Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Jaar van release: 2011
Label: EM-Music
Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Labels als Divebomb Records, Stormspell Records en Arkeyn Steel timmeren de laatste jaren flink aan de weg met allerlei re-releases. Menig vergeten LP of demotape verschijnt voor het eerst op cd en klinkt dankzij de hedendaagse remastertechnieken nog fris en fruitig ook. Ook het verlanglijstje van ondergetekende is lang als het gaat om heruitgaven. Dominator (1988) van Cloven Hoof stond ook op dat lijstje.

Voor velen is Cloven Hoof wellicht niet meer dan een serie gedateerde klanken uit een ver verleden, maar platen als The Opening Ritüal, Cloven Hoof, Dominator en het spetterende A Sultan's Ransom bevatten songs die ook vandaag nog kaarsrecht overeind staan. Dominator verscheen zelfs nog nooit officieel op cd en na beluistering van deze heruitgave kan ik concluderen dat zoiets doodzonde is. Cloven Hoof mag wat mij betreft worden betiteld als één van de meest geslaagde kruisbestuivingen van Britse metal en US metal. Men neme het smerige doch melodieuze gitaargeluid uit het begin van de jaren tachtig en combineert dat met de duistere toonzetting van bands als Jag Panzer en (oude) Fates Warning. Vette power metal dus, met lekker gitaarwerk, heel veel lekker gitaarwerk.

Hoewel mijn voorkeur uitgaat naar het iets sterkere A Sultan's Ransom is ook deze voorganger nog steeds een prachtig stukje werk. Songs als Nova Battlestar of Warriors Of The Wasteland bevatten die typische jaren tachtig sfeer. Iets wat zich uit in de jagende riffs, de vele tempowisselingen en het geweldige hoge zangwerk van Russ North. Een zanger die zijn voorganger David Potter in intensiteit misschien niet overtreft, maar eentje die wel een stuk melodieuzer klinkt en over meer bereik beschikt. Luister voor de aardigheid eens naar Reach For The Sky. Het gruizige doch melodieuze gitaarwerk, zoals Iron Maiden en Satan dat in hun beginjaren beoefenden en tegelijkertijd de trotse melodielijnen die schuilgaan in het US metal-achtige zangwerk.

Deze heruitgave kent verder alles van de originele LP. De comic-achtige hoes oogt heerlijk ouderwets en de bandfoto's zijn al even gedateerd. Dat geldt helaas ook voor de productie. Hoewel deze remaster iets beter klinkt dan het origineel, kent de cd wel een paar foutjes. Zo ruist het geluid hier en daar een beetje en ook de verdeling tussen linker en rechter speaker wil nog wel eens uitschieten. Storen doet het niet, want de cd behoudt op die manier wel een zekere authentieke klank, maar met de originele mastertapes had er toch wat meer in moeten zitten. De sterke muziek had een betere sound verdiend om ook in dit niet meer zo nieuwe millennium nog te kunnen overtuigen. Nu loopt men het risico dat deze uitgave alleen geschikt is voor de fijnproevers met een drang naar het oude. Misschien was dat ook wel de bedoeling, aangezien de oplage gelimiteerd is. Heb je echter een zwak voor sterk geschreven power metal uit een vervlogen tijdperk, dan mag je dit afgestofte juweel zeker niet missen. Nu de overige albums nog eens fatsoenlijk opnieuw uitbrengen en Cloven Hoof kan weer een aantal jaren mee.

Tracklist:
1. Rising Up
2. Nova Battlestar
3. Reach For The Sky
4. Warrior Of The Wasteland
5. The Invaders
6. The Fugitive
7. Dominator
8. Road Of Eagles

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 29 december 2011

Cloven Hoof - Dominator (re-release)
Reactie van Bakvet op 30-12-2011 om 15:20u
Score: 90 / 100

Als je liefhebber bent van 80's power/heavy kun je niet om deze plaat en Cloven Hoof heen.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.