Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ann Wilson (Heart) - 76
  • Brian "Head" Welch (Korn) - 56
  • Eric Greif (producent)† - 64
  • Jean-Paul Gaster (Clutch) - 55
  • John Heartfield (illustrator)† - 135
  • John Hinch (Judas Priest)† - 79
  • Matt Hyde (producent) - 62
  • René Schott (Agrypnie) - 38
  • Richárd Rubcsics (Ossian) - 53
  • Simon Wright (Dio) - 63
  • Stig Johansen (The Sins Of Thy Beloved) - 49
  • Tony Richards (W.A.S.P.) - 69
  • Tweeva (Patriarch) - 59
Review

Fleshwrought - Dementia / Dyslexia
Jaar van release: 2010
Label: Metal Blade Records
Fleshwrought - Dementia / Dyslexia
Leuk hoor, al die experimentele en technische death metalbands. Een klein aantal van deze groepen laat bovendien horen dat er nog wel degelijk rek in het genre zit. Spawn Of Possession en Necrophagist kenden we al, maar ook een relatieve nieuwkomer als Obscura timmert aardig aan de weg. De groepen schieten dan ook als paddenstoelen uit de grond. We hebben er hier weer eentje. In dit geval betreft het Fleshwrought. Dit technische clubje is de voortzetting van het Amerikaanse Fleshrot en mag debuteren op Metal Blade. Dat is natuurlijk iets om in de gaten te houden.

In de line-up van deze band treffen we slechts twee leden, waaronder Jonny Davy van Job For A Cowboy. Hij brulde de plaat vol en zijn collega Navene Koperweis (Animosity) geselde de instrumenten. Dat doen ze beiden prima. De brute death metal kent spannende (jazzy) passages, vreemde riedeltjes en tonnen aan breaks en tempowisselingen. Het is knap wat de mannen presteren, maar helaas leidt dat nergens tot opzienbarende songs. Mental Illness is eigenlijk de enige uitzondering. Hier lopen de riffs beter in elkaar over en kent de ritmische ondergrond nog iets als een natuurlijk verloop. De rest van de tijd doet het tweetal simpelweg te moeilijk om de aandacht vast te houden. Ideeën zijn er genoeg en sommige passages klinken dan ook heel behoorlijk, maar na een mislukte overgang of zwakke tempowisseling ben je dat lekkers alweer vergeten.

Dementia / Dyslexia is vooral een plaat met veel kinderziektes. De nummers lopen vaker niet dan wel en de productie is rampzalig. Met deze dunne sound is misschien alles wel fatsoenlijk te horen, maar het ruizige gitaargeluid mist elke vorm van impact. Neem daarbij het rommelig ingemixte drumwerk plus de vlakke krijs- en gruntzang en je moet concluderen dat dit debuut niet al te best is. Natuurlijk, deze mannen kunnen zeker spelen, maar met songs die ook na tien luisterbeurten niet beklijven, bereik je niets. Ik hoop dat deze muziek live een stuk beter klinkt, want deze zwak geproduceerde plaat is een gemiste kans.

Tracklist:
1. Metal Illness
2. Inner Thoughts
3. Programming The Herds
4. Weeping Hallucinations
5. Conceptual Fles
6. State Of Desolation
7. Dyslexic Interlude
8. Self Destructive Loathing
9. Relevant Intoxication
10. Final Nausea

Score: 58 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 4 augustus 2010

Fleshwrought - Dementia / Dyslexia
Reactie van Jellhammer op 08-08-2010 om 16:26u
Score: 8 / 100

Ik vind dit wel een vet album moet ik zeggen. Het is eens weer wat anders dan de tegenwoordige death metal.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.