Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Jaar van release: 2011
Label: Roadburn Records
Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Het Nederlandse Roadburn-festival heeft zich in de afgelopen jaren in razend tempo ontwikkeld tot een waar walhalla voor avontuurlijk aangelegde metalfans en liefhebbers van zware en intense experimentele muziek. Onder dezelfde naam opereert inmiddels een label dat met enige regelmaat interessant materiaal uitbrengt op vinyl, waaronder een aantal live-opnames van bands die de afgelopen jaren op dit roemruchte festival hebben gespeeld. Zo konden mensen die niet in staat waren een kaartje te machtigen alsnog genieten van optredens van bands als Neurosis, Wolves In The Throne Room en Church Of Misery.

Met Live At Roadburn MMX brengt dit label nu ook het optreden van de Amerikaanse blackmetalband Nachtmystium uit. Wie het festival enigszins kent, weet dat de black metal die daar ten gehore wordt gebracht alles behalve standaard is. Hoewel Nachtmystium als een reguliere blackmetalband is begonnen, heeft de band zijn horizon inmiddels behoorlijk verbreed – en met succes. Met name op Assassins – en in iets mindere mate op Addicts – leverde die verbreding namelijk geniale muziek op, waarin duistere, psychedelische Floydiaanse soundscapes een perfecte symbiose aangingen met grimmige, maar bij vlagen zelfs groovende blackmetalklanken.

Op Live At Roadburn MMX put Nachtmystium gelukkig rijkelijk uit deze albums, die wat mij betreft absoluut tot het beste materiaal van de band horen. Met name geniale nummers als Ghosts Of Grace en het afsluitende Assassins komen live geweldig uit de verf. Het geluid is uiteraard iets rauwer dan op de albums, maar de prominent aanwezige psychedelische keyboards en de ‘spacy’ effecten die voortdurend op de luisteraar worden afgevuurd, zorgen voor een heerlijk hypnotiserende sfeer. Ook nummers als A Seed For Suffering en Chosen By No One (beiden van Instinct: Decay) klinken daardoor nog veel progressiever en experimenteler dan op CD.

In de ruim drie kwartier die Nachtmystium tot zijn beschikking heeft, weet de band dan ook absoluut te overtuigen. Het zou mij niets verbazen als dit optreden veel nieuwe fans heeft opgeleverd. Absoluut de moeite waard voor de liefhebbers van de laatste albums en E.P.’s van de band. Live At Roadburn MMX is een indrukwekkend document geworden van een band die de grenzen van de black metal verkent en overschrijdt.

Tracklist:
1. Away From The Light (Intro)
2. Your True Enemy
3. Ghost Of Grace
4. Life Of Fire
5. A Seed For Suffering
6. Chosen By No One
7. Hellish Overdose
8. Cry For Help (Intro)
9. High On Hate
10. One Of These Nights
11. Assassins

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 23 juni 2011

Nachtmystium - Live At Roadburn MMX
Reactie van Bart op 24-06-2011 om 16:27u
Score: 71 / 100

Heb 'm gister geluisterd, hoewel best aardig is het toch een beetje een 'hap-snap-weg'-opname.
Je kan trouwens goed horen dat High on Hate nog niet vaak de oefenruimte is gepasseerd tijdens het optreden...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.