Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Review

Killbody Tuning - 47​°​0'40​.​00"n / 6​°​42'20​.​00"e
Jaar van release: 2012
Label: Season Of Mist

Killbody Tuning - 47​°​0'40​.​00

Je weet het met postrock maar nooit. Soms is het oeverloos herhalen van akkoordjes en loopjes zo slaapverwekkend dat het afluisteren van de plaat een opgave op zich is. Een andere keer is het om je vingers bij af te likken en is het balen dat het afgelopen is. Hoe brengt Killbody Tuning het ervan af?

Vrij goed kan ik u vertellen. Hier lusten de honden wel brood van, zullen we maar zeggen. De traag opgebouwde nummers worden dan weliswaar clichï═matig gevuld met steeds meer instrumenten die steeds zwaarder en heftiger klinken, maar dat neemt niet weg dat er een bepaalde mate van genialiteit aan ten grondslag ligt. Een grondslag die mij dwingt de band een positieve beoordeling te geven.

Dit album is voortgevloeid uit de soundtrack voor de film 'Dernière Chasse. Dit heeft Killbody Tuning verder uitgewerkt tot het onuitspreekbare 47​°​0'40​.​00"n / 6​°​42'20​.​00"e . De topografisch gedevieerden onder u zitten nu ongetwijfeld hoofdschuddend te jeremiëren dat dit toch 'gewoon' coördinaten op de wereldkaart zijn. En gelijken hebben zij, bespaar je echter de moeite. Prik deze locatieduidingen in een wereldkaart en u belandt bij een kerkje in de buurt van Neuchâtel, tegen de Franse grens aan. "Hey, is dat niet waar Robin Staps tegenwoordig met The Ocean zit?" Klopt, maar er zijn geen samenwerkingen of kruisverbanden, voor zover hun bio dat tenminste vermeldt.

Muzikaal gezien vallen er weliswaar wat overeenkomsten te ontdekken, maar daar moet niet te zwaar aan getild worden. Killbody Tuning is toch een stuk meer rechttoe rechtaan en moet het van de sfeervolle opbouw hebben. De langzaam aanzwellende gitaren en steeds heftigere drums worden haast formulair ingezet, maar met een goed resultaat.

Het aanbrengen van (vrouwelijke) zang op Marker Of Change en Muswell Hill heeft bovendien een heuse meerwaarde, al zijn de instrumentale nummers ook zeer goed te pruimen. Maar ik denk dat de band het vooral van de liveperformance moet hebben. Daar kijk ik dan ook oprecht naar uit.

Tracklist:
1. Ara Ubiorum
2. Seestrasse
3. Marker Of Change
4. Porta Capena
5. Bamberg
6. Mountain Home [E/5/1]
7. Muswell Hill

Score: 81 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 20 juli 2012

Meer Killbody Tuning:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.