Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Jaar van release: 2013
Label: E-A-R Music

Circle II Circle - Seasons Will Fall

Nu het jaar bijna voorbij is, zouden we bijna vergeten dat van de ex-Savatage leden dit jaar niet alleen door Jon Oliva een album is uitgebracht. Nee, ook mijn persoonlijke favoriete Savatage-zanger Zak Stevens heeft dit jaar eerder in maart een nieuw Circle II Circle album uitgebracht. Omdat niet alle albums ons rechtstreeks aangereikt worden, was het nu zodoende even wachten tot ik Seasons Will Fall ook echt in mijn collectie had voor ik tot een recensie kon over gaan. Circle II Circle is altijd zo'n band geweest waarvan ik absoluut zal toegeven dat het materiaal vaak vrij cliché is, maar waar ik toch heel veel plezier uit kan halen tijdens het beluisteren. De belangrijkste factor hiervoor is Zak Stevens' stem en de bij vlagen toch wel erg sterke albums als het voor mij onovertroffen Burden Of Truth. Tot mijn grote spijt moet echter ik toegeven dat Seasons Will Fall tot nu toe voor mij verreweg het minste Circle II Circle album is dat de band heeft geproduceerd.

Een van de belangrijkste problemen hiervan is de zang. Stevens schittert nog steeds op enkele fantastische tracks, maar het duurt zo lang voordat het er überhaupt op lijkt dat hij echt moeite doet. Het refrein op Diamond Blade zit tegen het valse aan, terwijl er ook de opvolger Without A Sound geen enkele vorm van bezieling te horen is. Halverwege het album wordt er met Dreams That Never Die en Seasons Will Fall uitstekend revange genomen, maar hiervoor hebben we onszelf toch wel door een aantal uitzonderlijk matig gezongen tracks heen moeten werken. Jammer, het lijkt zodoende alsof Stevens halverwege het album pas weer enige interesse leek te krijgen in zijn eigen album, om vervolgens met een nummer als Never Gonna Stop weer terug te vallen.

Een ander belangrijk minpunt is de stijl zelf. Circle II Circle heeft in het verleden laten horen meerdere tempo's te beheersen, maar de hoofdlijn lijkt hier toch wel uitzonderlijk 'mid-tempo' te zijn. Dit hoeft geen probleem te zijn, maar het album toont op deze manier erg weinig variatie en klinkt zodoende vaker als wat makke AOR/hardrock in plaats van de spetterende heavy metal die de band op vorige albums heeft laten horen. De productie wakkert deze problemen ook alleen maar aan, want ondanks een volle sound bij de instrumenten, klinkt het gros van de gitaarriffs vooral zoemend in plaats van heavy en dynamisch.

Maakt dit alles Seasons Will Fall een slecht album? Absoluut niet, daarvoor is er genoeg moois te vinden. De gitaarsolo's zijn uitstekend en behoren zeker tot de besten die ik van de band gehoord heb. Daarnaast zijn de songs als ze goed zijn ook echt goed en weet ik dan ook zeker dat de eerder genoemde tracks als Dreams That Never Die, Seasons Will Fall, maar ook Sweet Despair en Only Yesterday met gemak in smaak zullen vallen bij de fans. Helemaal op het laatste nummer laat Stevens horen waarom hij zo'n fantastisch zanger is en dat hij absoluut in staat is fantastische nummers te schrijven.

Seasons Will Fall is een album dat door de trouwe fans waarschijnlijk wel opgepikt zal worden, maar ik denk dat het album daarnaast niet veel andere mensen zal aanspreken. Er zijn enkele mooie momenten te bespeuren, maar dit zijn er niet genoeg om de minpunten dan maar met de mantel der liefde te bedekken. Ik hoop voor de volgende keer dan ook met alle goede hoop dat deze sympathieke band iets spectaculairder voor de dag zal komen.

Tracklist:
1. Diamond Blade
2. Without A Sound
3. Killing Death
4. Epiphany
5. End Of Emotion
6. Dreams That Never Die
7. Seasons Will Fall
8. Never Gonna Stop
9. Isolation
10. Sweet Despair
11. Downshot
12. Only Yesterday

Score: 68 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 13 december 2013

Meer Circle II Circle:

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Reactie van Rob op 14-12-2013 om 07:39u

Mooi dat we uberhaupt nog eens iets horen van deze band,

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Reactie van André Smoor op 15-12-2013 om 10:11u
Score: 70 / 100

Goeie recensie met de opmerking dat dit album al in januari was verschenen. Helaas is het niet de plaat geworden die ik er van had verwacht. Stevens is inderdaad een goeie zanger, maar hij heeft af en toe iets saais in zijn manier van zingen. Iets wat die op de platen Watch In Silence en Burden of Truth niet had. Beetje jammer van deze late recensie, nu nog hopen dat jullie Stratovarius nog gaan recenseren. Dat is voor mij de plaat van het jaar.

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Reactie van Lennert op 15-12-2013 om 10:15u
Score: 68 / 100

Correcte opmerking met betrekking tot dat dit album al januari is verschenen, we krijgen echter niet alles opgestuurd van platenmaatschappijen, waardoor ik deze later zelf heb aangeschaft om alsnog van een review te kunnen voorzien

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Reactie van mario op 16-12-2013 om 20:15u
Score: 88 / 100

wederom een top plaat van dit gezelschap.
Op naar de volgende!
Kom maar gauw weer naar Nederland.
En ik zal er op zeker weer bij zijn!!!

Circle II Circle - Seasons Will Fall
Reactie van Karin op 16-12-2013 om 20:17u
Score: 100 / 100

Beste cd van 2013 van de beste band van de wereld!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.