Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Jaar van release: 2010
Label: Suburban Records
Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Tot in de puntjes verzorgd. Een andere omschrijving is onterecht. Wat betreft artwork en productie behoort Kingfisher Sky tot een van de professionelere groepen in de Lage Landen. De band van drummer Ivar de Graaf (ex-Within Temptation) maakt er in ieder geval werk van als het om de afwerking gaat. Wanneer het songmateriaal dan ook nog klopt, dan kan er weinig mis gaan.

Gelukkig is het materiaal op deze tweede langspeler wederom van een prima niveau. Het debuut Hallway Of Dreams was al een prikkelende kruisbestuiving van progressieve rock- en gothicelementen, maar Skin Of The Earth klinkt op alle vlakken net iets verfijnder, spannender en professioneler. Waar de meeste gothic metalgroepen op de proppen komen met grootse symfonische passages, daar houdt Kingfisher Sky de muziek vooral aards en organisch. De band maakt hier en daar wel degelijk gebruik van keyboards en strijkers, maar de meeste songs steunen op ritmisch interessante gitaarpartijen. De gitaristen zorgen voor melodie, maar weten eveneens met enige regelmaat de dreunende akkoorden op de gitaarhals te vinden.

Het album staat verder vooral in het teken van de prettige zangstem van Judith Rijnveld. Ze haalt af en toe stevig uit, maar zingt ook regelmatig de luisteraar heerlijk ontspannen in trance, terwijl de muziek volkomen natuurlijk van minimaal ondersteunend naar complex en progressief overschakelt. Hoewel de nadruk in stevige songs als Multitude en Rise From The Flames iets meer op metal is komen te liggen, bewijst Kingfisher Sky meermaals ook uitstekend uit de voeten te kunnen met atmosferische melodielijnen die vaak melancholisch aandoen. Ivar zorgt bovendien voor prettige tempowisselingen en weet met zijn strakke doch speelse stijl de nummers vaak wat extra kleur te geven.

Skin Of The Earth is vooral een mooie luisterplaat, met hier en daar een knipoog naar de Mandylion-periode van The Gathering. De band weet wanneer het gaspedaal moet worden ingedrukt, maar speelt ook lustig met sfeer en melodie, met meestal een plezierige hoofdrol voor de mooie vrouwenzang. Ik heb wel eens beweerd dat er weinig rek in het female-fronted metalgenre zit (wat een idiote aanduiding is dat toch), maar door de vooruitstrevende en hier en daar spetterend rockende aanpak van Kingfisher Sky, ben ik geneigd die opmerking in te trekken. De muziek op dit album is namelijk heel erg prettig om naar te luisteren en daar gaat het volgens mij om.

Tracklist:
1. Multitude
2. Rise From The Flames
3. The Attic
4. My Better Part
5. Like A Shadow
6. Two Old Trees
7. We Love Our Heroes
8. Mushroom Wall
9. Liquid Clocks
10. One More Day
11. The Edge Of Insanity

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 5 februari 2011

Meer Kingfisher Sky:

Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Reactie van Bastiaan op 06-02-2011 om 02:26u
Score: 78 / 100

Uitstekend album!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.