Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Imagika - Worship
Jaar van release: 1998
Label: Headless Corpse
Imagika - Worship
Top of flop? Het ligt dicht bij elkaar. Tegenwoordig wordt deze keuze niet eens zozeer meer bepaald door de muzikale kwaliteiten, maar eerder door slimme marketing en in het oog springende verpakkingen. In de jaren negentig was dat nog een stukje erger. Metal speelde zich grotendeels af in de underground en traditionele genres hoefden al helemaal niet op veel bijval te rekenen. Binnen de kortste keren belandden veel producten in de koopjesbakken, waar ze in veel gevallen tot op de dag van vandaag nog vertoeven.

Dat geldt ook voor Worship van Imagika. Iedere metalfan die wel eens op beurzen komt, zal deze cd hebben zien liggen. Opvolger And So It Burns duikt nog net een stukje vaker op, maar ook Worship zal nooit de boeken ingaan als een succesvolle plaat. Toch vreemd voor een band die momenteel behoorlijk furore maakt met sterke power thrash metal. Nog vreemder is dat de speelstijl van dit album niet eens zo ver van de hedendaagse Imagika af ligt.

Drie euro kostte het album me en ik beschouw het nog steeds als één van de gaafste Amerikaanse thrashplaten uit de latere jaren negentig. Imagika was en is een ongelofelijk getalenteerde band. De spectaculaire mix van US power metal en technische thrash op deze plaat is namelijk geweldig. Alle twaalf nummers zijn luisteravonturen die bol staan van de inventieve riffs, stoere zang en uiterst effectieve tempowisselingen. Neem de superzware riff uit Court Of Confusion. Daar spat meer inspiratie en spelplezier vanaf, dan bij menig hedendaags retrothrashbandje. Over een nummer als The Sky Is Falling is dat eveneens te zeggen. De song steekt behoorlijk complex in elkaar, maar is opgesierd met spannende melodielijnen, geweldige solo´s en een catchy refrein, zodat de toegankelijkheid bewaard wordt.

In principe valt voor elk nummer wel een lofzang te houden, maar kort gezegd is Worship een enorm ondergewaardeerd album. De songs zijn complex en vergen wat geduld van de luisteraar, maar na enige tijd groeit deze plaat uit tot een blijvertje. Met dank ook aan de naargeestige uithalen van zanger David Michael die het misschien niet van een groots bereik moet hebben, maar wel van een flinke dosis personality. Op sommige momenten doet de man sterk denken aan Randy Rampage (ex-Annihilator) en dat is natuurlijk niet verkeerd.

Imagika is een band die inventiviteit heel natuurlijk samen laat gaan met strakke harde metal. Fans van intelligent geschreven US power thrash kunnen hier niet omheen. Duik die koopjesbak eens in, het loont de moeite.

Tracklist:
1. Golgotha
2. The Conflict
3. Court Of Confusion
4. The Sky Is Falling
5. Worship
6. Hall Of Desire
7. Devour
8. The Way
9. Precious Life
10. Of Weaker Men
11. Redemption
12. Beyond

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 22 juli 2010

Imagika - Worship
Reactie van Teun op 22-07-2010 om 12:39u

Tof, deze moet ik nog van ze luisteren! Recenseer gelijk even het album van dit jaar van ze Jeroen! ;] (anders doe ik hem :)

Imagika - Worship
Reactie van zjoske op 20-08-2010 om 23:19u

Helemaal eens met deze review, ik heb zelf 3 cd's van deze band. Worship, And so it burns & Devil on both sides staan in mijn verzameling en inderdaad allemaal gekocht voor de welbekende appel en een ei. Dit is inderdaad een ondergewaardeerd gezelschap en ik kan iedereen aanraden de band een kans te geven als je ooit in de gelegenheid bent om een van hun cd's te beluisteren. je zult er geen spijt van krijgen.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.