Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Ensoph - Rex Mundi X-Ile
Jaar van release: 2009
Label: Cruz Del Sur Music
Ensoph - Rex Mundi X-Ile
‘O mijn God, waar ben ik aan begonnen’, denk ik al geruime tijd sinds ik het nieuwe album van het Italiaanse Ensoph gekregen heb. Op de achterkant van de promo staat een bandfoto van vijf mannen in strakke lak en leren pakjes met goggles en gasmaskers. Ik ben dan ook erg benieuwd naar wat ik van de muziek kan verwachten. De infosheet voorspelt in ieder geval dat Ensoph varieert van ‘stevige post-extreme metal tot morbide elektro/industrial experimentalisme’ en van ‘oncoventionele gothic passages tot synthetische etnische/ambient suggesties’. Kortom: Ensoph mixt een heleboel stijlen met elkaar en de platenmaatschappij raadt dit dan ook alleen aan aan fans van onconventionele muziek.

En zo heel slecht klinkt dat ook nog allemaal niet. Zo is er een lekkere afwisseling tussen black metalachtig gekrijs en cleane zang. Het spel tussen zanger N-ikonoclast en de ingehuurde zangeres Antonella in Splendour & Majesty is zelfs best goed! Met nummers als het beklemmende In Cinere Et Ciclio en het futuristische The Whore & The Asthesist weet de band steeds weer een bepaalde sfeer op te roepen. Rex Mundi X-Ile telt een boel aardige melodieën en beats, de productie is dik voor mekaar en het artwork past prima bij de muziek. Toch blijf ik moeite hebben met het onvoorspelbare karakter van de nummers en de soms vreemde mix van geluiden (het einde van Come In Uno Specchio bijvoorbeeld).

Om terug te komen op de eerdergenoemde, nogal bombastische omschrijving van het label: die hoor ik niet echt terug op Rex Mundi X-Ile en een omschrijving als elektro of industrial metal was naar mijn idee al afdoende geweest. Het hoogtepunt van het album is (helaas voor Ensoph) geen eigen werk, maar de cover Would? van Alice In Chains. En daarin ligt denk ik ook de zwakte van Ensoph: want hoewel er zeker goede ideeën aanwezig zijn, zitten de eigen nummers vaak niet sterk in elkaar. Daardoor klinkt de plaat vooral als geheel uiteindelijk toch erg rommelig. Misschien wel leuk als je industrial metal kan waarderen, maar geen plaat die je lang bijblijft.

Tracklist:
1. Evil Has Found A Servant
2. Dance High & Shine, Shiva!
3. Shame On You!
4. Splendour & Majesty
5. In Cinere Et Cilicio
6. The Whore & The Asthetist
7. Thir(s)ty Pieces Of Silver
8. … And I Hear A Voice
9. 9XS
10. Disciplina Arcani
11. Come In Uno Specchio
12. Would? (Bonustrack)

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 9 augustus 2009

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.