Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
  • 24 juni:
  • Alien Ant Farm en Tigress
  • 25 juni:
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • 27 juni:
  • Jera On Air
Geen concerten bekend voor 21-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Garavaglia (Mesmerize) - 53
  • Anette Olzon (Nightwish) - 54
  • Arild Christensen (The Sins Of Thy Beloved) - 49
  • Don Airey (Deep Purple) - 77
  • Frederik Ehmke (Blind Guardian) - 47
  • Joey Kramer (Aerosmith) - 75
  • John Mitchell (Arena) - 52
  • Louiche Mayorga (Suicidal Tendencies) - 62
  • Mark Brzezicki (Big Country) - 68
  • Matteo Di Gioia (Destrage) - 40
  • Mike Einziger (Incubus) - 49
  • Oscar Lecina (Hapax) - 51
  • Pasi Ristolainen (Dreamtale) - 55
  • Ray Davies (The Kinks) - 81
  • Sascha Konietzko (KMFDM) - 64

Vandaag overleden:
  • John Lee Hooker - 2001
Review

Ensoph - Rex Mundi X-Ile
Jaar van release: 2009
Label: Cruz Del Sur Music
Ensoph - Rex Mundi X-Ile
‘O mijn God, waar ben ik aan begonnen’, denk ik al geruime tijd sinds ik het nieuwe album van het Italiaanse Ensoph gekregen heb. Op de achterkant van de promo staat een bandfoto van vijf mannen in strakke lak en leren pakjes met goggles en gasmaskers. Ik ben dan ook erg benieuwd naar wat ik van de muziek kan verwachten. De infosheet voorspelt in ieder geval dat Ensoph varieert van ‘stevige post-extreme metal tot morbide elektro/industrial experimentalisme’ en van ‘oncoventionele gothic passages tot synthetische etnische/ambient suggesties’. Kortom: Ensoph mixt een heleboel stijlen met elkaar en de platenmaatschappij raadt dit dan ook alleen aan aan fans van onconventionele muziek.

En zo heel slecht klinkt dat ook nog allemaal niet. Zo is er een lekkere afwisseling tussen black metalachtig gekrijs en cleane zang. Het spel tussen zanger N-ikonoclast en de ingehuurde zangeres Antonella in Splendour & Majesty is zelfs best goed! Met nummers als het beklemmende In Cinere Et Ciclio en het futuristische The Whore & The Asthesist weet de band steeds weer een bepaalde sfeer op te roepen. Rex Mundi X-Ile telt een boel aardige melodieën en beats, de productie is dik voor mekaar en het artwork past prima bij de muziek. Toch blijf ik moeite hebben met het onvoorspelbare karakter van de nummers en de soms vreemde mix van geluiden (het einde van Come In Uno Specchio bijvoorbeeld).

Om terug te komen op de eerdergenoemde, nogal bombastische omschrijving van het label: die hoor ik niet echt terug op Rex Mundi X-Ile en een omschrijving als elektro of industrial metal was naar mijn idee al afdoende geweest. Het hoogtepunt van het album is (helaas voor Ensoph) geen eigen werk, maar de cover Would? van Alice In Chains. En daarin ligt denk ik ook de zwakte van Ensoph: want hoewel er zeker goede ideeën aanwezig zijn, zitten de eigen nummers vaak niet sterk in elkaar. Daardoor klinkt de plaat vooral als geheel uiteindelijk toch erg rommelig. Misschien wel leuk als je industrial metal kan waarderen, maar geen plaat die je lang bijblijft.

Tracklist:
1. Evil Has Found A Servant
2. Dance High & Shine, Shiva!
3. Shame On You!
4. Splendour & Majesty
5. In Cinere Et Cilicio
6. The Whore & The Asthetist
7. Thir(s)ty Pieces Of Silver
8. … And I Hear A Voice
9. 9XS
10. Disciplina Arcani
11. Come In Uno Specchio
12. Would? (Bonustrack)

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 9 augustus 2009

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.