band in het genre. Ook de zangpartijen hebben geleden onder de wissel. Sharie Neyland klaagt getormenteerd door de hele plaat heen.

Toch zie ik veel enthousiaste reacties op het internet. Laat mijn woorden je er dan ook niet van weerhouden om naar dit album te luisteren. Na verschillende pogingen kan ik er niet meer van maken dan dat dit niet slecht is, maar ook op geen enkele manier speciaal. Tijdens het ruim dertien minuten durende Gnosis moet ik de neiging onderdrukken om een andere plaat op te zetten. De kortste nummers zijn het beste, omdat daar meer in gebeurt dan de lange kolossen. Ik blijf alleen met de gedachte zitten dat ik beter naar Subrosa of Saturnalia Temple had kunnen luisteren.

Tracklist:
1. Gnosis
2. Lost Bride
3. Elige Magistrum
4. Consolamentum
5. Space Conqueror
6. The Silence
7. Sacrifice

Score: 57 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 april 2014

Meer The Wounded Kings:

The Wounded Kings - Consolamentum
Reactie van Marcel H. op 05-04-2014 om 13:38u
Score: 60 / 100

Ik kan me 100% in je recensie vinden. The Wounded Kings vond ik op hun eerste twee platen meer dan verdienstelijk. Maar na 'Atlantis' is men hard achteruit gehold, zowel muzikaal als vocaal. Nu is het inmiddels verowrden tot een dertien-in-dozijn doom band met vrouwen vocalen.

The Wounded Kings - Consolamentum
Reactie van Erik op 05-04-2014 om 16:25u
Score: 85 / 100

Uitstekende doom plaat!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.