Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Jaar van release: 2009
Label: Nuclear Blast Records
Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Het heeft een tijdje geduurd – vier jaar om precies te zijn – maar eind 2009 verschijnt dan eindelijk het elfde Hypocrisy-album, gedoopt als A Taste Of Extreme Divinity. Het wachten duurde des te langer nadat we in 2004 en 2005 getrakteerd werden op twee van de beste Hypocrisy-albums tot op heden. Zowel het dodelijk melodieuze The Arrival als de wat fellere beuker Virus mogen wat mij betreft namelijk als klassiekers de boeken in. De verwachtingen zullen bij veel fans dan ook zeer hoog zijn.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: A Taste Of Extreme Divinity voldoet zonder enige moeite aan die verwachtingen. Sterker nog, het album zal voor velen wederom een kandidaat voor de eindejaarslijstjes (die toch al zo overvol zijn in dit geweldige metal-jaar) worden. Opener Valley Of The Damned knalt de nietsvermoedende luisteraar onmiddellijk om de oren met haar typische Hypocrisy-sound en –productie. Het hierop volgende Hang Him High is minder snel, maar kent een lekker lomp ritme dat het live zeker goed zal gaan doen. Die afwisseling tussen snelle beukers en logge, melodieuze midtempo-nummers is – zoals altijd bij Hypocrisy – prima uitgewerkt, waardoor het album als een trein wegluistert.

Dé grootste kracht van Hypocrisy is wat mij betreft altijd het geweldige, melodieuze gitaarwerk geweest, waardoor de langzame nummers interessant blijven en de snellere nummers toch verdomd catchy blijven klinken. Op dit nieuwe album laat Peter Tägtgren eens te meer horen het componeren niet verleerd te zijn: de ene na de andere stoere riff, smeuïge melodielijn en catchy refrein vliegt voorbij. Zo is Solar Empire een niet te versmaden midtempo-nummer met een krachtig refrein en heerlijk gitaarwerk. Ook Alive valt in dezelfde categorie. Het enige iets mindere nummer is The Quest, dat zich net iets te lang voortsleept.

De sound is krachtig en ietwat droog, maar dat is ook juist altijd wel lekker aan het geluid van Hypocrisy. Kortom: alle ingrediënten voor een topplaat zijn vertegenwoordigd. Wat mij betreft haalt Hypocrisy met dit album dan ook minimaal het niveau van Virus. Of mijn persoonlijke favoriet The Arrival overtroffen gaat worden, zal de tijd moeten uitwijzen, maar één ding is zeker: dit album gaat hoe dan ook nog veel rondjes draaien in mijn cd-speler!

Tracklist:
1. Valley Of The Damned
2. Hang Him High
3. Solar Empire
4. Weed Out The Weak
5. No Tomorrow
6. Global Domination
7. Taste The Extreme Divinity
8. Alive
9. The Quest
10. Tamed "Filled With Fear"
11. Sky Is Falling Down

Score: 86 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 oktober 2009

Meer Hypocrisy:

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van iron_dennis op 21-10-2009 om 23:40u

Ik ga hem vrijdag meteen halen samen met de nieuwe Dark Tranquillity DVD.

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van Arjan op 22-10-2009 om 00:10u
Score: 90 / 100

Zekers! Geweldige plaat! Een stap vooruit ten opzicht van The Arrival (die ik zelf niet geweldig vond overigens) en Virus. Haalt het niet bij het niveau van Hypocrisy en The Final Chapter; maar dat hoeft ook niet.

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van EricMaiden op 22-10-2009 om 16:08u
Score: 90 / 100

Heerlijke plaat!! heb der geen andere woorden voor.. HEER-LIJK gewoon!!!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van Squidward op 23-10-2009 om 02:33u
Score: 92 / 100

Vet! Virus is inderdaad een klassieker, en ik vind Divinity zeker net zo goed(misschien wel cd van het jaar voor mij). The Arrival was wel okee, maar had hier en daar wat vullertjes...maar in ieder geval: Kopen die handel!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van robin op 24-10-2009 om 12:59u
Score: 94 / 100

fantastische plaat gewoon,zeker kopen die handel!!!!!!!!!!!!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van iron_dennis op 24-10-2009 om 17:06u
Score: 92 / 100

Ja! Hij is zekers fantastisch! Vind hem nog beter dan Virus!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van Tom op 26-10-2009 om 14:50u
Score: 70 / 100

een voldoende maar meer ook niet, veel van hetzelfde, vond virus vele malen sterker.

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van heinz op 26-10-2009 om 22:33u
Score: 90 / 100

mann was eine knaller ist diese hypocrisyplatte..kein einige song ist swach...mastermind peter hat es wieder gesghafft ! kaufen !!!!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van EricMaiden op 28-11-2009 om 23:37u

Heb hem vandaag maar even gekocht=] moest gewoon van mezelf=P

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van carlo op 29-04-2010 om 14:53u

VETTE PLAAT , Peter Tagtgren heeft het weer geflikt ,weer een album wat bij mijn all time favourites gezet kan worden ,nummers als Valley of the damned ,Hang him high , Weed out the weak , Taste the extreme divinity , Alive , Tamed..... en Sky is falling down en de bonustrack Sinner zijn weer typisch van Hypocrisy kwaliteit ,ook de productie is weer goed !!!!!

Hypocrisy - A Taste Of Extreme Divinity
Reactie van Gigantje op 17-05-2010 om 18:11u
Score: 88 / 100

plaat van 2009. 'nuff said.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.