Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
Geen concerten bekend voor 13-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antonio Agate (Secret Sphere) - 47
  • Jan Rechberger (Amorphis) - 52
  • Paul Van Bruystegem (Triggerfinger)† - 67
  • Robbie Merrill (Godsmack) - 63
  • Tom Duffy (technicus)† - 80
  • Ville Laihiala (Poisonblack) - 53
Review

Ihsahn - Das Seelenbrechen
Jaar van release: 2013
Label: Candlelight Records

Ihsahn - Das Seelenbrechen

Vorig jaar had Ihsahn een omgekeerd portret van Nietzsche op de cover van zijn album Eremita. Die fascinatie voor Nietschze lijkt hij door te zetten op het nieuwe Das Seelenbrechten. Vorig jaar beschreef ik elke plaat van Ihsahn al als een bijzondere ervaring, en dat geldt zeker ook voor deze nieuwste creatie. Ihsahn heeft al vaker op het randje gebalanceerd met uitdagende muziek, maar wel met duidelijke liedstructuren. Op deze nieuwste schijf vol filosofische verwijzingen begeeft hij zich toch echt op het pad van de avant-gardisten en laat hij het idee van een song soms volledig varen.

Aanvankelijk is er van dat avant-gardistische karakter nog weinig te merken. De eerste paar tracks van Das Seelenbrechen lijken erg op wat hij op zijn eerdere soloplaten liet horen of op wat hij deed samen met zijn vrouw Ihriel gedurende hun Peccatumperiode. De saxofoon van Shinings Jorgen Munkeby is niet meer aanwezig en dat betekent een breuk met de twee voorgaande platen. Ondanks dat het allemaal niet heel experimenteel is, weet Ihsahn met Regen, dat ingetogen opent, maar zich langzaam ontpopt tot een groots 'orkestraal' dramatisch werk, precies de juiste snaar te raken. Dat geldt eveneens voor het melancholieke Pulse. NaCl ligt zoveel in het verlengde van de eerdere platen, dat het zeker voor deze artiest een matig nummer is.

Vanaf Tacit 2 komt de avant-gardist Ihsahn om de hoek kijken. Het lijkt meer op donkere noise of experimentele jazz in de trend van groepen als Painkiller en Naked City dan op de donkere metal van de Noor. Dit geweld transformeert zich langzaam tot de song Tacit die weer perfect aansluit bij de eerste helft van Das Seelenbrechen. Wat volgt zijn een paar tracks die het vooral moeten hebben van een intense opbouw van spanning, onverwachte ritmes, en mooie melancholieke melodieën. Een van de hoogtepunten is M, dat niet zou misstaan bij een verdorven seksscène uit een jaren tachtig cyberpunkfilm. Afsluiten doet Ihsahn al even omineus met Sub Alter en de donkere soundscape See.

Das Seelenbrechen is een veelzijdige compositie geworden, maar ook een album waar je niet even een nummertje van kunt pikken om tussendoor te luisteren. Het is welhaast noodzaak om de hele muzikale reis van deze plaat met Ihsahn te maken - of anders helemaal niet.

Ondanks de overvloed aan spannende muziek, ben ik na een aantal luisterbeurten toch wat teleurgesteld in het eindproduct. De noise-elementen, een aantal bekende riedels; het leidt me af van de prachtige melancholieke melodieën van Regen, Sub Alter en Rec. Die laatstgenoemde song had dan wel weer langer mogen duren dan tweeënhalve minuut. Desalniettemin staat de naam Ihsahn vrijwel gelijk aan kwaliteit en zullen er zeker mensen zijn die de genoemde experimenten meer kunnen waarderen dan ik. Eén ding is zeker; ook dit album is weer een hele ervaring.

Tracklist:
1. Hiber
2. Regen
3. NaCl
4. Pulse
5. Tacit 2
6. Tacit
7. Rec
8. M
9. Sub Alter
10. See

Score: 83 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 16 oktober 2013

Meer Ihsahn:

Ihsahn - Das Seelenbrechen
Reactie van Een Metalfan op 23-10-2013 om 13:43u
Score: 85 / 100

ondergewaardeerde solo-artiest. Ook deze cd is weer top!

Ihsahn - Das Seelenbrechen
Reactie van Dennie op 17-10-2014 om 13:30u
Score: 88 / 100

Deze plaat is een beleving! Ik krijg er een ongemakkelijk gevoel van als ik hem beluister. Alsof er onheil achter de deur op me loert...Tegelijk kent de plaat schitterende melodieën en emotie. Zeer aan te bevelen als grensverleggende (black/progressieve) metal je ding is.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.