Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
    19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ákos Komondi (Halor) - 45
  • Andy Powell (Wishbone Ash) - 76
  • Burton C. Bell (Fear Factory) - 57
  • Dominic "Forest" Lapointe (Quo Vadis) - 50
  • Doug Aldrich (Whitesnake) - 62
  • Francis Buchholz (Scorpions) - 72
  • Frank Watkins (Obituary)† - 58
  • Ivano "Muad'Dib" Spiga (Holy Martyr) - 50
  • Joacim Cans (Hammerfall) - 56
  • John Christ (Danzig) - 61
  • Larry Love (Negative) - 43
  • Marko Pukkila (Altaria) - 52
  • Pertti Pätsi (Medicated) - 36
  • Sam Bean (The Berzerker) - 51
  • Todd La Torre (Queensrÿche) - 52
  • Tommaso "Tommy" Nemesio (Kaledon) - 47
  • Tony Iommi (Black Sabbath) - 78

Vandaag overleden:
  • Bon Scott (AC/DC) - 1980
  • Larry Coryell - 2017
Review

Convulse - Evil Prevails
Jaar van release: 2013
Label: Svart Records

Convulse - Evil Prevails

Het lijkt een trend te worden: bands die na bijna twee decennia alsnog een comebackalbum uitbrengen. Over de reden van al deze plotselinge renaissances van bands valt te twisten. Is het pure liefhebberij of moeten de bandleden de hypotheek nog afbetalen? In het death metalgenre is deze wederopstanding van bands ook zichtbaar. Het Finse Convulse komt dit jaar met een comeback in de vorm van een degelijke ep Inner Evil en nu ook met een volledig album, getiteld Evil Prevails. Qua line-up is er niets veranderd, met Rami Jämsä op zang/gitaar als belangrijkste man.

De Finnen zijn vooral bekend geworden vanwege van hun oldschool deathmetalplaat World Without God en het wat meer op death ’n roll-georiënteerde Reflections. Negentien jaar na Reflections is het dus de vraag: hoe klinkt de band anno 2013? In hoeverre laat de band zich beïnvloeden door de twintig jaar metalmuziek die inmiddels voorbij is gegaan? Al gauw wordt het duidelijk dat Convulse simpelweg doet alsof het weer 1991 is. Op Evil Prevails is pure oldschool death metal te horen zonder moderne invloeden. De plaat is daarbij ook nog eens analoog ingespeeld, iets wat het oldschoolgevoel nog eens benadrukt.

De sterkere nummers van de plaat zijn Oceans Of Dust, World Downfall en God Is Delusion, de laatste begint met een lang akoestisch intro, maar wisselt daarna lekker vaak van tempo en bevat bovendien enkele sterke solo’s. Naast deze nummers bevat de plaat enkele missers en zijn sommige riffs wel heel simplistisch. Ook is het gebrek aan originaliteit wel een heikel punt. Natuurlijk, er zijn binnen het metalgenre meer dan genoeg bands die mikken op het retro-gevoel van de luisteraar, maar na een flink aantal luisterbeurten heb je toch het gevoel dat de band tot meer in staat was en voorlopig even op safe heeft gespeeld. Ben je op zoek naar een ouderwetse deathmetalplaat in de lijn van Autopsy, Grave en Massacre, zonder veel poespas dan is de nieuwe plaat van Convulse wellicht de moeite waard om uit te checken.

Tracklist:
1. We Kill Our Kind
2. Unholy War
3. World Downfall
4. God Is Delusion
5. Evil Prevails
6. Days Are Dark
7. Reborn In Chaos
8. Oceans Of Dust

Score: 69 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 30 november 2013

Convulse - Evil Prevails
Reactie van Een Metalfan op 30-11-2013 om 16:43u

Met death metal betaal je de hypotheek niet...

Convulse - Evil Prevails
Reactie van sietse Grind op 02-12-2013 om 16:31u

ben op zich wel benieuwd, heb de reflections cd in de kast staan, die vond ik toen in die tijd wel goed!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.