Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Cseh (Casketgarden) - 45
  • Ben Kasica (Skillet) - 42
  • Bjørn Dencker (Dodheimsgard) - 50
  • Ed O’Brien (Radiohead) - 58
  • Frédéric Renaut (Elvaron) - 50
  • George Marino (technicus)† - 79
  • Johan van Stratum (Stream Of Passion) - 44
  • Lari Kuitunen (Vanguard) - 47
  • Maciej "Maxx" Koczorowski (Chainsaw) - 47
  • Michael Kamen (componist)† - 78
  • Mikko Seppänen (Vanguard) - 43
  • Phil Mogg (UFO) - 78
  • Philip Labonte (All That Remains) - 51
  • Robert "Litza" Friedrich (Acid Drinkers) - 58
  • Rocco Mastromarino (Apothys) - 43
  • Rolf Kempf (songwriter)† - 79
  • Terence Holler (Eldritch) - 58

Vandaag overleden:
  • Joey Ramone (Ramones) - 2001
Review

Love Lies Bleeding - Ellipse
Jaar van release: 2004
Label: CCP records
Love Lies Bleeding - Ellipse
Met de enorme hoeveelheid releases die nog steeds over ons wordt uitgestort, is het voor veel bands tegenwoordig een kwestie van pompen of verzuipen. Zonder de support van een groot label of regelmatige live-promotie verdwijnt een band al snel in de vergetelheid. Soms is dat terecht, vaak niet. En af en toe zijn er van die bands die – ondanks hun kwaliteiten – nooit enige bekendheid mochten genieten.

Het Franse Love Lies Bleeding is zo’n band uit de laatste categorie. Hoewel de heren inmiddels de spreekwoordelijke pijp aan Maarten hebben gegeven, zijn de bandleden nog steeds actief in andere bands, waaronder de industrial blackmetalband Neo Inferno 262. Bovendien spelen of speelden leden van Love Lies Bleeding in toch niet mis te verstane groepen als Merrimack, Arkhon Infaustus en Secrets Of The Moon. Met Love Lies Bleeding hebben de bandleden echter weinig erkenning gekregen – en dat is jammer.

De symfonische black metal van deze heren mag er namelijk absoluut zijn. Verwacht geen typische Cradle Of Filth-tafarelen of iets dergelijks, want Love Lies Bleeding slaagt er redelijk goed in om zich in dit uitgemolken genre een eigen gezicht aan te meten. De sound is warmer en romantischer, maar tegelijkertijd zijn de uitbarstingen feller en agressiever dan bij veel genregenoten. Kortom: afwisseling troef. Die afwisseling komt met name tot uiting in lange, sterk opgebouwde nummers als Another Senseless Night en Revocation. Laatstgenoemde schakelt moeiteloos van een warm pianostuk over naar felle black metal, om te eindigen met uitermate dansbare, opgefokte industrial.

Aan ideeën heeft deze band geen gebrek. Vooral het bijna een kwartier klokkende klapstuk Reject / Inject / Loaded maakt dat goed duidelijk. Het is alleen jammer dat het geheel niet een iets organischer geluid heeft meegekregen, maar dat zal ongetwijfeld met budgettaire beperkingen te maken hebben. Hier en daar klinkt met name het drumgeluid ietwat blikkerig. De composities zijn echter stuk voor stuk van hoog niveau en de rest van de sound is krachtig genoeg om alle details te laten horen. Liefhebbers van avontuurlijke en eigenzinnige symfonische black metal zullen zeker iets van hun gading vinden op Ellipse.

Tracklist:
1. Dead Inside
2. In My Fall
3. Another Senseless Night
4. Revocation
5. Reject / Inject / Loaded
6. EndoLapsus

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 maart 2012

Meer Love Lies Bleeding:

Love Lies Bleeding - Ellipse
Reactie van Een Metalfan op 15-03-2012 om 18:53u

beste metalheads, aub hoge recencies bespreken

Love Lies Bleeding - Ellipse
Reactie van Een Metalfan op 16-03-2012 om 11:42u

lees de redactie wel eens de opmerkingen/?????????????????????????????????

Love Lies Bleeding - Ellipse
Reactie van Een Metalfan op 31-03-2012 om 10:21u

Jouw punt is?

Love Lies Bleeding - Ellipse
Reactie van Een Metalfan op 26-04-2012 om 16:54u

geef alleen goede besprekingen, ik zit niet te wachten op slechte recencies

Love Lies Bleeding - Ellipse
Reactie van Rik op 26-04-2012 om 18:36u
Score: 82 / 100

82 punten lijkt me best hoog. Maar volgens mij begrijp je niet dat wij bepalen waarover we schrijven. Als je dat niet bevalt, lees je het toch lekker niet?

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.