Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Jaar van release: 2011
Label: Roadburn Records
Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Het Nederlandse Roadburn-festival heeft zich in de afgelopen jaren in razend tempo ontwikkeld tot een waar walhalla voor avontuurlijk aangelegde metalfans en liefhebbers van zware en intense experimentele muziek. Onder dezelfde naam opereert inmiddels een label dat met enige regelmaat interessant materiaal uitbrengt op vinyl, waaronder een aantal live-opnames van bands die de afgelopen jaren op dit roemruchte festival hebben gespeeld. Zo konden mensen die niet in staat waren een kaartje te machtigen alsnog genieten van optredens van bands als Neurosis, Wolves In The Throne Room en Church Of Misery.

Met Live At Roadburn MMX brengt dit label nu ook het optreden van de Amerikaanse blackmetalband Nachtmystium uit. Wie het festival enigszins kent, weet dat de black metal die daar ten gehore wordt gebracht alles behalve standaard is. Hoewel Nachtmystium als een reguliere blackmetalband is begonnen, heeft de band zijn horizon inmiddels behoorlijk verbreed – en met succes. Met name op Assassins – en in iets mindere mate op Addicts – leverde die verbreding namelijk geniale muziek op, waarin duistere, psychedelische Floydiaanse soundscapes een perfecte symbiose aangingen met grimmige, maar bij vlagen zelfs groovende blackmetalklanken.

Op Live At Roadburn MMX put Nachtmystium gelukkig rijkelijk uit deze albums, die wat mij betreft absoluut tot het beste materiaal van de band horen. Met name geniale nummers als Ghosts Of Grace en het afsluitende Assassins komen live geweldig uit de verf. Het geluid is uiteraard iets rauwer dan op de albums, maar de prominent aanwezige psychedelische keyboards en de ‘spacy’ effecten die voortdurend op de luisteraar worden afgevuurd, zorgen voor een heerlijk hypnotiserende sfeer. Ook nummers als A Seed For Suffering en Chosen By No One (beiden van Instinct: Decay) klinken daardoor nog veel progressiever en experimenteler dan op CD.

In de ruim drie kwartier die Nachtmystium tot zijn beschikking heeft, weet de band dan ook absoluut te overtuigen. Het zou mij niets verbazen als dit optreden veel nieuwe fans heeft opgeleverd. Absoluut de moeite waard voor de liefhebbers van de laatste albums en E.P.’s van de band. Live At Roadburn MMX is een indrukwekkend document geworden van een band die de grenzen van de black metal verkent en overschrijdt.

Tracklist:
1. Away From The Light (Intro)
2. Your True Enemy
3. Ghost Of Grace
4. Life Of Fire
5. A Seed For Suffering
6. Chosen By No One
7. Hellish Overdose
8. Cry For Help (Intro)
9. High On Hate
10. One Of These Nights
11. Assassins

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 juni 2011

Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Reactie van Bart op 24-06-2011 om 16:27u
Score: 71 / 100

Heb 'm gister geluisterd, hoewel best aardig is het toch een beetje een 'hap-snap-weg'-opname.
Je kan trouwens goed horen dat High on Hate nog niet vaak de oefenruimte is gepasseerd tijdens het optreden...

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.