Into The Grave 2026
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 27-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Agulló (Hapax) - 46
  • Charlie Benante (Anthrax) - 63
  • Danyell Stampe (Slymenstra Hymen) (Gwar) - 58
  • Frank Schilperoort (Devious) - 43
  • Georg "Sir G." Lenhardt (Die Apokalyptischen Reiter) - 45
  • Gilles Moinet (The Old Dead Tree) - 49
  • Ivar Bjørnson (Enslaved) - 48
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience)† - 83
  • João Rodrigues (Oratory) - 47
  • Kathryn Bigelow (regisseur) - 74
  • Kjetil Manheim (Mayhem) - 57
  • Manni Schmidt (Grave Digger) - 61
  • Mike Bordin (Faith No More) - 63
  • Shane Embury (Napalm Death) - 58
  • Tim Yeung (Hate Eternal) - 47
Review

Jeff Loomis - Plains Of Oblivion
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records
Jeff Loomis - Plains Of Oblivion
Het was even stil na de split met Nevermore, maar The Plains Of Oblivion biedt eindelijk weer ongekend gitaargenot van deze snarenplukker. Geen in elkaar geknipte en geplakte songs zoals op The Obsidian Conspiracy, maar een stortvloed van voortrazende tempo's, technische riffs, gefreak en fantastische solo's. Met wat zang hier en daar dit keer, daar Ihsahn (ex-Emperor) en de van Dreaming Neon Black bekende zangeres Christine Rhoades enkele songs van vocalen hebben voorzien.

Alleen daarom al is deze plaat beter dan het debuut Zero Order Phase. Vooral de vocalen van Ihsahn zijn fantastisch en gaan perfect samen met de snelle riffs van Loomis. Door het hoge tempo en de zware productie doet het desbetreffende nummer Chosen Time zelfs wat denken aan het album IX Equilibrium van Emperor. Naast dergelijk geweld biedt de plaat ook fraaie rustpunten en mooie melodieën. De gitarist mag dan af en toe wat spieken bij Cacaphony of Apocrypha, hij vult het altijd in met zijn eigen geluid. Weinig gitaristen spelen het werk zo vloeiend als Jeff Loomis hier laat horen. Zijn techniek (alle noten los aanslaan) is van een buitenaardse klasse. Des te knapper dat hij nergens verzandt in gekunsteld pielwerk. Alle technische trucs en foefjes worden gekoppeld aan sterke songwriting, zowel in de gezongen tracks als de instrumentale nummers.

Hoewel het vermeende wegvallen van Nevermore beslist een aderlating is voor de hedendaagse metalscene, is het toch prettig dat Loomis zijn kenmerkende sound op zo'n overtuigende wijze voortzet. Tel daarbij op dat de productie vet is, de songs niet vervelen en dat de gastvocalisten een sterke aanvulling vormen. Bij Nevermore werd Jeff dan misschien aan de ketting gelegd, hier zijn alle kwaliteiten volop aanwezig.

Tracklist:
1. Mercurial
2. The Ultimatum
3. Escape Velocity
4. Tragedy And Harmony
5. Requiem for the Living
6. Continuum Drift
7. Surrender
8. Chosen Time
9. Rapture
10. Sibylline Origin

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 mei 2012

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.