Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Absu - Abzu
Jaar van release: 2011
Label: Candlelight Records
Absu - Abzu
Het Amerikaanse Absu is altijd een vrij aparte band geweest. Lang geleden was het zelfs een van de weinige interessante extreme metalbands uit dat land. Na een lange winterslaap van zo’n vijf jaar keerde Absu in 2009 terug aan het front met het gelijknamige Absu, een album waarmee redelijk wat lof werd geoogst. Een opvolger heeft ditmaal minder lang op zich laten wachten en verscheen onlangs in de vorm van het vrijwel identiek getitelde Abzu.

Nu doet deze nogal flauw aandoende woordspeling wellicht vermoeden dat Abzu een ongeïnspireerde klus is geweest, maar dat blijkt reuze mee te vallen. De band heeft zijn karakteristieke sound van black/thrash metal met druk gitaarwerk, occulte elementen en felle, krijsachtige zang van frontman Proscriptor McGovern in stand weten te houden. Bovendien zijn de nummers, zoals eigenlijk altijd bij Absu, redelijk complex, waardoor ze behoorlijk wat aandacht van de luisteraar vergen. Na een aantal luisterbeurten weet de muziek meer te beklijven en beginnen de pakkende melodielijnen en onderliggende structuren op te vallen.

De kracht van de band ligt voor een groot deel in het sterke, bij vlagen driftige gitaarwerk. Op nummers als Circles Of The Oath en Abraxas Connexus strooien de gitaristen met vette thrashriffs, maar schakelen ze net zo makkelijk over naar sfeervolle en occult aandoende akoestische passages. Dat komt de afwisseling zeker ten goede. Toch bekruipt me af en toe het gevoel dat de band op Abzu iets te vanzelfsprekend voortborduurt op de eerdere albums. Pas bij de een kwartier durende afsluiter A Song For Ea slaagt Absu er echt in om zich te onderscheiden ten opzichte van de vorige albums.

Als we de eindbalans opmaken, kunnen we stellen dat de liefhebbers van de vorige albums van Absu zeker het nodige plezier kunnen beleven aan Abzu. Het is een prima plaat geworden, die ook na meerdere luisterbeurten interessant blijft. Tegelijkertijd heb ik het idee dat de band nog niet het achterste van zijn tong laat zien. Nog net iets meer durf en eigenzinnigheid zou voor een volgende plaat dan ook niet verkeerd zijn.

Tracklist:
1. Earth Ripper
2. Circles Of The Oath
3. Abraxas Connexus
4. Skrying In The Spirit Vision
5. Ontologically, It Became Time & Space
6. A Song For Ea

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 11 november 2011

Absu - Abzu
Reactie van jt op 13-11-2011 om 20:14u
Score: 79 / 100

"The kingdom is thine king Harry" kom ik ook bij "The iconolast deathride" van God dethroned tegen. Het gebeurt wel vaker met stukjes tekst. Verder kan ik mij wel aardig vinden in de review. 2 jaar terug waren ze nog in Steenwijk. Super energieke band en optreden.

Absu - Abzu
Reactie van Bakvet op 14-11-2011 om 11:36u
Score: 80 / 100

Goede opvolger van vorige plaat. Meer van hetzelfde is in het geval van ABSU iets positiefs.

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.