Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Jaar van release: 1985
Label: Shrapnel Records
Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Vanaf 1980 tot op de dag van vandaag vult het Amerikaanse platenlabel Shrapnel Records een gaatje in de markt met een uniek specialisme: gitaargerichte heavy metal. Regelmatig levert dat geheel of grotendeels instrumentale platen op met een overvloed aan razendsnelle gitaarsoli en ander technisch machtsvertoon, maar tevens een chronisch gebrek aan beklijvende composities. Leuk voor gitaarfetisjisten, maar de gemiddelde gitaaranalfabeet zoals ik kan er weinig mee beginnen. Gelukkig telt de discografie van Shrapnel de nodige uitzonderingen, die de luisteraar wel een geslaagde mengeling van techniek en melodie aanbieden. Het debuutalbum van Vicious Rumors, Soldiers Of The Night, is hier een uitstekend voorbeeld van.

Na het nieuwsgierig makende intro Premonition zet Ride (Into The Sun) met een aanstekelijke mix van (Amerikaanse) power- en speedmetal de toon voor deze langspeler. De ritmesectie is solide, het gitaarwerk van het jeugdige supertalent Vinnie Moore en bandleider Geoff Thorpe knettert en spettert, de productie is (voor die tijd) dik in orde en de krachtige vocalen van Gary St. Pierre overtuigen volop, inclusief een zuivere hoge uithaal hier en daar en in de refreinen een effectief achtergrondkoor dat onweerstaanbaar uitnodigt tot meebrullen.

Na de sterke opening volgt met Medusa wellicht het minste vocale nummer van de plaat. Toch is ook dit een heel behoorlijke compositie. Dankzij de midtempo titeltrack is het bovendien al snel weer genieten en meezingen geblazen. Hierna is amper nog een zwak moment op het album te ontdekken. Alleen het instrumentaaltje Invader is wat mij betreft overbodig, al denken gitaaradepten daar vast anders over. Het venijn zit in de staart, want met het gejaagde In Fire, het relatief rustige en emotionele Domestic Bliss en de kwaadaardige tornado van Blistering Winds eindigt Soldiers Of The Night ijzersterk.

Na de release van het beloftevolle debuut krijgt Vicious Rumors weldra twee tegenslagen te verwerken, want zowel virtuoos Moore (welke kiest voor een succesvolle solocarrière) als zanger St. Pierre zeggen de formatie vaarwel. Dat maakt echter de weg vrij voor de komst van Mark McGee en Carl Albert, waarmee de perfecte samenstelling van Vicious Rumors een feit is. Soldiers Of The Night is dan ook niet het beste album van deze band, maar wel een lichtend voorbeeld voor beginnende metalgitaristen om te horen hoe je een fantastische techniek kunt koppelen aan pakkende songs met een kop en een staart. Ook een kwart eeuw later luistert deze lp nog steeds heerlijk weg.

Tracklist:
1. Premonition
2. Ride (Into The Sun)
3. Medusa
4. Soldiers Of The Night
5. Murder
6. March Or Die
7. Blitz The World
8. Invader
9. In Fire
10. Domestic Bliss
11. Blistering Winds

Score: 86 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 17 november 2011

Meer Vicious Rumors:

Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Reactie van Metalfuel op 18-11-2011 om 08:00u
Score: 85 / 100

Heerlijke plaat met geweldig gitaarwerk. Ik ben het eens met deze bespreking, deze plaat is absoluut een aanrader. De tegenslagen die de band hier krijgt werken uiteindelijk alleen maar in hun voordeel. De volgende plaat slaat echt in als een BOM - Digital Dictator.

Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Reactie van Een Metalfan op 18-11-2011 om 15:38u

geweldige plaat alleen de navolger is nog sterker.
oftewel geweldiiiiggggggg.

Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Reactie van Darker op 19-11-2011 om 08:34u
Score: 80 / 100

Dit is een band die laat horen hoe heavy metal moet klinken!

Vicious Rumors - Soldiers Of The Night
Reactie van Ronald op 19-11-2011 om 21:39u
Score: 90 / 100

Kan mij heel goed vinden in deze bespreking. Heb ze onlangs nog op occultfest gezien, was genieten !

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.