Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alice (Ecthalion) - 45
  • Brent Smedley (Iced Earth) - 55
  • Dave Grohl (Foo Fighters) - 57
  • Geoff Tate (Queensrÿche) - 67
  • Jo Lang (Coronatus) - 46
  • John Ricci (Exciter) - 70
  • Marco Hietala (Nightwish) - 60
  • Mike Tramp (White Lion) - 65
  • Mishima Yukio (auteur)† - 101
  • Nicolas Colnot (Elvaron) - 49
  • Peter Collins (producent)† - 75
  • Sterling Winfield (producent) - 56
  • Talena Atfield (Kittie) - 43
  • Ville Vänni (Insomnium) - 47
  • Zakk Wylde (Black Label Society) - 59

Vandaag overleden:
  • Robbie France (Skunk Anansie) - 2012
  • Teddy Osei (Osibisa) - 2025
  • Terje "Valfar" Bakken (Windir) - 2004
Review

Excalion - High Time
Jaar van release: 2010
Label: Limb Music Products

Excalion - High Time

Lezers met een goed geheugen herinneren zich misschien nog dat deze Finnen met hun tweede album Waterlines in mijn optiek grote vooruitgang geboekt hadden. De nummers hadden iets wat het debuutalbum niet had: pit, spelvreugde en een sprankje originaliteit. High Time neemt in dat opzicht iets meer afstand van het onderdeel ‘pit’, maar biedt op een andere manier toch een behoorlijke kwaliteit.

Het is duidelijk, Excalion is commerciëler geworden. De licht progressieve songstructuren hebben plaats gemaakt voor nog beter in het gehoor liggende melodieën en meer aanstekelijke refreinen, waardoor het er heel erg op lijkt dat de band een radiohit wil scoren. Slechts in het fantastische Sun Stones krijgen we een iets gewaagdere compositie te horen die nog doet denken aan voorganger Waterlines. De rest van de songs, waaronder het uitzonderlijk aanstekelijke Enter A Life of het simpele, maar oh zo doeltreffende Bring On The Storm, klinken nog steeds fris, maar tegelijkertijd missen ze een eigen gezicht. Denk aan Stratovarius’ Eagleheart en je krijgt een goed beeld van wat voor soort liederen je kunt verwachten.

Het aantal gitaarsolo’s is sterk verminderd en de productie blijft erg toetsengericht, waardoor het geheel extra clean klinkt. Wat wel sterk verbeterd is, zijn de uitstekende Zak Stevens-achtige (ex-Savatage) zangpartijen, die in vergelijking met de meeste hoge zang in het genre als een verademing klinken. High Time is in mijn oren dan ook een dappere poging om een groter publiek aan te spreken. Zeker geen slecht album, maar voor de metalfans toch een stuk minder leuk dan Waterlines.

Tracklist:
1. Enter A Life
2. From Somewhere To Anywhere
3. Sun Stones
4. The Flags In Line
5. Bring On The Storm
6. The Shroud
7. Firewood
8. Lifetime
9. Quicksilver
10. A Walk On A Broken Road
11. Foreversong

Score: 77 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 6 augustus 2010

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.