Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Ensoph - Rex Mundi X-Ile
Jaar van release: 2009
Label: Cruz Del Sur Music
Ensoph - Rex Mundi X-Ile
‘O mijn God, waar ben ik aan begonnen’, denk ik al geruime tijd sinds ik het nieuwe album van het Italiaanse Ensoph gekregen heb. Op de achterkant van de promo staat een bandfoto van vijf mannen in strakke lak en leren pakjes met goggles en gasmaskers. Ik ben dan ook erg benieuwd naar wat ik van de muziek kan verwachten. De infosheet voorspelt in ieder geval dat Ensoph varieert van ‘stevige post-extreme metal tot morbide elektro/industrial experimentalisme’ en van ‘oncoventionele gothic passages tot synthetische etnische/ambient suggesties’. Kortom: Ensoph mixt een heleboel stijlen met elkaar en de platenmaatschappij raadt dit dan ook alleen aan aan fans van onconventionele muziek.

En zo heel slecht klinkt dat ook nog allemaal niet. Zo is er een lekkere afwisseling tussen black metalachtig gekrijs en cleane zang. Het spel tussen zanger N-ikonoclast en de ingehuurde zangeres Antonella in Splendour & Majesty is zelfs best goed! Met nummers als het beklemmende In Cinere Et Ciclio en het futuristische The Whore & The Asthesist weet de band steeds weer een bepaalde sfeer op te roepen. Rex Mundi X-Ile telt een boel aardige melodieën en beats, de productie is dik voor mekaar en het artwork past prima bij de muziek. Toch blijf ik moeite hebben met het onvoorspelbare karakter van de nummers en de soms vreemde mix van geluiden (het einde van Come In Uno Specchio bijvoorbeeld).

Om terug te komen op de eerdergenoemde, nogal bombastische omschrijving van het label: die hoor ik niet echt terug op Rex Mundi X-Ile en een omschrijving als elektro of industrial metal was naar mijn idee al afdoende geweest. Het hoogtepunt van het album is (helaas voor Ensoph) geen eigen werk, maar de cover Would? van Alice In Chains. En daarin ligt denk ik ook de zwakte van Ensoph: want hoewel er zeker goede ideeën aanwezig zijn, zitten de eigen nummers vaak niet sterk in elkaar. Daardoor klinkt de plaat vooral als geheel uiteindelijk toch erg rommelig. Misschien wel leuk als je industrial metal kan waarderen, maar geen plaat die je lang bijblijft.

Tracklist:
1. Evil Has Found A Servant
2. Dance High & Shine, Shiva!
3. Shame On You!
4. Splendour & Majesty
5. In Cinere Et Cilicio
6. The Whore & The Asthetist
7. Thir(s)ty Pieces Of Silver
8. … And I Hear A Voice
9. 9XS
10. Disciplina Arcani
11. Come In Uno Specchio
12. Would? (Bonustrack)

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 9 augustus 2009

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.