Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Liv Kristine - Skintight
Jaar van release: 2010
Label: Napalm Records
Liv Kristine - Skintight
Als (voormalig) zangeres van gothic rock/metal bands als Theatre Of Tragedy en Leaves’ Eyes heeft Liv Kristine met haar karakteristieke, zoetgevooisde stem een aardige fanschare weten op te bouwen. Diezelfde fanschare zal inmiddels ook bekend zijn met de richting die Liv Kristine bij haar solo-albums inslaat. Die hebben namelijk stuk voor stuk weinig met gothic metal te maken, maar richten zich vooral op catchy, makkelijk in het gehoor liggende pop/rock nummers met een commerciële inslag. Zo ook Skintight, het derde solo-album van de zangeres, dat alweer vier jaar na het sterke Enter My Religion verschijnt.

Het grootste voordeel van Kristine’s solo-albums is wat mij betreft dat de subtiele, toegankelijke nummers de zangeres de gelegenheid geven om haar prachtige stem ten volle te etaleren. In een scene waar veel bands zich beroepen op zangeressen die zo dicht mogelijk tegen een opera-stemgeluid aanzitten, is het verleidelijke, ingetogen stemgeluid van Liv Kristine een ware verademing. Ook op Skintight komt haar stem weer uitstekend tot zijn recht. Toch vind ik dit album persoonlijk een stap terug ten opzichte van het in 2006 verschenen Enter My Religion. Dat is vooral aan de kwaliteit van de nummers te wijten. De nummers op Enter My Religion waren simpelweg van een hoger niveau, terwijl Skintight toch een aantal nietszeggende nummers bevat.

Hoewel het album uitstekend begint met drie prachtige nummers (het titelnummer, het ingetogen Twofold en het uptempo, frivole Train To Somewhere) zakt het niveau daarna ietwat in. Zo zijn met name Love In Grey en Life Line gewoon saaie nummers, die ondanks de mooie zang van Liv Kristine niet weten te boeien. Daar staat met het schitterende The Rarest Flower dan wel weer één van de mooiste nummers van Liv Kristine tegenover: een prachtige, ingetogen, breekbaar gezongen ballad.

Met een lengte van slechts 35 minuten én een aantal iets mindere nummers, blijf ik echter vooral achter met de gedachte dat hier veel meer in had gezeten. Skintight is een aardig luisteralbum geworden dat vooral een leuk album is voor de wat meer ‘open-minded’ fans van de zangeres, maar ontbeert toch de compositorische kwaliteit om tot een echt succesalbum gerekend te kunnen worden.

Tracklist:
1. Skintight
2. Twofold
3. Train To Somewhere
4. Love In Grey
5. Emotional Catastrophies
6. Life Line
7. Boy At The Window
8. Wonders
9. Versified Harmonies
10. The Rarest Flower

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 december 2010

Liv Kristine - Skintight
Reactie van enchant op 22-12-2010 om 12:50u

Lengte van 35 minuten.... Tegenwoordig duren zowat alle CD's van bands in een min of meer commerciële richting nog amper een half uur. Tien 3-minuten-liedjes... En de platenfirma's maar schreeuwen dat de CD's niet duurder geworden zijn dan in 1990. Nee, misschien niet in prijs, maar toen duurde zowat elke CD op z'n minst wel 50 minuten.

Liv Kristine - Skintight
Reactie van Old Mhb op 23-12-2010 om 13:41u

Sinds zij en Tarja Turunen solo zijn gegaan vind ik er niks meer aan.

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.