Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
    2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksi Sihvonen (Medicated) - 42
  • Coen Janssen (Epica) - 45
  • Daniel Droste (Ahab) - 46
  • Giuseppe Spanò (Daedalus) - 50
  • Larry Coryell† - 83
  • Markus Vanhala (Malpractice) - 45
  • Phil Demmel (Machine Head) - 59
  • Richard Loudin (Monolithe) - 52
  • Sascha Gerstner (Helloween) - 49
  • Tim Grose (Lord) - 56

Vandaag overleden:
  • Doug Sax (technicus) - 2015
Review

Lacrimosa - Sehnsucht
Jaar van release: 2009
Label: Hall of Sermon

Lacrimosa - Sehnsucht

Het heeft vier jaar moeten duren, maar na deze lange pauze is de tiende studiolangspeler van de gothicrock/metal-formatie Lacrimosa een feit. Sehnsucht is de titel van dit album vol melancholieke liedjes waarbij het centrale thema dit keer de liefde lijkt te zijn. Op voorgaande albums werd een steeds meer orkestrale weg ingeslagen, wat resulteerde in lange epische composities. Op Sehnsucht lijkt bandleider Timo Wolff terug te grijpen naar de nummers van voor deze symfonische periode met meer rock-invloeden.

De tien nummers op Sehnsucht zijn allen onmiskenbaar in de welbekende stijl van Lacrimosa; vol weemoed, verlangen en zielenpijn. Het doet allemaal wat duisterder aan dan voorganger Lichtgestalt. Daarnaast zijn de diverse songs wat afwisselender. Wat harder met flinke rockers, en som weer wat gemoedelijker met een prachtige ballade als A.u.S.. Zoals op elk van de voorgaande albums is elk nummer weer een ontdekkingsreis, hoewel de route op dit album misschien al wel eens wat vaker bewandeld is. Zo zijn er stukken van opener Die Sehnsucht in mir die zo van het album Fassade lijken te komen, terwijl Die Taube niet zou hebben misstaan op Elodia.

Opvallend zijn verder de drie Engelstalige songs die Sehnsucht kent, net iets meer dan gebruikelijk is. Hoewel ik eerlijk moet bekennen dat ik de Engels gezongen creaties vaak wat minder vind dan het Duitstalige werk van deze band, heeft Lacrimosa zich met I Lost My Star in Krasnodar weten te overtreffen, en vormt dit nummer een van de hoogtepunten van het album. Opvallend is daarnaast het Russische tintje in bijvoorbeeld Mandira Nabula.

Sehnsucht is wederom een topalbum van een band die al zoveel moois heeft afgeleverd. Hoewel je je af kunt vragen hoe uniek het allemaal nog klinkt na tien albums, weet bandleider met een bekend recept toch altijd weer prachtige nummers te creëren. Een album wat iedereen die ook maar enigszins bekend is met de band blind aan kan schaffen.

Tracklist:
1. Die Sehnsucht in mir
2. Mandira Nabula
3. A.u.S.
4. Feuer
5. A Prayer for Your Heart
6. I Lost My Star in Krasnodar
7. Die Taube
8. Call Me with the Voice of Love
9. Der tote Winkel
10. Koma

Score: 85 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 20 mei 2009

Lacrimosa - Sehnsucht
Reactie van Fyr op 22-05-2009 om 15:07u
Score: 4 / 100

Ik vind het geen goede album, ik mis het gevoel van voorgaande albums. Ik mis diepgang, opbouw en kracht. Deze nummers vind ik gewoon saai. Erg jammer.

Lacrimosa - Sehnsucht
Reactie van Old Mhb op 28-05-2009 om 07:38u
Score: 80 / 100

Slecht is het zeker niet maar het is net of je alles al eens hebt gehoord.
Een probleem waar veel bands mee kampen na een aantal jaar. Nieuwe bandleden kunnen soelaas brengen maar bij Lacrimosa ligt dat nogal moeilijk.

@ Fyr : Over smaak valt niet te twisten maar je score vind ik overdreven laag.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.