Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Jaar van release: 2010
Label: Suburban Records
Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Tot in de puntjes verzorgd. Een andere omschrijving is onterecht. Wat betreft artwork en productie behoort Kingfisher Sky tot een van de professionelere groepen in de Lage Landen. De band van drummer Ivar de Graaf (ex-Within Temptation) maakt er in ieder geval werk van als het om de afwerking gaat. Wanneer het songmateriaal dan ook nog klopt, dan kan er weinig mis gaan.

Gelukkig is het materiaal op deze tweede langspeler wederom van een prima niveau. Het debuut Hallway Of Dreams was al een prikkelende kruisbestuiving van progressieve rock- en gothicelementen, maar Skin Of The Earth klinkt op alle vlakken net iets verfijnder, spannender en professioneler. Waar de meeste gothic metalgroepen op de proppen komen met grootse symfonische passages, daar houdt Kingfisher Sky de muziek vooral aards en organisch. De band maakt hier en daar wel degelijk gebruik van keyboards en strijkers, maar de meeste songs steunen op ritmisch interessante gitaarpartijen. De gitaristen zorgen voor melodie, maar weten eveneens met enige regelmaat de dreunende akkoorden op de gitaarhals te vinden.

Het album staat verder vooral in het teken van de prettige zangstem van Judith Rijnveld. Ze haalt af en toe stevig uit, maar zingt ook regelmatig de luisteraar heerlijk ontspannen in trance, terwijl de muziek volkomen natuurlijk van minimaal ondersteunend naar complex en progressief overschakelt. Hoewel de nadruk in stevige songs als Multitude en Rise From The Flames iets meer op metal is komen te liggen, bewijst Kingfisher Sky meermaals ook uitstekend uit de voeten te kunnen met atmosferische melodielijnen die vaak melancholisch aandoen. Ivar zorgt bovendien voor prettige tempowisselingen en weet met zijn strakke doch speelse stijl de nummers vaak wat extra kleur te geven.

Skin Of The Earth is vooral een mooie luisterplaat, met hier en daar een knipoog naar de Mandylion-periode van The Gathering. De band weet wanneer het gaspedaal moet worden ingedrukt, maar speelt ook lustig met sfeer en melodie, met meestal een plezierige hoofdrol voor de mooie vrouwenzang. Ik heb wel eens beweerd dat er weinig rek in het female-fronted metalgenre zit (wat een idiote aanduiding is dat toch), maar door de vooruitstrevende en hier en daar spetterend rockende aanpak van Kingfisher Sky, ben ik geneigd die opmerking in te trekken. De muziek op dit album is namelijk heel erg prettig om naar te luisteren en daar gaat het volgens mij om.

Tracklist:
1. Multitude
2. Rise From The Flames
3. The Attic
4. My Better Part
5. Like A Shadow
6. Two Old Trees
7. We Love Our Heroes
8. Mushroom Wall
9. Liquid Clocks
10. One More Day
11. The Edge Of Insanity

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 5 februari 2011

Meer Kingfisher Sky:

Kingfisher Sky - Skin Of The Earth
Reactie van Bastiaan op 06-02-2011 om 02:26u
Score: 78 / 100

Uitstekend album!

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.