Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
  • 7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moore (Judas Priest) - 76
  • Chris "The Machine" Widmann (Emergency Gate) - 45
  • Country Joe McDonald (Country Joe And The Fish) - 84
  • Dave G. Halliday (Hell)† - 69
  • David Wayne (Metal Church)† - 68
  • Flemming Rasmussen (producent) - 68
  • Frank Sawade (Human Fortress) - 51
  • Giacomo Mercaldo (Heimdall) - 48
  • Hanka Šlachtová (Salamandra) - 61
  • Johannes Schleiermacher (Haggard) - 38
  • Magnus Sahlgren (Lake Of Tears) - 53
  • Mikko Antero Mattila (Dreamtale) - 44
  • Moriah "Poppy" Pereira (Poppy) - 31
  • Richie Faulkner (Judas Priest) - 46
  • Tom Barman (Deus) - 54
  • Tom McDyne (Jon Oliva's Pain) - 49
  • Vincent Danhier (The Old Dead Tree) - 50

Vandaag overleden:
  • Dave "Holocaust" Iannica (Destructor) - 1988
  • Grellmund (Ulver) - 1998
  • Hank Williams - 1953
  • Sebastian Marino (Overkill) - 2023
Review

Dominus - Vol. Beat
Jaar van release: 1997
Label: Diehard Music
Dominus - Vol. Beat
Bij de doorgewinterde Volbeat-fan gaat natuurlijk al snel een belletje rinkelen bij het horen van de naam Dominus. Dit is immers de band waar het voor frontman Michael Poulsen allemaal mee begon. Wat ooit startte als deathmetalband, evolueerde langzamerhand naar de herkenbare sound van Volbeat. De fundering hiervoor werd in 1997 gelegd met het derde studioalbum Vol. Beat, wat uiteindelijk een immens succesverhaal zou inleiden.

Het moge duidelijk zijn dat de albumtitel uiteraard geen toeval is ten opzichte van de naam van de band die vier jaar later werd opgericht. Op Vol. Beat werd definitief afscheid genomen van de oude stijl en werd een totaal andere richting ingeslagen. In plaats van de obscure death metal, werd er gekozen voor een mengeling van thrash en punk met een steady rock-'n-rollgeluid.

Dat dit Poulsen uiteindelijk geen windeieren heeft gelegd is eigenlijk al goed te horen op deze plaat. Ondanks de behoorlijke huis-tuin-en-keukenproductie, is Vol. Beat een meer dan te behappen plaat. De tracks grooven, stuiteren lekker en zijn prima gecomponeerd. Met name Beat, Booze, The Hooker's Lose knalt er heerlijk doorheen en heeft een overduidelijke rock-'n-rollsfeer, die bij andere nummers af en toe nog net iets te onderhuids blijft. Qua riffs zijn er veel gelijkenissen te trekken met het geweldige debuutalbum The Strength/The Sound/The Songs. Zo'n herkenningspuntje is eigenlijk altijd leuk.

Opvallend is ook de stem van Poulsen, die bijna totaal onherkenbaar is als je alleen zijn karakteristieke stem kent van de studioabums. Echter zullen de mensen die Volbeat ook live hebben gezien zeker iets terug horen. De vocalen zijn ontzettend rauw en ongepolijst, wat ontzettend in contrast staat met wat hij nu laat horen. Hoewel het bij tijd en wijlen nét iets te geforceerd overkomt, is het zeker ook niet onprettig om te horen. Meer ook vanwege de swing die hij gevonden lijkt te hebben.

Ondanks Vol. Beat een fijn album is, is het echter wel hoorbaar dat deze plaat geen plekje gevonden heeft in de muziekgeschiedenis. Daarvoor wordt niet constant het juiste niveau benaderd. Wel is het vermakelijk voor de Volbeat-fan om de embryonale fase van de band te horen en zitten er gewoon een paar hele goede songs tussen die je, ook zonder Volbeat in het achterhoofd, goed kunnen bekoren.

Tracklist:
1. No Matter What...
2. Swine For A While, Pigs For A Week
3. The Path
4. Give Me The Reason
5. Beat, Booze, The Hooker's Lose
6. Billy Gun
7. Me And I
8. Action Please
9. How Sweet They Kill
10. From The Cradle Goes the Bell
11. The Call

Score: 75 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 11 april 2013

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.