Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Darkthrone - The Underground Resistance
Jaar van release: 2013
Label: Peaceville Records
Darkthrone - The Underground Resistance
De laatste jaren lijkt Darkthrone er vooral een sport van te maken om zijn legendarische status te grabbel te gooien door zoveel mogelijk fans van het oude werk tegen het zere been te trappen. Met een flinke grijns en een ferme middelvinger, dat dan weer wel. The Cult Is Alive mag gezien worden als de aanstichter van dat alles, maar juist door de vette rock ‘n’ roll-invloeden en de punkachtige bad-ass attitude van de band behoort die plaat eigenlijk nog steeds tot mijn favoriete Darkthrone-albums. Ook de schijven die hierna verschenen, overschreden regelmatig de grenzen van de goede smaak, maar bleken ook bij vlagen zeer genietbaar door de altijd smeuïge en ijzersterke riffs.

De fans die nog niet waren afgeschrikt door nummers als Canadian Metal (F.O.A.D.) en Hiking Metal Punks (Dark Thrones And Black Flags), kregen op Circle The Wagons zelfs onvervalste heavymetalinvloeden voor de kiezen. Ook dat viel echter te tolereren, omdat de heren zichzelf vooral niet al te serieus leken te nemen. Met The Underground Resistance gooit Darkthrone echter echt zijn glazen in. Dat heeft vooral te maken met het epische karakter dat de band aan de nummers heeft willen meegeven. Het ontbreekt Darkthrone echter aan de kwaliteiten om dergelijke nummers te schrijven.

De nummers waarop Nocturno Culto de vocalen voor zijn rekening neemt, zijn nog wel redelijk. Opener Dead Early smaakt nog het beste, hoewel het nummer lang niet zoveel gave riffs bevat als veel nummers op de vorige albums. Maar als Fenriz zijn scheur weer opentrekt op het episch bedoelde Valkyrie, krommen mijn tenen zich van ellende. Zijn zang is natuurlijk altijd belabberd geweest, maar als er nog een zekere zelfspot en ironie vanaf kan, werkt het. Vraag me niet hoe, maar het werkte. Valkyrie is echter een gezwollen en dramatisch aandoend gedrocht van een nummer, waarbij de valse zang volledig de plank mis slaat.

Helaas klinken ook de overige nummers ongewoon mat en ongeïnspireerd. Dé kracht van het latere Darkthrone is het gemak waarmee de band de ene stoere riff na de andere wist te schrijven. The Underground Resistance bevat daarentegen nauwelijks memorabele riffs. Nummers als Lesser Man en Come Warfare, The Entire Doom gaan het ene oor in en het andere oor weer uit. Slechts het lange Leave No Cross Unturned, dat als een ode aan de epische heavy metal van de jaren ’80 klinkt, zorgt voor een opleving, maar ook dat nummer (dat overigens iets té lang is) kan er niet voor zorgen dat The Underground Resistance echt aan te bevelen is. Van black metal is niets meer over en de punkachtige bravoure is ook grotendeels verdwenen. Wat overblijft, is clichématige heavy metal in een vuig sausje, met hier en daar een aardig moment, maar vooral een overdosis misplaatste dramatiek.

Tracklist:
1. Dead Early
2. Valkyrie
3. Lesser Men
4. The Ones You Left Behind
5. Come Warfare, The Entire Doom
6. Leave No Cross Unturned

Score: 65 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 februari 2013

Meer Darkthrone:

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van iron_dennis op 27-02-2013 om 13:02u
Score: 59 / 100

De vorige platen heb ik allemaal grijs gedraaid (m.n. Circle...) Deze plaat doet echter niks met me. Jammer dat de punk invloeden weg zijn en die zang van Fenriz tsja....

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van Ruud op 27-02-2013 om 20:14u
Score: 80 / 100

Ik ben er wel gelukkig mee dat de black metal grotendeels is verdwenen. Darkthrone presenteert hier zowaar een soort van oer(stenen tijdperk)metal die sterk geënt is in onder andere Bathory, Venom en Agent Steel. Het klinkt rauw en oprecht, ook de zang van Fenriz. Ik ben voor het eerst echt onder de indruk van Darkthrone. Kan me echter wel voorstellen dat de black metalfans het minder kunnen waarderen.

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van Metalkerel op 27-02-2013 om 20:47u
Score: 95 / 100

Ik mag hier graag naar luisteren verwacht geen zware zwarte blackmetal die tijd is voorbij.
Er wordt terug gegrepen in begin jaren 80 metal inderdaad rauw en oprecht.
Maar het geeft mij een nostalgisch gevoel met de vuist in de lucht.Er zijn veel mensen die naar soilwork luisteren maar dat kan mij niet bekoren.Je kunt het vergelijken met een hollywood film of een tarantino.In mijn ogen is darkthone hier de tarantino.Ze hebben de passie en die geven ze hoorbaar in hun muziek.Ze nemen zichzelf niet al te serieus waar veel metal muzikanten een voorbeeld aan kunnen nemen.

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van Artorius op 27-02-2013 om 22:26u
Score: 90 / 100

Ben het totaal niet met deze recensie eens. The Underground Restistance is gewoon het logische vervolg op Circle The Wagons. Een heerlijk wegluisterend heavy metal album, niets meer en niets minder, en met evenveel recht een Darkthrone album als elk van z'n voorgangers. Retro as fuck, rauw, naar, smerig en vuig... Wat wil je nog meer?

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van Triest op 28-02-2013 om 08:46u
Score: 85 / 100

Erg puik retro album. Vooral de laatste 2 tracks zijn geweldig!

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van appie op 09-03-2013 om 11:13u
Score: 75 / 100

geen hoogvlieger maar hij is goed te doen

Darkthrone - The Underground Resistance
Reactie van D&N op 03-05-2015 om 22:45u
Score: 90 / 100

Dammit!

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.