Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

ZOAX - XIII
Jaar van release: 2014
Label: Century Media Records

ZOAX - XIII

Kan je wel een mooi verhaaltje schrijven over hoe 'lief je je bandleden wel niet vindt' en hoeveel 'respect je hebt voor groove, melodie en agressie', maar het gaat natuurlijk om de muziek. Dit Londense vijftal bedient zich van punky djent met gangvocals aangevuld met verschillende elementen uit de rock en als je niet vies bent van een gelikte productie, en bovendien een popvariant op metalcore wel leuk vindt, zou dit zomaar 'je ding' kunnen zijn.

Dat poppy moet trouwens een beetje met een korreltje zout genomen worden. Er wordt namelijk ruimschoots voldoende gemathmetald en geprogd om de gemiddelde Three Doors Down-adept te laten huilen in een hoekje. Maar deze vijftracks ep genaamd XIII luistert toch wel erg gemakkelijk weg. Met regelmaat is het ook echt wat te lief om door te gaan voor djent of metalcore. En toch zitten er zo nu en dan echt wel een paar strakke staccatoriffs en gave hooks in.

Echter verzandt de band al gauw weer in net iets te makkelijke punkstuff. Als je daarbij optelt dat de overgangen hier en daar net iets te gekunsteld en ietwat abrupt zijn dan is de conclusie al gauw dat deze poging tot versmelting van deze twee genres bij ZOAX niet helemaal uit de verf komt op XIII: de liefhebbers van proggy complexe structuren zullen de helft van de plaat te gelikt en te hip vinden. De liefhebbers van lekker in het gehoor liggende meezingrefreintjes zullen net iets te vaak de weg kwijt zijn in de polymeters.

Als deze heren echter wat meer aandacht aan compositie besteden en een goede live-reputatie op weten te bouwen, voorzie ik best mogelijkheden. De potentie is er en de verschillende genres komen op zich goed uit de verf. Als men deze adviezen ter harte neemt, zou het nog best wat kunnen worden met die full-length, maar vooralsnog heb ik zo mijn twijfels.

Tracklist:
1. Bitter.Angry.Fake
2. Burn It To the Ground
3. High
4. Jekyll Meets Hyde
5. Mind Game

Score: 59 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 28 februari 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.