Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Obscura, Pestilence, Cryptic Shift, Thus en Dvrk
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Geen concerten bekend voor 26-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (Dragonforce) - 54
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 49
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 49
  • Doug Sax (technicus)† - 90
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 47
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 51
  • Jose Pasillas (Incubus) - 50
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 42
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 47
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 52
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 50

Vandaag overleden:
  • John Heartfield (illustrator) - 1968
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

The Quill - Hooray! It's a Deathtrip
Jaar van release: 2003
Label: SPV / Steamhammer Records
The Quill - Hooray! It's a Deathtrip
Als er een heavy rockband is die meer naamsbekendheid en respect verdient, dan is het wel de Zweedse viermansformatie The Quill. Ik leerde deze uitstekende band vorig jaar kennen door middel van hun derde album "Voodoo Caravan", en was na slechts enkele nummers gehoord te hebben al erg onder de indruk van de gepassioneerde, stoner-achtige heavy rock. Nu is er in de vorm van "Hooray! It's a Deathtrip" de opvolger van "Voodoo Caravan", en ik kan alleen maar zeggen dat de heren van The Quill hiermee nog maar eens een dikke vette streep onder hun talent en relevantie zetten.

Voor zij die niet bekend zijn met het voorgaande werk van de band: The Quill staat voor energieke heavy rock, die helaas te vaak in het stoner genre ingedeeld wordt. Waarom helaas? Nou, omdat The Quill een te origineel en authentiek geluid heeft, en naast wat oppervlakkige stoner-invloeden blijk geeft van een liefde voor '70s bands als Mountain en Led Zeppelin. Door de band in een specifiek muzikaal genre te plaatsen breng je alleen maar schade toe, want de heren maken volop gebruik van het bonte muzikale spectrum dat gemakshalve heavy rock genoemd wordt.

Wat het meest opvalt aan "Hooray! It's a Deathtrip" ten opzichte van "Voodoo Caravan" is dat de band nog iets meer variatie laat horen. Elk nummer kent een individueel en herkenbaar karakter, en wat betreft stijl en de toepassing van invloeden kennen de nummers een meer uitgesproken karakter. "American Powder" bijvoorbeeld doet sterk aan Soundgarden denken (ten tijde van "Superunknown"), een gevoel dat alleen nog maar versterkt wordt door het feit dat de zang van Magnus Ekwall bij vlagen lijkt op die van Chris Cornell. Een nummer als "Hammerhead", met z'n voorzichtig toegepaste folk-klanken, refereert daarentegen duidelijk aan het betere werk van Led Zeppelin.

Algemeen gesteld kent dit album veel 'drive', en komen de muzikanten over alsof ze erg veel plezier hebben gehad tijdens het schrijven en opnemen van de plaat. En voor zover ik de heren kan doorgronden, is dit ook werkelijk het geval geweest. Hier hoor je een band aan het werk die volkomen tevreden is over wat ze op dit moment in hun leven doen, en daardoor gebruik kunnen maken van een bron van muzikale magie waarvan alleen de beste, meest gedreven muzikanten toegang tot hebben.

Mijn favoriete nummers zijn "Nothing Ever Changes" (The Quill op z'n meest energiek en opzwepend), "Come What May" (heerlijke opbouw richting een ijzersterk refrein en een van Magnus' beste zangprestaties) en "Hammerhead" (de al genoemde Zeppelin-achtige track).

Dit nieuwe album van The Quill is sinds ik hem in de brievenbus aantrof niet meer uit m'n cd-speler weg te slaan geweest. Liefhebbers van het voorgaande werk van de Zweden zullen wederom intens genieten van een reeks sterke songs, en voor lieden die nog niet bekend zijn met The Quill maar waarbij ik met mijn recensie wat interesse heb doen groeien, is "Hooray! It's a Deathtrip" een prima medium om bekend te raken met deze bijzonder goede band. Zonder meer het beste heavy rock album sinds "Songs for the Deaf".

Tracklist:
1. Spinning Around
2. Nothing Ever Changes
3. Come What May
4. Too Close to the Sun
5. Hand Full of Flies
6. American Powder
7. Hammerhead
8. Giver
9. Man Posed
10. Because I'm God
11. Control

Score: 90 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 23 september 2003

The Quill - Hooray! It's a Deathtrip
Reactie van Een_Metalfan op 05-11-2003 om 23:37u
Score: 75 / 100

Een solide plaat, maar meer ook niet. De nummers zijn recht door zee, weinig origineel en je hebt het gevoel het al vaker en beter gehoord te hebben. Denk aan Kyuss, Monster Magnet, Spiritual Beggers, El Caco etc. Voor wat het is, gewoon een lekkere plaat, maar bij lange na geen 90 punten waard :

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.