Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Jeff Loomis - Plains Of Oblivion
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records
Jeff Loomis - Plains Of Oblivion
Het was even stil na de split met Nevermore, maar The Plains Of Oblivion biedt eindelijk weer ongekend gitaargenot van deze snarenplukker. Geen in elkaar geknipte en geplakte songs zoals op The Obsidian Conspiracy, maar een stortvloed van voortrazende tempo's, technische riffs, gefreak en fantastische solo's. Met wat zang hier en daar dit keer, daar Ihsahn (ex-Emperor) en de van Dreaming Neon Black bekende zangeres Christine Rhoades enkele songs van vocalen hebben voorzien.

Alleen daarom al is deze plaat beter dan het debuut Zero Order Phase. Vooral de vocalen van Ihsahn zijn fantastisch en gaan perfect samen met de snelle riffs van Loomis. Door het hoge tempo en de zware productie doet het desbetreffende nummer Chosen Time zelfs wat denken aan het album IX Equilibrium van Emperor. Naast dergelijk geweld biedt de plaat ook fraaie rustpunten en mooie melodieën. De gitarist mag dan af en toe wat spieken bij Cacaphony of Apocrypha, hij vult het altijd in met zijn eigen geluid. Weinig gitaristen spelen het werk zo vloeiend als Jeff Loomis hier laat horen. Zijn techniek (alle noten los aanslaan) is van een buitenaardse klasse. Des te knapper dat hij nergens verzandt in gekunsteld pielwerk. Alle technische trucs en foefjes worden gekoppeld aan sterke songwriting, zowel in de gezongen tracks als de instrumentale nummers.

Hoewel het vermeende wegvallen van Nevermore beslist een aderlating is voor de hedendaagse metalscene, is het toch prettig dat Loomis zijn kenmerkende sound op zo'n overtuigende wijze voortzet. Tel daarbij op dat de productie vet is, de songs niet vervelen en dat de gastvocalisten een sterke aanvulling vormen. Bij Nevermore werd Jeff dan misschien aan de ketting gelegd, hier zijn alle kwaliteiten volop aanwezig.

Tracklist:
1. Mercurial
2. The Ultimatum
3. Escape Velocity
4. Tragedy And Harmony
5. Requiem for the Living
6. Continuum Drift
7. Surrender
8. Chosen Time
9. Rapture
10. Sibylline Origin

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 mei 2012

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.