Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 februari:
  • A.A. Williams en Spotlights
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Wayne McGinnis (Cage) - 48
  • Brian Jones (The Rolling Stones)† - 84
  • Kenneth Seil (Scar Symmetry) - 56
  • Michael Baskette (producent) - 50
  • Nigel Godrich (producent) - 55
  • Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones)† - 94
  • Stefan Brunner (Schandmaul) - 49
  • Storm Thorgerson (illustrator)† - 82

Vandaag overleden:
  • David Byron (Uriah Heep) - 1985
  • David Johansen (New York Dolls) - 2025
Review

Wolves In The Throne Room - Two Hunters
Jaar van release: 2007
Label: Southern Lord
Wolves In The Throne Room - Two Hunters
Eén van de meest bejubelde bands in de black metal-underground van de laatste jaren is toch wel het Amerikaanse Wolves In The Throne Room. Het debuutalbum Diadem Of 12 Stars werd nog uitgebracht via het onbekende label Vendlus Records, maar vanaf dit tweede album resideren de heren bij het kwaliteitslabel Southern Lord – toch geen kleine speler op het gebied van experimentele extreme metal in alle vormen en maten. Het optreden op Roadburn en het dit jaar verschenen derde album Black Cascade heeft de populariteit van deze band alleen maar meer doen toenemen, zodat we misschien zelfs van een kleine hype kunnen spreken – hoe relatief die term in dit geval ook mag zijn.

Two Hunters was mijn eerste kennismaking met deze band en die beviel – en bevalt nog steeds – uitstekend. Met de zalvende, gruizige intro Dea Artio wordt vanaf het begin de juiste stemming gecreëerd en de band weet in de drie navolgende, lange nummers een uitstekende balans te vinden tussen introspectieve, kalme passages en sneller geraas, waarbij overigens altijd het meditatieve, esoterische gitaargeluid centraal staat. Wat dat betreft doet Wolves In The Throne Room me meer dan eens aan een band als Drudkh denken, maar ik ben ervan overtuigd dat ook liefhebbers van de melancholische klanken van Agalloch en de kinderlijk betoverende sfeer van Alcest hiermee uit de voeten zullen kunnen.

De vier nummers op Two Hunters vormen een mooi, vloeiend geheel, waarin de luisteraar zonder problemen helemaal weg kan dromen. Zo gaat het wat snellere Vastness And Sorrow naadloos over in het hemels beginnende Cleansing. Dat nummer schakelt halverwege weer ineens over naar een hoge versnelling. De souplesse waarmee dat gebeurt, maakt duidelijk dat we hier met uitstekende musici te doen hebben. Ook productioneel gezien klinkt het album precies goed: de productie is helder en vol, maar het gitaargeluid heeft precies het juiste licht dissonante geluid om de muziek niet te ‘lief’ te laten klinken. Two Hunters is dan ook verplichte kost voor mensen die hun dagelijkse portie black metal het liefst in de vorm van uitgesponnen, volwassen, hypnotiserende composities horen.

Tracklist:
1. Dea Artio
2. Vastness And Sorrow
3. Cleansing
4. I Will Lay Down My Bones Among The Rocks And Roots

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 november 2009

Meer Wolves In The Throne Room:

Wolves In The Throne Room - Two Hunters
Reactie van Baldurs Tod op 19-11-2009 om 17:41u
Score: 97 / 100

Enorm goed album.
Het is trouwens gewoon "Two Hunters".

Wolves In The Throne Room - Two Hunters
Reactie van Metalhead99 op 20-11-2009 om 20:40u
Score: 80 / 100

Het is inderdaad gewoon 'Two Hunters'. Dit was ook voor mij het kennismakingsalbum van Wolves In The Throne Room en mij bevalt hij inderdaad ook prima. Ik ben al fan van Drudkh en Agalloch en ik vind dat WITTR er perfect tussen past.

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.