Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Hamlet (Lucifixion) - 49
  • Barriemore Barlow (Jethro Tull) - 77
  • Björn "Speed" Strid (Soilwork) - 48
  • Don Powell (Slade) - 80
  • Joe Perry (Aerosmith) - 76
  • Owen Seay (Unida) - 35
  • Øyvind Johan "Mustis" Mustaparta (Dimmu Borgir) - 47
  • Pat Mastelotto (King Crimson) - 71

Vandaag overleden:
  • Paul Curcio (producent) - 2018
Review

F.K.Ü. - 4: Rise Of The Mosh Mongers
Jaar van release: 2013
Label: Napalm Records
F.K.Ü. - 4: Rise Of The Mosh Mongers
Is dit nou de ultieme vorm van onderbroekenlol of een goed gevoel voor humor? Afkortingen als bandnaam gebruiken vind ik altijd erg simpel en fantasieloos. Aangezien F.K.Ü. staat voor Freddy Krueger’s Underwear heb ik toch steeds enige moeite om een grijns te onderdrukken. Stiekem vind ik het wel leuk gevonden van deze Zweden die vanaf eind jaren negentig bezig zijn met wat vele retrobandjes de afgelopen jaren gedaan hebben: klassieke thrash metal spelen.

Met zo’n bandnaam verwacht je crossover. Geheel onterecht is dat niet, maar de muziek doet nog het meeste denken aan de New Yorkse thrash metalscene met Anthrax en vooral Overkill. Wat het zangwerk en de energie van de muziek betreft, is het bijna eng hoe Bobby Blitz en co. worden benaderd. 4: Rise Of The Mosh Mongers is wat dat betreft een heerlijke plaat, want de heren riffen er vlot op los. De zeventien tracks, waarvan er vier korte Überslashers zijn, laten er geen gras over groeien. Aangezien op alle platen van F.K.Ü. de term ‘mosh’ gebruikt is, mag duidelijk zijn waar de prioriteiten liggen.

Dat betekent helaas wel dat de songwriting vrij matig is. Wie gewoon lekker een potje wil moshen, zit bij F.K.Ü. in elk geval goed. Ik geloof graag dat de heren live ieder suffig jeugdhonk tot een heksenketel kunnen omtoveren. Het is overduidelijk dat daar de kracht van de band zit. F.K.Ü. beschikt alleen niet over de megastampers, zoals Municipal Waste die bijvoorbeeld wel heeft. De beste tracks van de plaat zijn wat mij betreft Black Hole Hell, Scream Bloody Mosher en A Nightmare Made Thrash. Daarmee is 4: Rise Of The Mosh Mongers dan ook helemaal geen vervelende plaat. In een tijd waarin we worden overspoeld met albums, ontstijgt dit vrij eenvoudig de middelmaat, maar kan het zich ook niet meten met de topplaten. Deze heren hebben in elk geval het hart op de juiste plaats en ik zou ze best wel eens in het voorprogramma van een Overkill of Exodus willen zien staan.

Tracklist:
1. Moshocalypse Now
2. Rise Of The Mosh Mongers
3. Black Hole Hell
4. Cannibal Detox
5. The Überslasher Pt. 1
6. Scream Bloody Mosher
7. Esox Lucius
8. The Überslasher Pt. 2
9. At The Mountains Of Madness
10. A Nightmare Made Thrash
11. 112 Ocean Avenue
12. The Überslasher Pt. 3
13. Marz Attacks
14. Terror Train
15. The Überslasher Pt. 4
16. They Feed In The Dark
17. Anthem Of The Moshoholics

Score: 75 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 5 mei 2013

F.K.Ü. - 4: Rise Of The Mosh Mongers
Reactie van Een Metalfan op 05-05-2013 om 18:24u

jaa lekker moshplaatje!!@!

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.