Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Soilwork - Natural Born Chaos
Jaar van release: 2002
Label: Nuclear Blast Records
Soilwork - Natural Born Chaos
Het was een soort openbaring, ik herinner me het nog goed. De eerste keer dat ik Natural Born Chaos, het vierde album van het tot dat moment als verdienstelijke At The Gates-kloon te boek staande Soilwork door de speakers knalde. Geïntrigeerd door het atypische, maar schitterende artwork, dat al direct duidelijk maakte dat dit geen standaardplaat zou zijn. Die verwachting bleek terecht, want Natural Born Chaos mag best als moderne klassieker de boeken in. Elf jaar na zijn verschijning is dit namelijk een album dat nog steeds van begin tot eind weet te overtuigen – en met gemak het merendeel van de talloze concurrenten naar huis stuurt.

Hoewel het ook faliekant mis kan gaan, zijn de meest succesvolle platen van een band vaak degenen waarop de band de succesformule uit de begindagen durft los te laten en voldoende vertrouwen heeft opgedaan om zich door te ontwikkelen. Natural Born Chaos is precies zo’n soort album. Het is duidelijk hoorbaar dat Soilwork door de prima eerste drie albums dermate veel zelfvertrouwen heeft getankt dat men zonder aarzelen een nieuwe richting in durft te slaan. Het toevoegen van cleane refreinen behoort nu zo’n beetje tot het meest clichématige element waarop melodieuze death metal en metalcorebands zich op kunnen beroepen, maar in 2002 was het vernieuwend en behoorlijk gewaagd.

Bovendien zijn er maar weinig bands die deze tactiek zo goed weten toe te passen als Soilwork op dit album. Het vraagt namelijk ook om het compositorische vernuft om uitstekende, pakkende refreinen te schrijven, en Soilwork beschikt in overvloed over dat talent. Het geniale As We Speak is het mooiste voorbeeld hiervan, maar ook de refreinen van The Flameout, het titelnummer en het briljante The Bringer (dat mij keer op keer kippenvel bezorgt) verlaten de hersenpan niet meer. Het is dan ook duidelijk dat Natural Born Chaos tijdens de creatieve piek van deze band is geschreven, zó spontaan en natuurlijk klinken de tien nummers op deze plaat. Werkelijk ieder nummer staat bol van de memorabele melodielijnen en verslavende refreinen, die des te beter tot hun recht komen door de kristalheldere productie, die perfect is voor deze nummers.

Ik heb de nummers op dit album in de loop der jaren wel honderd keer gehoord, maar iedere keer dat ik Natural Born Chaos nog eens uit de kast trek (en dat is verrassend vaak), ben ik weer onder de indruk van de finesse waarmee Soilwork hier opereert. En het feit dat ik de nummers nog steeds niet beu ben – ook al ken ik ze door en door – geeft wel aan hoe heerlijk ze in elkaar zitten. Dat ik van de tien nummers gemakkelijk zes als favoriet kan aanwijzen, geeft bovendien wel aan hoe hoog het niveau van deze plaat is. Natural Born Chaos is niets minder dan een mijlpaal in de geschiedenis van het melodieuze death metal genre. Iedereen die het uitstekende nieuwe werkstuk The Living Infinite oppikt zonder dit album in zijn bezit te hebben, zou er dan ook goed aan doen om tegelijkertijd dit meesterwerk in huis te halen. In de tussentijd gaat Natural Born Chaos hier nog maar eens op ‘repeat’.

Tracklist:
1. Follow The Hollow
2. As We Speak
3. The Flameout
4. Natural Born Chaos
5. Mindfields
6. The Bringer
7. Black Star Deceiver
8. Mercury Shadow
9. No More Angels
10. Soilworker's Song Of The Damned

Score: 90 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 februari 2013

Meer Soilwork:

Soilwork - Natural Born Chaos
Reactie van Bastiaan op 25-02-2013 om 13:05u
Score: 85 / 100

Geweldige plaat, Follow The Hollow, As We Speak en Mindfields zijn schandalig goed, al vind ik in zijn geheel de voorganger A Predator's Portrait nog een slag beter.

Soilwork - Natural Born Chaos
Reactie van Thomas op 13-03-2013 om 10:00u
Score: 85 / 100

Ik sluit me hier helemaal bij aan. Absoluut pareltje. Bruut en tegelijkertijd enorm catchy. Mindfields en afsluiter Soilworker's Song of the Damned zijn voor mij zo ongeveer het beste dat de band heeft voortgebracht.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.