Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Jaar van release: 2011
Label: EM-Music
Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Labels als Divebomb Records, Stormspell Records en Arkeyn Steel timmeren de laatste jaren flink aan de weg met allerlei re-releases. Menig vergeten LP of demotape verschijnt voor het eerst op cd en klinkt dankzij de hedendaagse remastertechnieken nog fris en fruitig ook. Ook het verlanglijstje van ondergetekende is lang als het gaat om heruitgaven. Dominator (1988) van Cloven Hoof stond ook op dat lijstje.

Voor velen is Cloven Hoof wellicht niet meer dan een serie gedateerde klanken uit een ver verleden, maar platen als The Opening Ritüal, Cloven Hoof, Dominator en het spetterende A Sultan's Ransom bevatten songs die ook vandaag nog kaarsrecht overeind staan. Dominator verscheen zelfs nog nooit officieel op cd en na beluistering van deze heruitgave kan ik concluderen dat zoiets doodzonde is. Cloven Hoof mag wat mij betreft worden betiteld als één van de meest geslaagde kruisbestuivingen van Britse metal en US metal. Men neme het smerige doch melodieuze gitaargeluid uit het begin van de jaren tachtig en combineert dat met de duistere toonzetting van bands als Jag Panzer en (oude) Fates Warning. Vette power metal dus, met lekker gitaarwerk, heel veel lekker gitaarwerk.

Hoewel mijn voorkeur uitgaat naar het iets sterkere A Sultan's Ransom is ook deze voorganger nog steeds een prachtig stukje werk. Songs als Nova Battlestar of Warriors Of The Wasteland bevatten die typische jaren tachtig sfeer. Iets wat zich uit in de jagende riffs, de vele tempowisselingen en het geweldige hoge zangwerk van Russ North. Een zanger die zijn voorganger David Potter in intensiteit misschien niet overtreft, maar eentje die wel een stuk melodieuzer klinkt en over meer bereik beschikt. Luister voor de aardigheid eens naar Reach For The Sky. Het gruizige doch melodieuze gitaarwerk, zoals Iron Maiden en Satan dat in hun beginjaren beoefenden en tegelijkertijd de trotse melodielijnen die schuilgaan in het US metal-achtige zangwerk.

Deze heruitgave kent verder alles van de originele LP. De comic-achtige hoes oogt heerlijk ouderwets en de bandfoto's zijn al even gedateerd. Dat geldt helaas ook voor de productie. Hoewel deze remaster iets beter klinkt dan het origineel, kent de cd wel een paar foutjes. Zo ruist het geluid hier en daar een beetje en ook de verdeling tussen linker en rechter speaker wil nog wel eens uitschieten. Storen doet het niet, want de cd behoudt op die manier wel een zekere authentieke klank, maar met de originele mastertapes had er toch wat meer in moeten zitten. De sterke muziek had een betere sound verdiend om ook in dit niet meer zo nieuwe millennium nog te kunnen overtuigen. Nu loopt men het risico dat deze uitgave alleen geschikt is voor de fijnproevers met een drang naar het oude. Misschien was dat ook wel de bedoeling, aangezien de oplage gelimiteerd is. Heb je echter een zwak voor sterk geschreven power metal uit een vervlogen tijdperk, dan mag je dit afgestofte juweel zeker niet missen. Nu de overige albums nog eens fatsoenlijk opnieuw uitbrengen en Cloven Hoof kan weer een aantal jaren mee.

Tracklist:
1. Rising Up
2. Nova Battlestar
3. Reach For The Sky
4. Warrior Of The Wasteland
5. The Invaders
6. The Fugitive
7. Dominator
8. Road Of Eagles

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 29 december 2011

Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Reactie van Bakvet op 30-12-2011 om 15:20u
Score: 90 / 100

Als je liefhebber bent van 80's power/heavy kun je niet om deze plaat en Cloven Hoof heen.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.